Jesteśmy partnerami w pracy i w życiu!

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

Poznaliśmy się na Safari. Pracowaliśmy razem przez wiele lat jeżdżąc po sawannie każdego dnia i pokazując cuda natury podróżującym do Kenii klientom. Praca na safari to nasza wspólna pasja, przy której realizacji łączymy siły, co umacnia nas tylko w byciu razem pomiędzy dwoma kontynentami. Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu (Konfucjusz). - Potwierdzamy!

 

 

Naszą mocną stroną jesteśmy my sami. 

Nasze długie doświadczenie w branży turystycznej, zainteresowanie dziką przyrodą, pasja do podróży oraz fakt tego, że odwiedziliśmy i mieszkaliśmy w obu naszych krajach (Polska, Kenia), zwiedzając je od deski do deski i bezpośrednio poznając ich kulturę sprawia, że mamy naprawdę wiele do zaoferowania, opowiedzenia i pokazania naszym klientom! Uważamy, że podstawą każdej podróży jest poznanie miejsca, w które się jedzie. Uwielbiamy opowiadać, porównywać, dyskutować. Poruszamy czasem ciężkie tematy społeczne dotyczące naszych obu krajów (Kenia, Polska). Priorytetem jest dla nas dobro dzikiej przyrody. Staramy się najbardziej jak potrafimy uświadamiać o jej istocie poprzez pokazywanie jej w całej swej czystej, nietkniętej i pięknej postaci podczas Safari. Nauczyliśmy się od siebie nawzajem szanować swoje kultury, które bardzo się od siebie różnią jednocześnie kultywując nasze rodzime tradycje by nie odeszły w zapomnienie.

Tym właśnie chcemy się z Tobą podzielić! Pomóc Ci w podróży, która stanie się jedną z najpiękniejszych i jedną z wielu następnych w Twoim życiu!

Safari organizujemy i przeprowadzamy dla naszych klientów w sposób, w jaki my sami byśmy tego oczekiwali. 

kim jesteśmy

Paul Kulimba Willy

Licencjonowany kierowca - przewodnik po Kenii. Pilot klientów anglojęzycznych.

Od kilkunastu lat pracuje na Safari zarówno jako kierowca-przewodnik dla polskich turystów jak i pilot-przewodnik wycieczek dla klientów amerykańskich. Mało jest osób w Kenii, które znają swój kraj tak dobrze jak Paul. Jest wybitnym tropicielem zwierząt o sokolim oku. Prowadząc samochód, w trakcie jazdy wypatrzy nawet kameleona w trawie i ma niezwykłą umiejętność wypatrywania prawie niemożliwego do zobaczenia! Agnieszka skłania się ku teorii, iż Paul przyciąga lamparty jak magnez i zaobserwowała, że gdy w buszu ukrywa się jakiś osobnik to Paul jest jedyną osobą, która go tam znajdzie 😉 Ma mnóstwo zabawnych historii w zanadrzu, ale też świetnie potrafi przedstawić sytuację swojego kraju i ludzi w nim mieszkających. Paul jest z plemienia Kamba. Mieszka w Nairobi lecz jego rodzina pochodzi z hrabstwa Kitui. Dzięki Agnieszce złapał bakcyla do podróży i pięknych miejsc. Już 4 razy odwiedził Polskę, uczęszczał do szkoły języka Polskiego w Krakowie i zwiedził kilka krajów Europy, z których (poza Polską) najbardziej zachwycony jest Włochami. Prywatnie uwielbia sport, jazdę na rowerze, a ostatnio i wspnaczkę. Jego ulubioną potrawą jest czekoladowe ciasto "murzynek" mamy Agnieszki 😉   

btf

Agnieszka Królikowska

Marketing, obsługa klienta - pilot wyprawy, pełniąca funkcję polskiego przewodnika.

Z turystyką związana od lat jako licencjonowany pilot wycieczek. Pracowała już na czterech kontynentach z róznymi rodzajami grup turystycznych. Ceni sobie luźną, wesołą i przyjazną atmosferę w trakcie wycieczek. Agnieszka to multizadaniowiec! Wszystko załatwi, dopilnuje, zorganizuje i zaplanuje zwracając uwagę na każdy detal! U niej na wyjeździe klient nie może martwić się nawet o najmnijeszy szczegół! 😉 Sypie ciekawostkami o zwierzętach i ich zwyczajach jak z rękawa, a jej pierwszym i najlepszym nauczycielem był właśnie Paul. Dzięki niemu stała się również członkiem kenijskiej społeczności i uwielbia opowiadać o swoich doświadczeniach z życia i pracy w tym kraju. Prywatnie kocha podróże w każde możliwe zakątki ziemi - z plecakiem i najchętniej autostopem 😉 Jej pasją jest snowboard, którego jest instruktorką. Interesuje się Tangiem Argentyńskim, fotografią i dziką przyrodą. Kolekcjonuje minerały i kamienie szlachetne. Uwielbia robić pikniki w pięknych miejscach i napawać się widokiem otaczających ją krajobrazów. Mieszkała już w kilku krajach, jednak to Kenia przytrzymała ją na dłużej - to Kenia okazała się być miejscem docelowym.

Wybierz się z nami w podróż po Kenii

Pozwól sobie na pokazanie Ci #safari_po_naszemu !

Safari Twiga

Podpowiednik część 1. Jak zorganizować sobie Safari?

W jakim miesiącu pojechać? jakie parki odwiedzić? Ile to może kosztować? Jaką lodge wybrać? Jak wygląda dzień na Safari? Wszystkie rzeczy, o których nawet nie pomyślelibyście, a które mają znaczenie przy organizacji Safari - znajdziecie tutaj.

Tembo -Tsavo West

Podpowiednik część 2. Jak spakować się na Safari?

Nigdy nie byliście na Safari i nie macie pojęcia czego oczekiwać po pogodzie, jakie ubrania zapakować, jakie przydatne rzeczy zabrać do plecaka lub czy trzeba się zaszczepić? Na wszystkie nurtujące Was pytania znajdziecie odpowiedź tutaj.

Podpowiednik część 3. Safari FAQ!

Czy na Safari są pająki? Czy w Kenii można myć zęby wodą z kranu? Czy na safari zobaczę dużo zwierząt? Czy lodge na safari są ogrodzone? Czy jest ciepła woda i prąd w pokojach? Czy na safari będzie można wymienić pieniądze? Czy zobaczę Wielką Piątkę? Na te i na wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie w tym artykule! 🙂