Safari 3 dni

Nairobi - Rezerwat Narodowy Masai Mara - lot balonem nad sawanną - wioska plemienia Masai - Nairobi

 

Masai Mara Express

 

Masai Mara nazywana królową safari to takie miejsce w Kenii, które wymaga tego, by spędzić tam przynajmniej dwie noce i odbyć co najmniej kilka game drive po terenie tego rezerwatu! Mara zachwyca różnorodnością zwierząt i możliwością ujrzenia wielu scen, często brutalnych, które ujrzelibyśmy tylko w filmach przyrodniczych - a tu widzimy to na własne oczy!

Jest to program wyprawy odpowiedni dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością czasu, a pragną zobaczyć w Kenii najistotniejsze miejsce oraz chcą mieć szansę "upolowania" Wielkiej Piątki. Safari zdecydowanie dla osób nastawionych wyłącznie na obserwację dzikich zwierząt! 

safari twiga + masai mara express

Masai Mara - Ikona safari w Kenii!

Mama Simba

Masai Mara - Ikona safari w Kenii!

 

Rezerwat Narodowy Masai Mara

 

Rezerwat Masai Mara graniczy z Tanzanią i jest częścią ogromnego terenu, który po stronie tanzańskiej stanowi Narodowy Park Serengeti. Masai Mara i Serengeti to właśnie TE SAWANNY, które widzicie w filmach przyrodniczych produkcji m.in. National Geographic i BBC, których dzikich mieszkańców magnetycznym głosem opisuje nam często Krystyna Czubówna!😊

Rezerwat jest najlepszym miejscem na safari między czerwcem, a wrześniem. W Masai Marze odbywa się wtedy największa na świecie migracja zwierząt. Sawannę z Serengeti do Masai Mary przemierzają setki tysięcy stworzeń różnych gatunków lecz to antylopy gnu pojawiają się tu w największej, niewyobrażalnej ilości. Jest to zjawisko niezwykle rzadkie w naszych czasach, niesamowicie spektakularne i warte ujrzenia na własne oczy!

W Masai Marze jest największa populacja lwów w Kenii. Jest tam spora szansa na ujrzenie ciężkiego do „upolowania” lamparta. Występują tam też bardzo rzadkie nosorożce czarne. Ponadto zobaczymy tam słonie i bawoły = czyli razem Wielką Piątkę. Poza nimi ujrzeć możemy zebry, gepardy, strusie, antylopy, gazele, hipopotamy, krokodyle, ogromną ilość ptactwa, żyrafy, hieny i szakale oraz wiele, wiele innych!

Safari Twiga+MM express

Co może być piękniejszego niż lot balonem nad pasącymi się na sawannie zwierzętami o wschodzie słońca - w Afryce?

MM Express +swara

Luksusowe śniadanie na sawannie w otoczeniu dzikiej przyrody - Wspaniały początek safari!

Lot Balonem nad sawannami Masai Mary

 

Drugiego dnia wyprawy jest również możliwość odbycia bajecznego lotu balonem nad niekończącymi się sawannami Masai Mary. Wyjazd wczesnym rankiem ok. 4.00-5.00 rano. Transport samochodem do miejsca stawiania balonu. Tam na Waszych oczach i z Wami w koszu balon unosi się w powietrze w okolicach wschodu słońca barwiącym trawy na czerwono-złoty kolor i ukazującym pasące się zwierzęta tuż pod Waszymi nogami. Obowiązkowa pozycja dla miłośników nieprawdopodobnie pięknych krajobrazów, z której wspomnienia zdecydowanie zostaną w pamięci na całe życie!

Okres Wielkiej Migracji jest dla tej atrakcji najbardziej obiecujący przez wzgląd na ogromne ilości zwierząt na terenie Masai Mary w tym czasie, a wrażenia z lotu o świcie wprost nie do opisania!!  Po około godzinnym rejsie balonem lądujecie po środku sawanny i zasiadacie do śniadania pośród dzikiej przyrody. Śniadanie na sawannie to kolejny niesamowicie przyjemny element wyprawy! Stoły zastawione obrusami, talerzami i sztućcami postawione najczęściej pod rozłożystym drzewem Robinii Akacjowej o charakterystycznym, paraslowatym kształcie korony - na środku sawanny, z widokiem na stada zwierząt wypasających się w okolicy. Śniadanie jest bardzo smaczne, a do niego kelnerzy serwują szampana w kieliszkach  - dla pełnoletnich 😊 Następnie jeżeli w locie uczestniczyła cała grupa odbieramy Was naszym samochodem i rozpoczynamy długi game drive (ok. 7-9h). Przywozimy Wam lunch pakiety, gdyż zjedziemy z sawanny do lodge już po obiedzie. Jeżeli w locie balonem uczestniczyła tylko część grupy - game drive  z pozostałymi uczestnikami zaczynamy zgodnie z planem o 6.30. Po kilku godzinach odbieramy uczestników balonów, gdy skończą swoje śniadanie na sawannie i kontynujemy nasz długi game drive kończąc go o czasie - powracając do lodge na lunch. 

Atrakcja płatna dodatkowo 450USD/os.

 

Masai Tembo

Poznaj przedstawicieli jednego z najbardziej konserwatywnych plemion w Afryce

Enkang  - Wioska Masajów

Pozwól dać się ponieść niesamowitym śpiewom jakie przywitają Nas w wiosce i podejmij wyzwanie w najwyższych skokach z jakich słynie te plemię! Masajowie to jedno z kilku zaledwie konserwatywnie żyjących w swych tradycjach plemię w Kenii. Do niedawna nomadzi- dzisiaj przez obowiązek edukacji dzieci - osadzeni na dłużej w jednym miejscu. Oferują podróżnym wizytę w ich enkangach (wioskach) wraz z pokazem tańca plemiennego kobiet i mężczyzn. Zobaczycie w jakich warunkach mieszkają, co jedzą, czym się leczą i dowiecie się o ich niezwykłych i czasami niezrozumiałych dla nas europejczyków zasadach, tradycjach i kulturze. Miłośnicy fotografii będą mieli okazję zrobić niesamowicie barwne zdjęcia skaczącym masajom, portrety pięknym masajskim kobietom oraz tego egzotycznego dla nas otoczenia i masajskiej rzeczywistości. Znajdzie się również czas na zabawę z dziećmi, które jak to dzieci lubią fikać
i brykać wokół przybyszów o zupełnie innym kolorze skóry, oczu i włosów 🙂 Wyszliśmy z założenia, że lepsza jest dla tych dzieci interakcja, zabawa i nawiązanie więzi niż łakocie i plastikowe długopisy - i to naprawdę działa! Ponadto daje niesamowicie piękne doświadczenie dwóm odmiennym od siebie kulturom jak nasza oraz ichniejsza. Sam się przekonaj, że można pomóc w inny sposób 🙂 Na koniec do nabycia lub wymiany będzie również robiona własnoręcznie kolorowa masajska biżuteria i zdobiona masajska galanteria.

Atrakcja dodatkowo płatna 20 USD/os.

 

 

 

 

1 Dzień

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Rozpoczynamy safari o 7.00 rano odbierając Cię z hotelu lub z lotniska w Nairobi i ruszamy w kierunku Masai Mary (ok. 6 godzin). Droga bęzie bardzo krajobrazowa gdyż zaraz po wyjeździe z Nairobi będziemy zjeżdżać na dno Wielkiego Rowu Afrykańskiego i mijać po drodze wulkany Longonot i Suswa. Dojeżdżamy do naszej lodży na lunch. Będziesz miał wtedy czas na to, by się odświeżyć po drodze i odpocząć w zaciszu przyrody rozpościerającej się do okoła Twojego namiotu.

O godzinie 16.00 ruszamy na nasz pierwszy game drive w poszukiwaniu zwierząt (ok. 2-2,5h). Tuż przed wyprawą na "polowanie" obsługa lodży zaprasza Cię byś napił się popołudnowej kawy i herbaty (standardowo każdego dnia). Wieczorem po upalnym dniu zwierzęta wychodzą z ukrycia i szykują się do nocnego żerowania i polowania. Będziemy jeździć samochodem po okolicy w poszukiwaniu wychodzących z cienia po upalnym popołudniu słoni, żyraf, antylop, zebr i drapieżników. Tego wieczora zaczynamy poszukiwania Wielkiej Piątki Afryki! Powrót na kolację, odpoczynek i nocleg.

Zakwaterowanie do wyboru:
Poza rezerwatem - Siana Springs Tented Camp lub La Maison Royale Masai Mara
Na terenie rezerwatu - Ashnil Mara Camp lub Fig Tree Camp

Wyżywienie: lunch, kolacja

2 Dzień

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Po wczesnym śniadaniu, o 6.30 wyjazd na długi game drive (ok. 7-9 h). Wyjeżdżamy od razu po porannym posiłku, by zaraz o świcie dostać szansę wytropienia drapieżników w trakcie polowania i mieć czas, by dojechać w najdalsze zakątki rezerwatu Masai Mary. Lunch w postaci pakietów zjemy sobie na sawannie, w cieniu akacji w formie pikniku 🙂 Powrót do lodży. Czas na relaks w bliskości dzikiej przyrody na około. Kolacja i nocleg.

* Istnieje również możliwość rozpoczęcia Safari od niezapomninego i bardzo widowiskowego lotu balonem nad sawannami Masai Mary (opcjonalnie). 

* Po południu dla chętnych wizyta w jednym z pobliskich enkangów (osad) Masajów (opcjonalnie). Tego dnia istnieje również możliwość rozpoczęcia dnia od niezapomnianego lotu balonem nad sawannami Masai Mary o wschodzie słońca! (opcjonalnie).

 

Zakwaterowanie do wyboru:
Poza rezerwatem - Siana Springs Tented Camp lub La Maison Royale Masai Mara
Na terenie rezerwatu - Ashnil Mara Camp lub Fig Tree Camp

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

3 Dzień

Nairobi

Po wczesnym śniadaniu o 7.00 pakujemy się i wsiadamy do samochodu, by wyjechaćw drogę powrotną do Nairobi. Po drodze jedziemy jeszcze na ostatni, poranny game drive po rezerwacie (1,5-2h). W drodze do Nairobi będziemy mijać po drodze okoliczne wioski Masajów oraz przejeżdżać przez masajskie miasto Narok. W Nairobi zatrzymamy się na lunch w lokalnej, klimatycznej restauracji. Zależy nam byś tego dnia zjadł ciepły posiłek przed dalszą podróżą. Trnasfer na lotnisko lub do wskazanego hotelu w Nairobi. Zakończenie safari Masai Mara Express.

Wyżywienie: śniadanie, lunch

Program na zamówienie - dostosowany do życzenia klienta - napisz do nas safariponaszemu@gmail.com, a wszystko zaplanujemy 🙂

Cena za safari zależy od terminu planowanej wyprawy (cena noclegu zależna od sezonu), wyboru lodży oraz ilości osób dzielących samochód. 

Cena za safari z udziałem 6 osób dzielących pokoje dwuosobowe:

Na terenie rezerwatu w luksusowych 4-5* Ashnil Mara Camp lub Fig Tree Camp - od 650 USD/os.

Nolceg poza terenem rezrewatu w wygodnych 3-4* Siana Springs Tented Camp lub La Maison Royale Masai Mara - od 540 USD/os.

 • Realizacja programu zgodnie z ofertą.
 • Zakwaterowanie w lodży w okolicach lub na terenie rezerwatu Masai Mara (do wyboru).
 • Wyżywienie 3 x dziennie + czarna kawa i herbara do każdego posiłku począwszy o dlunchu pierwszego dnia, a skończyszy na lunchu w dniu ostatnim.
 • Transport zgodnie z programem pojazdem typu Van, z otwieranym dachem. Pojazd nie posiada klimatyzacji.
 • Woda pitna w samochodzie 1L/os. dziennie w trakcie trwania całego safari. Woda pitna dostępna również w pokojach każdej lodży
 • Obsługa lokalnego, anglojęzycznego, licencjonowanego przewodnika - kierowcy. Przewodnik mówi w języku polskim na podstawowym, komunikatywnym poziomie 
 • Bilety wstępu do Rezerwatu Narodowego Masai Mara.
 • Opłaty parkowe ponoszone przez przewodnika-kierowcę, pilota i organizatora.
 • Zwyczajowych napiwków dla obsługi hoteli, restauracji itd. przewodnika, kierowcy czy pilota.
 • Atrakcji dodatkowo płatnych wymienionych w programie.
 • Testów na covid-19
 • Wydatków własnych
 • Noclegów w Nairobi przed i po safari
 • Ubezpieczenia turystycznego (ubezpieczamy na życzenie).

Ewentualne zmiany w programie wyprawy oczywiście są możliwe i do uzgodnienia indywidualnie. W takim przypadku cena może ulec zmianie.

Po prostu napisz do nas, a zmodyfikujemy program wedle Twojego życzenia 🙂

Przewidujemy, że możesz zechcieć:

 • Przylecieć dzień wcześniej i potrzebować pomocy przy znalezieniu odpowiedniego noclegu by następnego dnia wyjechać na safari wypoczętym - oczywiście jesteśmy w stanie pomóc rozwiązać Ci ten problem 🙂
 • Wczesniej wypocząć w hotelu nad oceanem i tak zorganizować safari, by przylecieć  prosto z Mombasy/Diani Beach do Masai Mary i wrócić małym samolotem bez konieczności jechania do Nairobi.
 • Od razu po naszym "Safari Masai Mara Express" lecieć samolotem czy jechać pociągiem do Mombasy, by wypocząć nad oceanem. Jesteśmy w stanie zorganizować Ci transfer z tamtejszego lotniska i stacji kolejowej do Twojego hotelu na wybrzeżu.
 • Życzyć sobie obsługi polskiego pilota pełniącego funckję przewodnika.
 • Usunąć z programu ostatni poranny game drive i zamiast tego odwiedzić Centrum Żyraf lub Dom Karen Blixen w Nairobi.
 • Podwyższyć standard miejsca noclegowego.
 • Poznać lokalną społeczność - spokojnie - będzie taka możliwość 🙂

 

To będzie Twoja wymarzona wyprawa na Safari - nie bój się zrobić z marzenia rzeczywistości!:) NAPISZ DO NAS, zapytaj i pojedź pewny tego, że jedziesz na SWOJĄ wyprawę safari!

 • Najlepiej w miękką torbę podróżną 🙂
 • Nakrycie głowy, okulary pzeciwsłoneczne.
 • Krem z filtrem.
 • Wygodne buty (np. sandały, tenisówki, klapki).
 • Przewiewne ubrania w naturalnych jasnych kolorach.
 • Zestaw "cieplejszych" ubrań - najlepiej jedną koszulę na długi rękaw lub ciepłą bluzę, parę długich spodni.
 • Lekką, małą, kompaktową kurtkę od deszczu.
 • Kostium kąpielowy.
 • Chustę na szyję lub bufkę.
 • Silny repelent na komary.
 • Podstawowe leki (przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyalergiczne, na żołądek).
 • Dobrą lornetkę.
 • Aparat fotograficzny + baterie i zapasowa karta pamięci.
 • Adapter do gniazdka brytyjskiego.
 • Przydatny może być powerbank.
 • Drona.
 • Plastikowych torebek foliowych.
 • Własnej pościeli.
 • Moskitiery.
 • Ręcznika.
 • Czajnika i żelazka.
 • Cukierków dla dzieci - są lepsze pomysły na prezenty dla uboższych 🙂 zobacz FAQ!

Na wszystkie pytania dotyczące safari odpowiedź znajdziesz TUTAJ 🙂