Safari 6 dni

Nairobi - Rezerwat Narodowy Masai Mara - lot balonem nad sawanną - wioska plemienia Masai - Rejs po jeziorze Naivasha- Park Narodowy Jeziora Nakuru - Park Narodowy Amboseli - Nairobi/ pociąg do Mombasy przez Park Narodowy Tsavo East. 

 

Safari Kiboko

 

Kiboko to hipopotam w języku suahili. Są to zaraz po słoniach i nosorożcach największe zwierzęta lądowe na świecie. Mają bardzo wrażliwą skórę, która choć gruba na 4-6 cm, jest delikatna, szybko schnie i pęka na słońcu. Dlatego hipopotamy za dnia odpoczywają kryjąc się w wodzie. Wychodzą dopiero o zmierzchu i żerują nocą pokonując przy tym czasem ponad 20 km! Jedzą rośliny lecz czasami zdarza im się również jeść padlinę. Są wielkie ale i szybkie! Sprawnie biegają zarówno po lądzie jak i po dnie jezior i rzek.

Program zakłada start z Nairobi wczesnym rankiem. Pierwsze dwie noce spędzimy w pobliżu rezerwatu Masai Mara. Odbędziemy tam dwa safari: krótkie, wieczorne pierwszego dnia i długie, wielogodzinne następnego. Trzeciego dnia pojedziemy do Parku Narodowego Jeziora Nakuru, gdzie odbędziemy jedno wieczorne safari. Po drodze opcjonalnie rejs po przepięknym jeziorze Naivasha w poszukiwaniu stąd hipopotamów i ptactwa. 4 Dnia wczesnym świtem przejazd do Parku Narodowego Amboseli gdzie spędzimy dwie ostatnie noce i odbędziemy dwa safari: krótkie tego samego wieczoru oraz wielogodzinne następnego dnia. 6 Dnia przejzad do wybranego hotelu w Mombasie/Diani Beach lub powrót do Nairobi.

Podczas Safari Kiboko aż dwa razy spędzamy dwie noce w Masai Marze i dwie w Amboseli. Fakt ten sprawia, że safari będzie brzebiegało spokojnie i da poczucie zobaczenia wszystkiego, co można w tych miejscach! To wyjątkowa okazja do tego by wyciszyć się i napawać przyrodą w samym jej centrum. 

Wielka Migracja + chui + kiboko

Masai Mara - Ikona safari w Kenii!

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Rezerwat Masai Mara, który odwiedzimy jako pierwszy, graniczy z Tanzanią. Po drodze zobaczycie domostwa miejscowych plemion Masai i Kikuju. Wszystko bardzo oddalone od cywilizowanego świata. Rezerwat jest najlepszym miejscem na Safari między czerwcem, a wrześniem. W Masai Marze odbywa się wtedy największa na świecie migracja zwierząt. Sawannę z Serengeti do Masai Mary przemierzają setki tysięcy stworzeń różnych gatunków. Jest to zjawisko niezwykle rzadkie w naszych czasach, niesamowicie spektakularne i warte ujrzenia na własne oczy! W Masai Marze jest największa populacja lwów w Kenii. Jest tam spora szansa na ujrzenie ciężkiego do „upolowania” lamparta. Występują tam też bardzo rzadkie nosorożce czarne. Poza tym słonie i bawoły = czyli Wielka Piątka. Poza nimi ujrzeć możemy zebry, gepardy, strusie, antylopy, hipopotamy, krokodyle, ogromną ilość ptactwa, żyrafy, hieny i szakale oraz wiele, wiele innych!

Safari Twiga+MM express

Co może być piękniejszego niż lot balonem nad pasącymi się na sawannie zwierzętami o wschodzie słońca - w Afryce?

MM Express +swara

Luksusowe śniadanie na sawannie w otoczeniu dzikiej przyrody - Wspaniały początek safari!

Lot Balonem nad sawannami Masai Mary

 

Drugiego dnia wyprawy jest również możliwość odbycia bajecznego lotu balonem nad niekończącymi się sawannami Masai Mary. Wyjazd wczesnym rankiem ok. 4.00-5.00 rano. Transport samochodem do miejsca stawiania balonu. Tam na Waszych oczach i z Wami w koszu balon unosi się w powietrze
w okolicach wschodu słońca barwiącym trawy na czerwono-złoty kolor
i ukazującym pasące się zwierzęta tuż pod Waszymi nogami. Obowiązkowa pozycja dla miłośników nieprawdopodobnie pięknych krajobrazów,
z której wspomnienia zdecydowanie zostaną w pamięci na całe życie!
Okres Wielkiej Migracji jest dla tej atrakcji najbardziej obiecujący przez wzgląd na ogromne ilości zwierząt na terenie Masai Mary w tym czasie, a wrażenia
z lotu o świcie wprost nie do opisania!!  Po około godzinnym rejsie balonem lądujecie po środku sawanny i zasiadacie do śniadania pośród dzikiej przyrody. Śniadanie na sawannie to kolejny niesamowicie przyjemny element wyprawy! Stoły zastawione obrusami, talerzami i sztućcami postawione najczęściej pod rozłożystym drzewem Robinii Akacjowej o charakterystycznym, paraslowatym kształcie korony - na środku sawanny, z widokiem na stada zwierząt wypasających się w okolicy. Śniadanie jest bardzo smaczne, a do niego kelnerzy serwują szampana w kieliszkach  - dla pełnoletnich 😊 Następnie jeżeli w locie uczestniczyła cała grupa odbieramy Was naszym samochodem i rozpoczynamy długi game drive (ok. 7h). Przywozimy Wam lunch pakiety, gdyż zjedziemy
z sawanny do lodge już po obiedzie. Jeżeli w locie balonem uczestniczyła tylko część grupy - game drive  z pozostałymi uczestnikami zaczynamy zgodnie
z planem o 6.30. Po kilku godzinach odbieramy uczestników balonów,
gdy skończą swoje śniadanie na sawannie i kontynujemy nasz długi game drive kończąc go o czasie - powracając do lodge na lunch. 

Atrakcja płatna dodatkowo 450USD/os.

chui+kiboko+mama simba

Popłyń w najpiękniejszy rejs jaki dotąd przeżyłeś!

kiboko+mama simba

Znajdź się w scenerii rodem z Pożegnania z Afryką!

 

Rejs po jeziorze Naivasha

 

Niewiele osób wie, że jezioro Naivasha było jednym z miejsc nagrywania oscarowego filmu "Pożegnanie z Afryką". Jezioro słynie z przepięknej i bogatej fauny i flory. Gratka zwłaszcza dla miłośników ptactwa, które to zobaczymy na pewno w ogromnych ilościach! Popularnym mieszkańcem jeziora jest bielik afrykański, zimorodek srokaty i żałobny, pelikan baba, kormorany afrykańskie oraz wiele innych. Na wyspie Crescent możemy zobaczyć liczne antylopy, zebry i żyrafy wypasające się tuż przy brzegu w towarzystwie niezliczonej ilości latających towarzyszy. Rejs trwa ok. 1 h. Do jednej łodzi wchodzi maksymalnie 7 osób. Obowiązkowo zakłada się kapoki. W każdej łodzi jest lokalny przewodnik, który opowiada nam o tym, co widzimy. Rejs po jeziorze, podziwianie niezliczonej ilości ptactwa, hipopotamów z bliska oraz antylop i żyraf na wyspie Crescent jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych doświadczeń jakie można przeżyć w Kenii.

Atrakcja dodatkowo płatna 25 USD/os.

 

 

safari twiga + kiboko

"Upoluj" Wielką Piątkę w komplecie - odnajdź nosoroża!

kiboko

znajdź się w raju dla obserwatorów ptaków

Park Narodowy Jeziora Nakuru

 

Park narodowy jest swego rodzaju zamkniętym sanktuarium dla nosorożców, które będąc zagrożone skrajnym wiginięciem są tutaj pod stałą obserwacją strazników, którzy pilnując ich bezpieczeństwa chodzą za zwierzętami krok w krok. Park Narodowy Jeziora Nakuru przylega wręcz do trzeciego co do wielkości miasta w Kenii - Nakuru. Jest to aż drugi park narodowy w tym kraju, który leży  w bezpośrednim sąsiedztwie do dużego miasta co stanowi ewenement światowy. Jednak bliskie sąsiedztwo w niczym nie odbiera piękna  i spokoju tego miejsca. Park przez większą cześć roku jest nieprawdopodobnie zielony, a to dzięki wszędobylskiej w tych terenach akacji nazywanej drzewem goraczkowym, której jaskrawozielony kolor widoczny jest w tych okolicach praktycznie wszędzie! Po sródku pagórkowatego parku znajdziemy jezioro alkaliczne w niektórych miesiącach oblegane przez flamingi! W parku mamy największą szansę na zobaczenie nosorożca - zarówno białego jak i czarnego. Spotkamy tam też przepiękne żyrafy rothschilda, koby sing sing, hieny, zebry, guźce, imaple, bawoły i ogromną ilość ptactwa - głównie wodnego - takich jak warzęcha, kormorany, czaple, żurawie, pelikany, zimorodki, kaczki, czajki it. Częstym gościem w parku są też lamparty i lwy. Nie spotkamy tam jednak słoni. Spotkamy tam stada pawianów, czarno-białych kolobusów i małych, szarych werwet. Ilość zwierząt, gęsta zieleń i tajemnicza sceneria jeziora oraz jego otoczenia zauracza od pierwszego wejrzenia. 

Amboseli + kiboko +mamba

Zobacz scenerię rodem z Króla Lwa!

Park Narodowy Amboseli

Jest to miejsce, które jest odzwierciedleniem Twoich wizji i marzeń  o safari. Dla wielu podróżników to numer 1 w całej Kenii! Amboseli  to obszerne równiny porośnięte trawą przemieszane z bagnami,  z których wybijają źródła świeżej wody. Mamy szansę zobaczyć  tam liczne stada wypasających się na sawannach zwierząt takich  jak antylopy impale, gnu, gazele, zebry czy bawoły. Setki słoni przemierzające równiny. Wisienką na torcie mogą okazać się lwy, które pokazują się tam nader często! Niezliczone ilość ptactwa, a w tle "akacje parasolowate" i najwyższy szczyt Afryki - Kilimanjaro. Monumentalny, górujący nad Amboseli, wygasły wulkan pokazuje się najczęściej wczesnym świtem i późnym wieczorem - tuż przed zachodem słońca. Nikt, kto nie widział tej niesamowitej scenerii nie jest sobie w stanie wyobrazic jak wielkie robi ona wrażenie.  Zachód słońca nad Amboseli to zdecydowanie obowiązkowy element każdej wyprawy w to miejsce! Te widoki, intensywne doznania  oraz emocje, jakie one budzą towarzyszyć Ci będą  w pamięci przez całe życie!

Masai Tembo

Poznaj przedstawicieli jednego z najbardziej konserwatywnych plemion w Afryce

Enkang  - Wioska Masajów

Pozwól dać się ponieść niesamowitym śpiewom jakie przywitają Nas w wiosce i podejmij wyzwanie w najwyższych skokach z jakich słynie te plemię! Masajowie to jedno z kilku zaledwie konserwatywnie żyjących w swych tradycjach plemię w Kenii. Do niedawna nomadzi - dzisiaj przez obowiązek edukacji dzieci - osadzeni na dłużej w jednym miejscu. Oferują podróżnym wizytę w ich enkangach (wioskach) wraz z pokazem tańca plemiennego kobiet i mężczyzn. Zobaczycie w jakich warunkach mieszkają, co jedzą, czym się leczą i dowiecie się o ich niezwykłych i czasami niezrozumiałych dla nas europejczyków zasadach, tradycjach i kulturze. Miłośnicy fotografii będą mieli okazję zrobić niesamowicie barwne zdjęcia skaczącym masajom, portrety pięknym masajskim kobietom oraz tego egzotycznego dla nas otoczenia i masajskiej rzeczywistości. Znajdzie się również czas na zabawę z dziećmi, które jak to dzieci lubią fikać i brykać wokół przybyszów o zupełnie innym kolorze skóry, oczu i włosów 🙂 Wyszliśmy z założenia, że lepsza jest dla tych dzieci interakcja, zabawa i nawiązanie więzi niż łakocie i plastikowe długopisy - i to naprawdę działa! Ponadto daje niesamowicie piękne doświadczenie dwóm odmiennym od siebie kulturom jak nasza oraz ichniejsza. Sam się przekonaj, że można pomóc w inny sposób 🙂 Na koniec do nabycia lub wymiany będzie również robiona własnoręcznie kolorowa masajska biżuteria i zdobiona masajska galanteria.

Atrakcja dodatkowo płatna 20 USD/os.

Tembo + kiboko +swara

A ty? W jaki sposób wrócisz do Mombasy?

Nairobi lub Emali + pociąg przez Tsavo East do Mombasy

Podóż powrotna kończy się tam - gdzie Ty chcesz. Możemy zabrać Cię z powrotem do Nairobi lub Mombasy albo możesz odbyć tam stosunkowo krótszą podróż pociągiem Madaraka, która jedzie przez park Tsavo East słynący z "czerwonych słoni". Może akurat okaże się tak, że przt okazji masz kolejne safari..? 🙂 

1 Dzień

Rezerwat Narodowy Masai Mara

 

Program zakłada, że rozpoczynamy safari o 7.00 rano odbierając Cię z hotelu lub z lotniska w Nairobi i ruszamy w kierunku Masai Mary (ok. 6-7godzin). Droga bęzie bardzo krajobrazowa gdyż zaraz po wyjeździe z Nairobi będziemy zjeżdżać na dno Wielkiego Rowu Afrykańskiego i mijać po drodze wulkany takie jak Longonot i Suswa. Około 13.00-14.00 dojeżdżamy do naszej lodge na lunch. Będziesz miał czas na to, by się odświeżyć po drodze i odpocząć w zaciszu przyrody rozpościerającej się do okoła Twojego namiotu.

O godzinie 16.00 ruszamy na nasz pierwszy game drive w poszukiwaniu zwierząt (ok. 2-2,5h). Tuż przed wyprawą na "polowanie" obsługa lodge zaprasza Cię byś napił się popołudnowej kawy i herbaty (standardowo każdego dnia). Wieczorem po upalnym dniu zwierzęta wychodzą z ukrycia i szykują się do nocnego żerowania i polowania. Będziemy jeździć samochodem po okolicy w poszukiwaniu wychodzących z cienia po upalnym popołudniu słoni, żyraf, antylop, zebr i drapiezników. Tego wieczora zaczynamy poszukiwania Wielkiej Piątki Afryki!

Powrót na kolację, odpoczynek i nocleg.

2 Dzień

Rezerwat Narodowy Masai Mara

 

Po wczesnym śniadaniu o godz. 6.00 wsiadamy do samochodu i o 6.30 wyjazd na długi game drive (ok. 6-7 h). Wyjeżdżamy od razu po porannym posiłku, by zaraz o świcie dostać szansę wytropienia drapieżników w trakcie polowania i mieć czas, by dojechać w najdalsze zakątki rezerwatu Masai Mary. Powrót na lunch ok 14.00. Czas na relaks w zaciszu lodge i dzikiej przyrody na około.

Istnieje również możliwość rozpoczęcia Safari od niezapomninego i bardzo widokowego lotu balonem nad sawannami Masai Mary (opcjonalnie dla chętnych). 

Po południu dla chętnych (opcjonalnie) wizyta w jednej z pobliskich enkangów (osad) Masajów. Powrót na kolację i nocleg.

3 Dzień

Park Narodowy Jeziora Nakuru

 

Po wczesnym śniadaniu 5.30 (możliwe w formie pakietów śniadaniowych) wyjazd ok. 6.00 w kierunku Nakuru (przejazd około 6,5 h). Po drodze zobaczymy osady Masajów, przejdziemy przez masajskie miasto Narok, zobaczymy górujące po obu stronach drogi wulkany Suswa i Longonot oraz błyszczące w dole tafle wód jezior Naivasha i Elementaita. Po dordze (opcjonalnie) zrobimy postój nad jezorem Naivasha, by odbyć niezapomniany, rejs (ok. 1h) w scenerii rodem z "Pożegnania z Afryką". Przyjazd do lodge na lunch. Czas na odpoczynek i w zależności od położenia lodge ok. 15-16.00 wyjazd na wieczorny game drive po niezwykle zielonym parku (ok 2-2,5 h) w poszukiwaniu nosorożców, „białych żyraf” i flamingów. Powrót na kolację. Czas na relaks w zaciszu lodge. Nocleg.

4 Dzień

Park Narodowy Amboseli

 

tego dnia wstajemy bardzo wcześnie i ok. 4.15 rano wyjeżdżamy w kierunku Amboseli. (trasa ok. 8-10h). śniadanie w postaci pakietów. Wspinamy się pod górę zostawiając za sobą Wielki Rów Afrykański. Przejeżdżamy przez Nairobi, a następnie w kierunku wybrzeża. Przyjazd do lodge na lunch i czas na odpoczynek. Około 16.00 wyjazd na wieczorne, krótke safari (ok.2-2,5h). Poszukamy sławiących ten park stad słoni, zebr i gnu. Poszukamy lwów i hien oraz guźców. Może spotkamy hipopotama albo bawoły afrykańskie. A na deser mnóstwo ptactwa! Powrót na kolację i nocleg.

5 Dzień

Park Narodowy Amboseli

 

Po wczesnym śniadaniu ok. 7.00 wyjazd na długie safari (ok.6-7h) w Amboseli. Pojedziemy w dalsze zakamarki parku, by zobaczyć rozległe bagna oraz sąsiadujące stepy i sawanny. Pojedziemy na wzgórze, które stanowi naturalny punkt widokowy skąd roztacza się najpiękniejsza w parku panorama! Przestrzeń Amboseli zachwyca o porankach zwłaszcza gdy szczęśliwie odsłoni się szczyt Kilimanjaro górujący nad całą okolicą! Powrót na późny lunch, po którym będzie czas na odpoczynek po intensywnym safari. Wieczorem przed kolacją, w zależności od pogody - ulubiona część dnia organizatorów - zachód słońca nad sawanną! Zabierzemy Cię w miejsce z pięknym wiodkiem na okolicę, zaprosimy na lampkę lub kieliszek czegoś mocniejszego i wspólnie oddamy się podziwianiu magii afrykańskiego zakończenia dnia - nad Amboseli😉

6 Dzień

Nairobi/Mombasa

 

Po wczesnym śniadaniu pakujemy się do samochodu i ok. 6.30 wyjeżdżamy w drogę powrotną do Nairobi (w zależności od natężenia ruchu 5-7h) i na lotnisko dla wracających do Polski.

Drugą opcją jest też podróż do Mombasy (ok. 8h-9h), po drodze mijając plantacje agawy sizalowej i domostwa plemion somali i masajów.

Możemy również ruszyć do Emali (ok. 2h jazdy) gdzie wsiądziesz w pociąg Madaraka, który zaiwezie Cię do Mombasy, a linia kolejowa prowadzi przez Park Narodowy Tsavo East! Podróż jest przyjemna, wygodna i stosunkowo krótka. Przy okazji można zobaczyć z okna dzikie zwierzęta zamieszkujące ten park!

Zakończenie Safari Kiboko

Zobacz szczegóły

bądź pewien, że wszystko wiesz

 • Zakwaterowanie w hotelach/lodge 3* w ocenie organizatora.
 • Wyżywienie 3 razy dziennie. Począwszy od lunchu pierwszego dnia, a skończywszy na śniadaniu w dniu ostatnim. Kawa i herbata do każdego posiłku.
 • Transport zgodnie z programem pojazdem typu Van, z otwieranym dachem. Pojazd nie posiada klimatyzacji.
 • Woda pitna w samochodzie 1L/os. dziennie w trakcie trwania całego Safari.
 • Obsługa lokalnego, anglojęzycznego, licencjonowanego przewodnika - kierowcy. Przewodnik mówi w języku polskim na komunikatywnym poziomie.
 • Obsługa polskiego pilota pełniącego funkcję przewodnika.
 • Realizacja programu zgodnie z ofertą.
 • Bilety wstępu do Rezerwatu Narodowego Masai Mara, Parku Narodowego Jeziora Nakuru i Amboseli . 
 • Opłaty parkowe ponoszone przez przewodnika-kierowcę, pilota i organizatora.
 • Piękne krajobrazy i niezapomniane wspomnienia. 🙂
 • Zwyczajowych napiwków dla obsługi hoteli, restauracji itd. przewodnika, kierowcy czy pilota.
 • biletów kolejowych - jeżeli zdecydujesz się na taką podóż powrotną oczywiście zorganizujemy i uwzględnimy to w cenie. 
 • Śniadania pierwszego dnia. Lunch'u i kolacji ostatniego dnia. 
 • Atrakcji dodatkowo płatnych wymienionych w programie.
 • Ubezpieczenia turystycznego (ubezpieczamy na życzenie).

Ewentualne zmiany w programie wyprawy oczywiście są możliwe i do uzgodnienia indywidualnie. W takim przypadku cena może ulec zmianie.

Po prostu napisz do nas, a zmodyfikujemy program wedle Twojego życzenia 🙂

Przewidujemy, że możesz zechcieć:

 • Od razu po naszym Safari Kiboko lecieć z Nairobi lub Mombasy prosto do Polski.
 • Zacząć Safari Kiboko po pobycie w hotelu nad oceanem - możemy zorganizować Ci transfer z wybrzeża do Nairobi byś mógł pojechać z nami na wyprawę - lub odwrócić bieg programu czyli zrealizować -> Safari Kifaru.
 • Życzyć sobie obsługi jedynie lokalnego przewodnika-kierowcy - bez polskiego pilota.
 • Po Safari Kiboko spędzić resztę podróży w hotelu w Malindi,w Mombasie czy w Diani. Zorganizujemy wszystko tak, byś mógł  bezpiecznie dotrzec na wymarzoną rajską plażę.
 • Zmienić punkty wyprawy na takie, które mogą Cię bardziej inetersować lub całkowicie z nich zrezygnować.
 • Podwyższyć lub obniżyć standard miejsca noclegowego.
 • Poznać lokalną społeczność - spokojnie - będzie taka możliwość 🙂

 

To będzie Twoja wymarzona wyprawa na Safari - nie bój się zrobić z marzenia rzeczywistości!:) NAPISZ DO NAS, zapytaj i pojedź pewny tego, że jedziesz na SWOJĄ wymarzoną wyprawę safari!

 • Najlepiej w miękką torbę podróżną 🙂
 • Nakrycie głowy, okulary pzeciwsłoneczne.
 • Krem z filtrem.
 • Maseczki ochronne na twarz z zapasem (obowiązek noszenia w Kenii).
 • Wygodne buty (np. sandały, tenisówki, klapki).
 • Przewiewne ubrania w naturalnych jasnych kolorach.
 • Zestaw "cieplejszych" ubrań - najlepiej jedną koszulę na długi rękaw lub ciepłą bluzę, parę długich spodni.
 • Lekką, małą, kompaktową kurtkę od deszczu.
 • Kostium kąpielowy.
 • Chustę na szyję lub bufkę.
 • Silny repelent na komary.
 • Podstawowe leki (przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyalergiczne, na żołądek).
 • Dobrą lornetkę.
 • Aparat fotograficzny + baterie i zapasowa karta pamięci.
 • Adapter do gniazdka brytyjskiego.
 • Przydatny może być powerbank.
 • Drona.
 • Plastikowych torebek foliowych.
 • Własnej pościeli.
 • Moskitiery.
 • Ręcznika.
 • Czajnika i żelazka.
 • Cukierków dla dzieci - są lepsze pomysły na prezenty dla uboższych 🙂 zobacz FAQ!

Na wszystkie pytania dotyczące safari odpowiedź znajdziesz TUTAJ 🙂

Obejrzyj krótkie kroniki filmowe z safari.

Zobacz jak wygląda przygoda na safari w Kenii!