Witaj Podróżniku!

Skoro tu trafiłeś to znak dla nas, że podzielasz naszą pasję do prawdziwych i niezapomnianych podróży!

Umożliwimy Ci doświadczenie takiej wyprawy w bardzo intensywny i dedykowany Tobie sposób.

Poczujesz zapach traw na sawannie o świcie i uszłyszysz odgłosy natury wydobywające się z buszu! Zobaczysz niesamowite barwy wschodów i zachodów słońca, nieprawdopodobnie piękne i różnorodne krajobrazy Kenii pozostawiające niezacieralny ślad w sercu! Zapewnimy Ci nutkę adrenaliny podczas tropienia zwierząt, czas na relaks w pięknym otoczeniu oraz eksplozję pozytwynych emocji w kontaktach z przedstawicielami rónych plemion!

Safari planujemy i realizujemy dla naszych gości w sposób, w jaki my sami byśmi tego oczekiwali. Profesjonalnie - ale nieszablonowo. Dzielimy się pasjami i zarażamy ciekawoścą do tego kraju. Do każdego staramy się podejść indywidualnie uwzględniając potrzeby naszych gości, gdyż wiemy, że każdy ma swoją wizję podróży - wizję wymarzonego Safari.

Uważamy, że w podróży ważna jest rozmowa, dyskusja i opowieści. Delektujemy się pięknem przyrody na każdym kroku naszej trasy. Ważne są dla nas te ulotne, często spontanicze chwile kiedy wychodzimy poza ramy programu, żeby doświadczyć czegoś pięknego i niepowtarzalnego! 

Gdy raz połknie się podróżniczego bakcyla, to nie ma lekarstwa. Wiem, że będę szczęśliwie chory do końca moich dni.

                                                                                                                                                                                                    Michael Palin

 

Jeszcze odrobinka cierpliowości 😉 - Powoli publikujemy programy naszych wypraw Safari!

Wszystkie nasze programy wymagają precyzji i dopieszczenia. Dopracowujemy szczegóły i upubliczniamy powoli propozycje naszych wspólnych wypraw po Kenii! Gdy tylko się pojawią możesz otrzymać od nas powiadomienie na swoją skrzynkę e-mail. Wystarczy, że subskrybujesz bloga - to tylko jedna minuta - kliknij poniżej i załatw sobie dostawę informacji o ofercie i artykułach o Kenii! 🙂 (Nie wysyłamy spamu).

PROGRAMY NASZYCH SAFARI

Wybierz ten, który najlepiej odzwierciedla Twoją wizję wyprawy

KRÓTKIE SAFARI
Nairobi Express
1 dzień z Nairobi

Nairobi w Pigułce

Nairobi: Park Narodowy Nairobi - Sierociniec dla Słoni - Centrum Żyraf - Dom Karen Blixen -Muzem Narodowe Nairobi

lwica MM Express +chui+mama simba
3 dni z Nairobi

Masai Mara Express

Nairobi - Rezerwat Narodowy Masai Mara - wioska Masajów - lot balonem nad sawannami Masai Mary - rejs po jeziorze Naivasha - Nairobi

duma
4 dni z Nairobi

Safari Duma

Nairobi - Rezerwat Narodowy Masai Mara - Rejs po jeziorze Naivasha - Park Narodowy Jeziora Nakuru  Centrum Żyraf w Nairobi - Nairobi/Mombasa/Diani Beach

Pumba
2 dni z Mombasy

Safari Pumba

3 x Game Drive w Parku Narodowym Tsavo East, Wioska Masajów.

 

 

swara
3 dni z Mombasy

Safari Swara

Mombasa/Diani Beach - Park Narodowy Tsavo West - Park Narodowy Amboseli - Wioska Masajska - Mombasa/Diani Beach

Safari Tembo
4 dni z Mombasy

Safari Tembo

Park Narodowy Tsavo West, Źródła Mzima, Lawy Shetani, Park Narodowy Amboseli, Wioska Masajska, Park Narodowy Tsavo East.

DŁUGIE SAFARI
Twiga
5 dni z Nairobi

Safari Twiga

Nairobi - Rezerwat Masai Mara - Park Narodowy Jeziora Nakuru - Rejs po jeziorze Naivasha - Muzeum Elsamere - Centrum Żyraf w Nairobi/ Dom Karen Blixen w Nairobi - Nairobi/Pociąg do Mombasy przez Park Narodowy Tsavo East.

Tembo - mzima + kiboko
6 dni z Nairobi

Safari Kiboko

 

Nairobi - Rezerwat Narodowy Masai Mara - Rejs po jeziorze Naivasha - Park Narodowy Jeziora Nakuru - Park Narodowy Amboseli- Nairobi/ pociągiem do Mombasy

chui
6 dni z Nairobi

Safari Chui

Nairobi - Rezerwat Narodowy Masai Mara - Rejs po jeziorze Naivasha - Park Narodowy Jeziora Nakuru - Wodospad Thompson'a - Rezerwat Narodowy Samburu - Równik - Nairobi lotnisko/ pociąg do Mombasy przez Park Narodowy Tsavo East.

Mbuni
5 dni z Mombasy

Safari Mbuni

Mombasa/Diani Beach - Sanktuarium Taita Hills - Nocne Safari - Park Narodowy Amboseli - Wioska Masajów - Lawy Shetani - Góry Chyulu - Park Narodowy Tsavo West - Źródła Mzima - Park Narodowy Tsavo East - Mombasa/Diani Beach

punda milia
6 dni z Mombasy

Safari Punda Milia

Mombasa/Diani Beach - Sanktuarium Taita Hills - Nocne Safari - Park Narodowy Amboseli 2 noce - długi game drive w Amboseli - Punkt widokowy w Amboseli - Wioska Masajska - Lawy Shetani - Park Narodowy Tsavo West - Źródła Mzima - Park Narodowy Tsavo East - Mombasa/Diani Beach 

Kifaru
6 dni z Mombasy

Safari Kifaru

Mombasa - Park Narodowy Amboseli - Wioska Masajska - Park Narodowy Nakuru - Rejs Po Jeziorze Naivasha - Rezerwat Masai Mara - Centrum Żyraf Langata - Nairobi - Mombasa.

Nazywamy się Agnieszka i Paul

Zadbamy o to, by Twoja wyprawa na Safari była niebagatelna i niezapomniana!

Kim jesteśmy?

Poznaliśmy się na Safari. Pracowaliśmy razem przez wiele lat jeżdżąc po sawannie każdego dnia i pokazując cuda natury podróżującym do Kenii klientom. Praca na safari to nasza wspólna pasja, przy której realizacji łączymy siły, co umacnia nas tylko w byciu razem pomiędzy dwoma kontynentami. Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu (Konfucjusz). - Potwierdzamy!

Zapraszamy do wspólnej wyprawy na safari!

Safari Twiga

Podpowiednik część 1. Jak zorganizować sobie Safari?

W jakim miesiącu pojechać? jakie parki odwiedzić? Ile to może kosztować? Jaką lodge wybrać? Jak wygląda dzień na Safari? Wszystkie rzeczy, o których nawet nie pomyślelibyście, a które mają znaczenie przy organizacji Safari - znajdziecie tutaj.

Tembo -Tsavo West

Podpowiednik część 2. Jak spakować się na Safari?

Nigdy nie byliście na Safari i nie macie pojęcia czego oczekiwać po pogodzie, jakie ubrania zapakować, jakie przydatne rzeczy zabrać do plecaka lub czy trzeba się zaszczepić? Na wszystkie nurtujące Was pytania znajdziecie odpowiedź tutaj.

Podpowiednik część 3. Safari FAQ!

Czy na Safari są pająki? Czy w Kenii można myć zęby wodą z kranu? Czy na safari zobaczę dużo zwierząt? Czy lodge na safari są ogrodzone? Czy jest ciepła woda i prąd w pokojach? Czy na safari będzie można wymienić pieniądze? Czy zobaczę Wielką Piątkę? Na te i na wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie w tym artykule! 🙂