Safari 1 dzień

Nairobi: Park Narodowy Nairobi - Sierociniec dla słoni Fundacji David Sheldrick Wildlife Trust - Centrum Edukacyjne Langata / Muzeum Dom Karen Blixen + Muzeum Narodowe Nairobi

 

Nairobi w Pigułce

 

 

Świetne rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli przylatujesz do Nairobi w sprawach zawodowych! Jeżeli masz umówione spotkanie lub konferencję i pół lub cały dzień wolny od obowiązków służbowych - to nie ma lepszej okazji, by to wykorzystać i uczknąć piękna afrykańskiej przyrody, poznać historię i kulturę Kenii oraz doświadczyć bezpośredniego kontaktu ze słoniami czy żyrafami - co wierz nam na słowo - jest przeżyciem niezapomnianym!

Nairobi Express+mama simba

Wytrop lwa w PArku NArodowym Nairobi!

Park Narodowy Nairobi

Park Narodowy Nairobi to jeden z ewenementów w sklai światowej pod względem bliskości usytuowania parku w stosunku do stolicy  miejskich zabudowań. Podobnym przykładem może być Kampinowski Park Narodowy nazywany "Płucami Warszawy". W Kenii poza Parkiem Narodowym Nairobi jest jeszcze jeden, który graniczy z wielki miastem - Park Narodowy Jeziora Nakuru. 

W Nairobi "upolować" możemy gamę zwierząt takich jak lwy, żyrafy, zebry, antylopy, lamparty. W parku nie zobaczymy słoni lecz wytropić możemy tutaj niezwykle rzadkie w tych czasach nosorożce! Widok takiego zwierzęcia na sawannie, gdzie w tle majaczą sylwetki miejskich biurowców to naprawdę niezwykłe doznanie. Dwa kompletnie odmienne środowiska, dwa różne światy, które współistnieją w swoistej harmonii - znajdziesz właśnie w Parku Narodowym Nairobi!

Nairobi express + duma + mama simba

Nakarm i pogłaszcz żyrafy!

Centrum Edukacji Przyrodniczej Langata

 

Cudowne miejsce gdzie możecie oddać się przyjemnemu dla oka i duszy karmieniu żyraf będących pod opieką centrum. Rozdawany przez pracowników Centrum pokarm oraz tarasy na podwyższeniu wspaniale umilą wam czas i obcowanie z tymi wspaniałymi i najwyższymi zwierzetami świata. Idealne miejsce dla osób kochających kontakt ze zwierzetami i napewno niezapomniany punkt wyprawy!

 

nairobi Express

Poznaj historię ocalonych słoniątek

Sierociniec dla słoni fundacji David Sheldrick Wildlife Trust

 

Każdy kto oglądał odcinek o Kenii programu "Kobieta na Krańcu Świata" przez chwilę choć zapragnął doświadczenia tego samego. Zmarła w 2018r. Dafne Sheldric - nieprawdopodobnie wspaniała kobieta - stworzyła fundację kontynuując wspólne dzieło i różne pro-przyrodnicze inicjatywy, których podejmowała się wspólnie ze swoim równie niezwykłym zmarłym wcześniej mężem Davidem. To właśnie Dafne jako pierwsza na świecie stworzyła zamiennkim mleka słoni, dzięki któremu ratowanie osieroconych słoniątek było już możliwe. Do tego czasu przeżywalność młodych była znikoma przez to, że nie były w stanie odpowiednio się odżywiać. To własnie Dafne jako jedna z pierwszych spojrzała na słonie ludzkim okiem i dowiodła tego jak silną więź może nawiązać z tym zwierzęciem człowiek i jak bardzo inteligentne są te zwierzęta. Szczerze polecamy książkę Dafne Sheldric "Afrykańska Love Story" która bynajmniej nie jest romansem, a opowieścią o życiu Dafne w Kenii i ratowaniu przyrody w każdym jej aspekcie.

Wizyta polega na obserwacji karmienia małych słoni oraz ich zabawy. Poznasz historię każdego z nich i jeżeli słonie zechcą - podejdą byś mógł z nimi pobyć, pogłaskać je, czy się pobawić. Twoja wizyta w sierocińcu wspiera finansowo działania fundacji. Wycieczka jest warta tego, by ją odbyć pod każdym względem! 

nairobi express + mama simba

Dowiedz się więcej o kolonialnej ekscentryczce Karen i poczuj się jak na kenijskiej plantacji z początków XX w.

 

Muzeum - Dom Karen Blixen

 

Karen Blixen to ekscentryczna postać czasów kolonialnej Kenii. Duńska malarka i przede wszystkim pisarka, której dzieła lierackie zostały przełożone na wiele języków świata, a aż trzy z nich zostały zekranizowane! Na pewno kojarzysz tytuł "Pożegnanie z Afryką" lub "Uczta Babette"? Jeżeli nie drugi tytuł to na pewno pierwszy 😉 To właśnie opowieść o życiu w Kenii w czasach kolonialnych - będąca jednocześnie opowieścią opartą na faktach z życia samej autorki. Dom, który zobaczysz jest prawdziwym domem, który zmaieszkiwała ta niezwykła kobieta, w którym to działy się te wszystkie rzeczy opisane w książce i pokazane na filmie (chociaż film w tamtych czasach, nie mógł być kręcony w murach prawdziwego domu). Muzeum jest miejscem, które zaczaruje Cię magią tej przyjemnej strony "europejskiej" Kenii z poczatków XX wieku. Duża ilość pamiątek, wierne odwzorowanie pomieszczeń i niesamowicie piękny ogród roztaczający się do okoła na pewno sprawi, że odetchniesz pełną piersią gdy usiądziesz na ławeczce w cieniu drzewa relaksując się widokami i zapachem kwiatów. Zwiedzanie trwa około 1 h. 

 

Nairobi Express+mama simba

Poznaj kulturę i przyrodę Wschodniej Afryki!

nairobi express

Poznaj zajmującą historię kolonialnej Kenii

 

Muzeum Narodowe Nairobi

 

Muzeum Narodowe to skarbnica tego co najcenniejsze w Kenii zaczynając od jednych z najstarszych szczątków pierwszego człowieka na ziemi, przez historię Kenii, która łączy się z kulturą arabską, portugalską i brytyjską, z których m.in. wytworzyła się kultura Afryki Wschodniej. Dowiesz się jakie obrzędy i tradycje kultywują obecnie poszczególne plemiona w tym kraju - co je determinuje. Poznasz historię regionu od podszewki oraz dowiesz się co na nią wpłynęło. Nie zapominajmy o pryrodzie! Zobaczysz wszystkie afrykańskie zwierzeta wystepujące w tym kraju łącznie z szeroką kolekcją ptactwa. Zobaczysz również obrazy autorstwa Joy Adamson przedstwaiające rośliny, które stały się podstawą do skatalogowania tych rosnących w Kenii. 

Muzeum nie jest nowoczesne ani multimedialne. Jednak z całą pewnością jest niesamowicie ciekawe i zdecydowanie warte odwiedzenia podczas pobytu w Nairobi! 

1 Dzień

Program Podstawowy

 

Odbiór z hotelu (w zależności od położenia hotelu) ok. 5.30 rano. Warto dzień wcześniej zamówić w recepcji pakiet śniadaniowy tzw. "breakfast Box" i odebrać rano przed wyjazdem. Przejazd do barmy parku i o 6.00 podnosimy dach do góry i zaczynamy game drive (ok. 3-3,5h) szukając żyraf, zebr, lwów czy nsorożców! W czasie trwania game drive'u znajdziemy chwilę, by się zatrzymać w urokliwym miejscu na przerwę śniadaniową - gdzie będziesz miał możliwość zjedzenia pakietu przywiezionego z hotelu.

Po wyjeździe z parku jedziemy do sierocińca (ok. 1h), gdzie o 10.30 oglądamy karmienie słoni, które potem w zależności od nastroju słoniątek przeistacza się w iście rozkoszny pokaz zabaw, taplania się w błocie i głaskania. Po karmieniu ok. 12.00 jedziemy do jednego z wybranych przez Ciebie miejsc (trasa ok. 30 min):

 

1. Centrum Żyraf Langata - gdzie spędzimy ok. jedną godzinę na karmieniu żyraf oraz odpoczynku w ogrodzie Centrum, gdzie możesz oddać się degustacji wykwintnej kenijskiej kawy w towarzystwie tychnajwyższych zwierząt świata.

2. Muzeum - dom Karen Blixen, który zwiedzisz z anglojęzycznym, miejscowym przewodnikiem. Opowie Ci on szczegółowo o życiu Karen, przytoczy ciekawostki na temat niektórych wydarzeń, jakie miały miejsce w tym domu oraz wskaże istotne elementy wyposażenia wnętrza tego kolonialnego domu, które mają wartość historyczną i artystyczną. Zwiedzanie trwa ok jedną godzinę.

Po ostatnim punkcie zwedzania zostaniesz odwieziony do hotelu ok. godziny 14.30-15.30. Zakończenie Nairobi Express.

Cena: 195 USD/os.

1 Dzień

Program Rozszeżony

 

Program podstawowy, którego kontynuacją będzie:

O 14.00 czas na lunch. Zabierzemy Cię do wybranej przez Ciebie restauracji, oferując Ci wcześniej ciekawe i sprawdzone miejsca do wyboru. Możemy pojechać na egzotyczny posiłek do Restuaracji Carnivore, w której możesz zjeść pieczone i grillowane mięsa niektórych z afrykańskich zwierząt takich jak antylopy gnu czy impala. Możemy też pojechać do uroczej restauracji znajdującej się na powietrzu w ogrodach szweckiej posidałości z czasów kolonialnych a dokładnie z 1906r., która nazywa się Karen Blixen Coffee Garden Restaurant. Znajdujące się ona w pobliżu domu duńskiej pisarki. Jeżeli dysponujesz mniejszym budżetem możemy zaoferować Ci zakup lunchu w restauracji Java, w której to również napić się możesz i zakupić pyszną kenisjką kawę produkcji tej firmy. Restauracja serwuje popularne i smaczne dania mięsne oraz warzywne, które spotyamy min. w polskich restauracjach.

Po lunchu w restauracji, w której spędzisz około jedną godzinę, o 15.00 jedziemy do Muzeum Narodowego w Nairobi, gdzie dojeżdżamy ok. godz. 16.00.  Na eksplorowaniu wszystkich ciekawych obiektów i na zdobywaniu wiedzy o Kenii spędzisz ok. 1,5- 2 h. Jeżeli zechcesz,Twój przewodnik wejdzie z Tobą do środka, by Ci podopowiadać te aspekty historii, kultury Wschodniej Afryki oraz przyrody, które mogą być dla Ciebie niejasne.  

Po wizycie w muzeum powrót do hotelu. Zakończenie safari Nairobi Express.

Cena: 225 USD/os.

 • Transport zgodnie z programem, pojazdem typu Van z otwieranym dachem. Pojazd nie posiada klimatyzacji.
 • Bilety wstępu do Parku Narodowego Nairobi.
 • Wodę pitną w samochodzie 1 L/os.  
 • Obsługę lokalnego, anglojęzycznego, licencjonowanego przewodnika- kierowcy. Przewodnik mówi w języku polskim na komunikatywnym poziomie.
 • Realizacja programu zgodnie z ofertą.
 • Opłaty dodatkowe, w tym opłaty parkowe ponoszone przez kierowcę-przewodnika i organizatora.    
 • Biletów wstępu płatnych w Kensjkich Szylingach (KSH):
     - Sierociniec dla Słoni - 500 KSH/os.      - Centrum Edukacji Przyrodniczej Langata - 1500 KSH/os.      - Muzeum - Dom Karen Blixen - 1200 KSH/os.      - Muzeum Narodowe Nairobi - 800 KSH + ew. wstęp kierowcy/przewodnika 400 KSH/os.
 • Lunch'u w restauracji.
 • Zwyczajowych napiwków dla obsługi hoteli, restauracji itd. przewodnika, kierowcy czy pilota.
 • Ubezpieczenia turystycznego (ubezpieczamy na życzenie).

Ewentualne zmiany w programie wyprawy oczywiście są możliwe i do uzgodnienia indywidualnie. W takim przypadku cena może ulec zmianie.

Po prostu napisz do nas, a zmodyfikujemy program wedle Twojego życzenia 🙂

Przewidujemy, że możesz zechcieć:

 • Od razu po przylocie wczesnym rankiem rozpocząć safari.
 • Zamówić transfer z lotniska do hotelu przed rozpoczęciem safari.
 • Życzyć sobie obsługi dodatkowo polskiego pilota.
 • Po safari lecieć samolotem do Mombasy lub pojechać tam pociągiem (przez Park Narodowy Tsavo West) 
 • Połączyć to jednodniowe safari w Nairobi z innym programem np. Safari Twiga lub Masai Mara Express. 

To będzie Twoja wymarzona wyprawa na Safari - nie bój się zrobić z marzenia rzeczywistości!:) NAPISZ DO NAS, zapytaj i pojedź pewny tego, że jedziesz na SWOJĄ wyprawę safari!

 • Nakrycie głowy, okulary pzeciwsłoneczne.
 • Krem z filtrem.
 • Wygodne buty (np. sandały, tenisówki, klapki).
 • Przewiewne ubrania w naturalnych jasnych kolorach.
 • Z samego rana warto założyć bluzę lub koszulę na długi rękaw oraz coś na szyję - w Nairobi wczesnym rankiem może być naprawdę chłodno - zwłaszcza przy otwartym dachu samochodu w parku podczas safari. 
 • Lekką, małą, kompaktową kurtkę od deszczu.
 • Dobrą lornetkę.
 • Aparat fotograficzny + baterie i zapasowa karta pamięci.
 • Przydatny może być powerbank.
 • Drona.
 • Plastikowych torebek foliowych.

Na wszystkie pytania dotyczące safari odpowiedź znajdziesz TUTAJ 🙂