Safari 12 dni

Wyjeżdżamy 4-15 stycznia 2022r. 

 

Nairobi - Naivasha - muzeum Elsamere - wodne safari, rejs po jeziorze Naivasha - piesze safari na wyspie Crescent - Park Narodowy Jeziora Nakuru - Rezerwat Narodowy Masai Mara - wioska plemienia Maasai -  lot balonem nad sawannami Masai Mary - Nairobi - Centrum Żyraf Langata - Park Narodowy Amboseli - Wylewisko Law Shetani - spacer wokół źródeł Mzima - Park Narodowy Tsavo West - Sanktuarium Nosorożców - Mombasa - odpoczynek nad Oceanem Indyjskim - Mombasa - Mombasa CityTour - Manufaktura rzeźb afrykańskich "Akamba" - Fort Jesus - Mckinnon Market - Park Baobabów - symbol Mombasy: Ciosy Słonia + opcjonalnie wypoczynek nad oceanem w Diani Beach lub Mombasie.

 

Safari Baba Simba

 

Baba Simba - to ojciec lew w języku kiswahili! Simba to niepodwarzalny król sawanny i przez wielu uważany za króla zwierząt 😉  Największy kot drapieżny w Afryce, najsilniejszy -  jednocześnie leniwy i lubiący spać cały dzień jak kot domowy na Twojej kanapie. Czy wiedziałeś, że lwy śpią przez ok 20 godzin dziennie? Jednak, ogromne cielsko  drapieżnika - zwłaszcza w starciu z ofiarą, na którą poluje w danym momencie - budzi respekt i podziw. Na tym safari w każdym z parków i rezerwatów masz szansę zobaczyć Pana i Władcę afrykańskiego buszu - a największą w Masai Marze 😉

Safari dla tych, którzy cenią sobie różnorodność i bogactwo zarówno dzikiej przyrody jak i zachwycających, bardzo zróżnicowanych krajbrazów o gamie barw pozostających w pamięci na wiele lat! Ciekawe, różnorodne i alterantwne formy podróżowania, zwiedzania i doświadczania przyrody oraz plan ułożony w taki sposób, by spokojnie dojechać na lunch w lodży i odpocząć przed safari. Program ten jest idealnym rozwiązaniem dla pragnących poznać Kenię dogłębnie i w przyjemny, mniej absorbujący i relaksujący sposób 🙂

safari twiga +mama simba

Poznaj niesamowitą historię między lwicą a kobietą! Żywy dowód na to, że szacunek i miłość między drapieżnikiem a człowiekiem jest możliwa!

Mama Simba

Napij się herbaty w ogrodzie z przepiękną panoramą na jezioro i w towarzystwie zebr i gerez!

Muzeum Elsamere

 

Elsamere - muzeum poświęcone pamięci Joy Adamson - przyrodniczki i działaczki na rzecz ochrony zwierząt. Ona i jej mąż George Adamson adoptowali osierocone, dzikie koty - wychowywali je, a następnie pomagali odnaleźć się w środowiksu naturalnym. Najsłynniejszy z nich to lwica Elza, której historia została opisana i zekranizowana pod znanym nam wszystkim tytułem „Elza z Afrykańskiego Buszu”. Historia Joy, jej miłości do zwierząt, a szczególnie do Elzy jest mało znana, a zdecydowanie warta uwagi i rozgłosu! Dodatkowo w muzeum wyświetlany jest krótki film w formie wywiadu z Joy i Georgem o ich niezwykłym życiu, które poświęcili na ochronę dzikiej przyrody. Joy była również malarką, która poprzez swą twórczość skatalogowała kenijską roślinność tworząc atlas roślin oraz namalowała potrety przedstawicieli grup etnicznych Wschodniej Afryki. Muzeum jest położone nad samym brzegiem. Można napić się smacznej kawy i kenijskiej herbaty w zaciszu przepięknie położonego ogrodu i ślicznej panoramy na jezioro - oraz w towarzystwie dzikich zwierząt swobodnie porszających się po posiadłości. Niezwykła zieleń i sąsiedztwo Naivashy pozwalają wziąć głęboki oddech i uspokoić serce po adrenalinie tropienia zwierząt po sawannie.

 

 

 

 

kiboko+mama simba

Popłyń w najpiękniejszy rejs jaki dotąd przeżyłeś!

Mama Simba

Dzikie zwierzęta na wyciągnięcie ręki

twiga safari+masai mara express+kiboko

Ten wyjątkowy "klimat" afrykańskiej rzeczywistości rodem z filmu "Pożegnanie z Afryką"!

chui+kiboko+mama simba

Zobacz ogromne ilości ptactwa wodnego!

Jezioro Naivasha i okolice

 

Jezioro Naivasha – jedno z siedmiu jezior w Wielkim Rowie Afrykańskim na terenie Kenii i jednocześnie jedno z dwóch zaledwie, słodkowodnych. Jezioro to zdecydowanie jest jednym z najpiękniejszych, które można zobaczyć w Kenii. Otoczone jest przez jedne z największych plantacji róż na świecie. Nad jeziorem góruje wulkan Longonot, a tuż obok widać imponujące urwiska skalne Parku Narodowego Hells Gate. W czasach kolonialnych znajdowało się tutaj centrum osadnictwa Brytyjczyków przez wzgląd na przyjemny klimat, przez co bardzo dobre warunkido uprawiania roli i hodowli zwierząt. Główną zaletą tego miejsca są walory przyrodnicze. Jezioro i okolice są niezwykle zielone, bogate w różnorodność fauny i flory. W jeziorze mieszka najliczniejsza populacja hipopotamów w Kenii. W okolicach żyje ogromna ilość antylop, zebr i żyraf, które często spacerują po ogrodach okolicznych lodge. Miejsce jest niezwykle zielone i urokliwe. Pozwala odetchnąć po trudach podróży w trakcie safari.

Rejs po Jeziorze Naivasha. Piesze safari po wyspie Crescent.

 

Niewiele osób wie, że jezioro Naivasha było jednym z miejsc nagrywania oscarowego filmu "Pożegnanie z Afryką". Jezioro słynie z przepięknej i bogatej fauny i flory. Gratka zwłaszcza dla miłośników ptactwa, które to zobaczymy na pewno w ogromnych ilościach! Popularnym mieszkańcem jeziora jest bielik afrykański, zimorodek srokaty i żałobny, pelikan baba, kormoran afrykański oraz wiele innych.

Na jeziorze znajduje się niewielka wyspa w kształcie półksiężyca. Stanowi ona sanktuarium dla zwierząt. Zostały one tam sprowadzone na potrzeby filmu "Pożegnanie z Afryką". Po zakończeniu zdjęć wywieziono z niej drapieżniki (z wyjątkiem szakali) pozostawiając zwierzęta roślinożerne w swoim własnym raju. Na wyspie Crescent możemy zobaczyć liczne antylopy, zebry i żyrafy wypasające się tuż przy brzegu w towarzystwie niezliczonej ilości ptactwa. Wyspa otoczona jest spektakularnymi widokami. Znajduje się na niej wzgórze stanowiące idealny punkt widokowy na jezioro, wulkan Longonot i skały Hells Gate.

Rejs trwa ok. 1 h. Do jednej łodzi wchodzi maksymalnie 7 osób. Obowiązkowo zakłada się kapoki. W każdej łodzi jest lokalny przewodnik, który opowiada nam o tym, co widzimy do okoła. Spacer trwa około 1,5h, co w zupełności wystarcza na swobodne zwiedzenie tej niewielkiej wyspy. Odbywa się on w obecności lokalnego, uzbrojonego strażnika-przewodnika, który poprowadzi nas przez busz pomiędzy żyrafami, zebrami i antylopami. Rejs po jeziorze, podziwianie niezliczonej ilości ptactwa, hipopotamów z bliska oraz spacer wśród antylop i żyraf na wyspie Crescent jest jednym z najpiękniejszych doświadczeń jakie można przeżyć w Kenii.

mama simba + chui

Widok nosorożców na tle jeziora pokrytą "flamingową" różową mgiełką pozostaje w pamięci na zawsze!

Safari Twiga

odszukaj "białe zyrafy"

Park Narodowy Jeziora Nakuru

Teren parku stanowią dzikie, górzyste i podmokłe tereny otaczające jedno z jezior Wielkiej Doliny Ryftowej. Park jednocześnie pełni funkcję sanktuarium dla nosorożców, które będąc zagrożone skrajnym wyginięciem są tutaj pod stałą obserwacją strażników, którzy pilnując ich bezpieczeństwa chodzą za zwierzętami krok w krok przez całą dobę. Jest to jedne z niewielu miejsc w Kenii gdzie jest największa szansa na wytropienie tego rzadkiego zwierzęcia. Park Narodowy Jeziora Nakuru przylega wręcz do jednego z największych miast w Kenii - Nakuru. Jest to aż drugi park narodowy w tym kraju, który leży w bezpośrednim sąsiedztwie do dużego miasta co stanowi ewenement światowy. Jednak bliskie sąsiedztwo w niczym nie odbiera piękna i spokoju tego miejsca. Park przez większą cześć roku jest nieprawdopodobnie zielony, a to dzięki wszędobylskiej w tych terenach akacji nazywanej drzewem gorączkowym, której jaskrawozielony kolor widoczny jest w tych okolicach praktycznie wszędzie! Pośrodku pagórkowatego parku znajdziemy jezioro alkaliczne w niektórych miesiącach oblegane przez liczne stada flamingów! Są tam również piękne „białe” żyrafy Rothshilda, hieny, guźce, zebry, bawoły afrykańskie, koby, lwy i lamparty. Park jest ostoją dla ponad 300 gatunków ptaków – głównie żyjących w wodnych okolicach - takich jak warzęcha, kormorany, czaple, żurawie, pelikany, zimorodki, kaczki, czajki it.. Niezwykła gratka dla ich obserwatorów! Nie spotkamy tam jednak słoni. Ilość zwierząt, gęsta zieleń i tajemnicza sceneria jeziora oraz jego otoczenia zauracza od pierwszego wejrzenia!

 

safari twiga + masai mara express

Masai Mara - Ikona safari w Kenii!

Mama Simba

Największe zagęszczenie lwów w Kenii

Rezerwat Narodowy Masai Mara

 

Rezerwat Masai Mara graniczy z Tanzanią i jest częścią ogromnego terenu, który po stronie tanzańskiej stanowi Narodowy Park Serengeti. Masai Mara i Serengeti to właśnie TE SAWANNY, które widzicie w filmach przyrodniczych produkcji m.in. National Geographic i BBC, których dzikich mieszkańców magnetycznym głosem opisuje nam często Krystyna Czubówna!😊

Rezerwat jest najlepszym miejscem na safari między czerwcem, a wrześniem. W Masai Marze odbywa się wtedy największa na świecie migracja zwierząt. Sawannę z Serengeti do Masai Mary przemierzają setki tysięcy stworzeń różnych gatunków lecz to antylopy gnu pojawiają się tu w największej, niewyobrażalnej ilości. Jest to zjawisko niezwykle rzadkie w naszych czasach, niesamowicie spektakularne i warte ujrzenia na własne oczy!

W Masai Marze jest największa populacja lwów w Kenii. Jest tam spora szansa na ujrzenie ciężkiego do „upolowania” lamparta. Występują tam też bardzo rzadkie nosorożce czarne. Ponadto zobaczymy tam słonie i bawoły = czyli razem Wielką Piątkę. Poza nimi ujrzeć możemy zebry, gepardy, strusie, antylopy, gazele, hipopotamy, krokodyle, ogromną ilość ptactwa, żyrafy, hieny i szakale oraz wiele, wiele innych!

 

 

Safari Twiga+MM express

Co może być piękniejszego niż lot balonem nad pasącymi się na sawannie zwierzętami o wschodzie słońca - w Afryce?

MM Express +swara

Luksusowe śniadanie na sawannie w otoczeniu dzikiej przyrody - Wspaniały początek safari!

Lot Balonem nad sawannami Masai Mary

Możliwość odbycia bajecznego lotu balonem nad niekończącymi się sawannami Masai Mary to na pewno niezapomniane przeżycie! Wyjazd wczesnym rankiem ok. 4.00-5.00 rano. Transport samochodem do miejsca stawiania balonu. Tam na Waszych oczach i z Wami w koszu balon unosi się w powietrze w okolicach wschodu słońca barwiącym trawy na czerwono-złoty kolor i ukazującym pasące się zwierzęta tuż pod Waszymi nogami. Obowiązkowa pozycja dla miłośników nieprawdopodobnie pięknych krajobrazów, z której wspomnienia zdecydowanie zostaną w pamięci na całe życie! Okres Wielkiej Migracji jest dla tej atrakcji najbardziej obiecujący przez wzgląd, na ogromne ilości zwierząt na terenie Masai Mary w tym czasie, a wrażenia z lotu o świcie wprost nie do opisania!! Po około godzinnym rejsie balonem lądujecie po środku sawanny i zasiadacie do śniadania pośród dzikiej przyrody. Śniadanie na sawannie to kolejny niesamowicie przyjemny element wyprawy! Stoły zastawione są obrusami, talerzami i sztućcami. Postawione najczęściej pod rozłożystym drzewem akacji "zaczekaj chwilę" o charakterystycznym, parasolowatym kształcie korony, na środku sawanny, z widokiem na stada zwierząt wypasających się w okolicy. Śniadanie jest bardzo smaczne! By dopełnić czaru sytuacji kelnerzy serwują szampana w kieliszkach - dla pełnoletnich 😊 Po posiłku odbieramy Was naszym samochodem i kontynuujemy nasz game drive zgodnie z planem. Przywozimy Wam lunch boxy, gdyż nasze safari tego dnia skończy się w godzinach popołudniowych. Atrakcja dodatkowo płatna 450 USD/os.

Atrakcja płatna dodatkowo 450USD/os.

 

 

Masai Tembo

Poznaj przedstawicieli jednego z najbardziej konserwatywnych plemion w Afryce

Enkang  - Wioska Masajów

 

Pozwól dać się ponieść niesamowitym śpiewom jakie przywitają Was w wiosce i podejmij wyzwanie w najwyższych skokach z jakich słynie te plemię! Masajowie to jedno z kilku zaledwie konserwatywnie żyjących w swych tradycjach plemię w Kenii. Do niedawna nomadzi - dzisiaj przez obowiązek edukacji - osadzeni na dłużej w jednym miejscu. Oferują podróżnym wizytę w ich enkangach (wioskach) wraz z pokazem tańca plemiennego kobiet i mężczyzn. Zobaczycie w jakich warunkach mieszkają, co jedzą, czym się leczą i dowiecie się o ich niezwykłych i czasami niezrozumiałych dla nas europejczyków zasadach, tradycjach i kulturze. Miłośnicy fotografii będą mieli okazję zrobić niesamowicie barwne zdjęcia skaczącym masajom, portrety pięknym masajskim kobietom oraz tego egzotycznego dla nas otoczenia i masajskiej rzeczywistości. Znajdzie się również czas na zabawę z dziećmi, które jak to dzieci lubią fikać i brykać wokół przybyszów o zupełnie innym kolorze skóry, oczu i włosów 🙂 Do nabycia lub wymiany będzie również kolorowa masajska biżuteria i zdobiona masajska galanteria.

 

Atrakcja dodatkowo płatna 25 USD/os.

 
Nairobi express + duma + mama simba

Otrzymaj całusa od żyrafy 😉

Centrum Żyraf Langata

Cudowne miejsce gdzie możesz oddać się przyjemnemu dla oka i duszy karmieniu żyraf będących pod opieką centrum. Rozdawany przez pracowników pokarm oraz tarasy na podwyższeniu wspaniale umilą wam czas i obcowanie z tymi wspaniałymi i najwyższymi zwierzętami świata. Idealne miejsce dla osób kochających kontaktze zwierzętami i na pewno niezapomniany punkt wyprawy!

 

 

 

 

Kongoni

Odwiedź kolonialną willę u podnóży gór Ngong

Dom Karen Blixen - muzeum

W dzielnicy Karen w Nairobi wielbiciele książki i filmu "Pożegnanie z Afryką" odwiedzą muzeum dom Karen Blixen, autorki i głównej bohaterki tej książki.To piękny parterowy dom w stylu kolonialnym z odrestaurowanym wnętrzem mającym ukazywać czasy zamieszkiwania w nim barwnej i ekscentrycznej kobiety. Dom otoczony jest ślicznym ogrodem, ze starymi, egzotycznymi drzewami oraz widokiem na wspomniane w ksiażce góry Ngong. W środku znajdziemy liczne zdjęcia oraz repodukcje obrazów Karen. Są tam również artefakty użyte w filmie, a całość wnętrz idealnie odzwierciedla to czym w tamtych czasach zajmwoali się i czym interesowali się biali osadnicy.

Tembo + Amboseli

Park Narodowy Amboseli

Kongoni

Amboseli to spełnienie marzeń obserwatorów ptaków!

Park Narodowy Amboseli

 

Miejsce, które jest odzwierciedleniem Twoich wizji i marzeń o safari. Dla wielu podróżników to numer 1 w całej Kenii! Amboseli to obszerne równiny porośnięte trawą przemieszane z bagnami, z których wybijają źródła świeżej wody. Mamy szansę zobaczyć tam liczne stada wypasających się na sawannach zwierząt takich jak antylopy impale, gnu, gazele, zebry czy bawoły. Setki słoni przemierzające równiny. Wisienką na torcie mogą okazać się lwy, które pokazują się tam nader często! Niezliczonea ilość ptactwa, a w tle "akacje parasolowe" i najwyższy szczyt Afryki - Kilimanjaro. Monumentalny, górujący nad Amboseli, wygasły wulkan pokazuje się najczęściej wczesnym świtem i późnym wieczorem - tuż przed zachodem słońca. Nikt, kto nie widział tej niesamowitej scenerii nie jest sobie w stanie wyobrazic jak wielkie robi ona wrażenie. Zachód słońca nad Amboseli to zdecydowanie obowiązkowy element każdej wyprawy w to miejsce! Te widoki, intensywne doznania oraz emocje, jakie one budzą towarzyszyć Ci będą w pamięci przez całe życie!

 

 

 

 

mamba+punda milia

Źródła Mzima

Źródła Mzima

Tajemnicze, ukryte w dżungli, tętniące życiem miejsce. Źródło wody pitnej dla Mombasy wybijające spod ziemi i stwarzające osobliwy raj dla wielu gatunków zwierząt jak krokodyle nilowe, hipopotamy, lamparty, słonie, pawiany i werwety. Tam wyjdziemy z samochodu i udamy się na krótki ok 30 minutowy spacer wzdłuż brzegu dwóch powstałych przez źródła jeziorek. Towarzyszyć nam będzie strażnik, który zapewni nam ochronę i wypatrzy nieuchwytne naszym europejskim okiem zaszyte w zieleni i w wodzie zwierzęta. Niesamowita i szansa na zobaczenie hipopotamów z bliska i jedyna na ujrzenie krokodyla! Wokół ścieżki zobaczymy mnóstow ptactwa oraz skaczące i pozujące do zdjęć małe małpy werwety. Miejsce niezwykle zielone i pełne najrózniejszych gatunków roślin. Przyemny i odświeżający spacer!

mamba+punda milia+mbuni

Lawy Shetani

Lawy Shetani

Zaskakujące, mało znane miejsce, a jednak tak bardzo istotne i spektakularne! Jedno z największych na świcie wylewisk zastygłej lawy powstałe niespełna 200 lat temu robi piorunujące wrażenie! Czarne lawy silnie kontrastujące z pomarańczową wręcz ziemią, a w tle najmłodsze góry świata mające zaledwie 500 lat! Z "niedawnymi" wydarzeniami łączą się miejscowe legendy, o których na pewno zechcesz posłuchać!

 

Tembo -Tsavo West

Park Narodowy Tsavo West

Park Narodowy Tsavo West

Park Tsavo West  ma bardzo różnorodne - często górzyste ukształtowanie terenu przez co jest niezwykle krajobrazowy. Widoki powalają na kolana wielbicieli piękna przyrody! Jest rajem dla obserwatorów ptaków i ornitologów, którzy co roku w okolicach października zjeżdżają się by obserwować, katalogować i obrączkować setki gatunków migrującego ptactwa. Również poza tą porą w Tsavo aż roi się od ptaków różnych gatunków. W parku spotkamy się z rdzawo czerwoną ziemią, która w porze deszczów niesamowicie kontrastuje z bujną zielenią! Tsavo słynie z tzw. "Czerwonych Słoni z Tsavo", całych wytarzanych w rdzawej ziemi. Mamy szansę zobaczyć tam najróżniejsze antylopy jak impale, kudu, koby śniade, bawolce, i największe na świecie elandy. Są też zebry stepowe, żyrafy masajskie, hipopotamy, bawoły afrykańskie, hieny, guźce, pawiany. Tsavo to niesamowita okazja, by "upolować" lamparta, który lubi kryć się pomiędzy skałami i w bujnych chaszczach. Tsavo to również wszechobecne olbrzymie, baobaby wyrastające ponad korony pozostałych drzew. Park zdecydowanie jest warty odwiedzenia!

Kongoni

Popłyń w bajeczny rejs o zachodzie słońca! Wsłuchaj się w rytmy afrykańskiej muzyki! Posmakuj owoców morza! Poczuj smak soli na języku niesionej z wiatrem znad oceanu!

Rejs łodzią dhow o zachodzie słońca!

Rejs odbywa się na wodach zatoki portowej okalającej wyspę Mombasa z zabytkowymi oraz współczesnymi jej zabdowaniami, które o tej porze dnia wyglądają magicznie! Na statku przy dźwiękach muzyki na żywo zjesz pyszną wieczerzę składającą się z owoców morza. Znajdzie się też czas na tańce! Takie zakończenie safari zwieńczyłoby naszą podróż! 🙂 W cenie: rejs tradycyjną , kilkusetletnią arabską łodzią dhow, afrykańska muzyka na żywo, kolacja z owoców morza lub mięs z grilla.

 

Atrakcja dodatkowo płatna 85 USD /os.

Mama Simba

Zobacz zabytkową część miasta!

Zwiedzanie Mombasy

Drugie największe miasto w Kenii, zbudowane na wyspie o podłożu z koralowca. Jedno z pierwszych miejsc odkrytych przez Europejczyków w XV w. Znajduje się tutaj zabytkowa część miasta z budynkami z okresu świetności kultury suahili i panowania omańskiego na wybrzeżu wschodnim Afryki. Znajdziemy tutaj portugalski Fort Jesus, najstarszy meczet w kraju, pierwszy hotel w Kenii, budynki z czasów kolonialnych w tym budynek poczty głównej i stary port. Warto zobaczyć też Mama Ngina Water Front - pasaż nad zatoką idący wzdłuż parku kilkusetletnich Baobabów. Po drugiej stronie ujrzeć można niesławny, wiecznie pełen ludzi prom, będący jak dotąd jedynym połączeniem lądu z południową częścią wybrzeża czyli m.in. Diani Beach. Symbolem miasta jest konstrukcja słoniowych Kłów, wybudowanych na cześć Królowej Elżbiety. Obok znajduje się też park zieleni, w którym spotkamy nietypowe dla aglomeracji miejskiej stworzenia.. a jakie? trzeba przyjechać i samemu sprawdzić!

mama simba

Zobacz ile czasu oraz wkładu pracy potrzeb, by zrobić afrykańskie dzieła sztuki

Akamba - manufaktura rzeźb afrykańskich

Spółdzielnia założona przez członków plemienia Kamba. Prywatny teren, na którym znajduje się część mieszkalna (niedostępna dla podróżnych), część warsztatowa i sklep z wyrobami. Ludzie Kamba słyną ze zdolności rzeźbiarskich - to głównie oni są największym producentem rzeźb w kraju. Rzemieślnictwo to cecha charakterystyczna tej grupy etnicznej. Mieszkające rodziny w Akambie wspólnie tworzą rzeźby, które są potem eksportowane na cały świat i sprzedawane w galeriach. Mężczyźni siedzą na gołej ziemi pod szałasami z makuti i blachy i własnoręcznie tworzą dzieła sztuki! Kobiety i dzieci w wolnym czasie przychodzą i pomagają malując, bejcując i szlifując żyrafy, nosorożce i drewniane ozdoby. Oryginalne wyroby można zakupić w sklepie na terenie manufaktury. Chyba nie ma lepszej pamiątki, niż ta spod dłuta artysty!

Kongoni

Pozwól sobie na chwilę relaksu na rajskiej plaży

Krótki wypoczynek nad Oceanem Indysjkim

Po 10 dniach wstawania wcześnie rano by zobaczyć zwierzęta o świcie i przejazdach z miejsca na miejsce każdemu przyda się chociaż odrobina relaksu! Ciepłe wody oceanu, białe, piaszczyste plaże jaskrzące się słońcu oślepiającym blaskiem, palmy kokosowe, świeże egzotyczne owoce i luźny, wakacyjny klimat skusi i przekona każdego nawet najbardziej zagorzałego wielbiciela aktywnego podróżowania. Naładowany tyloma wrażeniami, doświadczeniami, emocjami i nową wiedzą potrzeba chwili by to uporządkować i odetchnąć chwilą tylko dla siebie - to w końcu urlop? 😉 Mombasa oferuje przepiękne piaszczyste plaże wiele przybrzeżnych restauracji, dyskotek i barów tetniących afrykańskimi rytmami. Można odpocząć w ciszy i spokoju i jednocześnie jest wiele możliwości by się wyszumieć i wyszaleć - wypoczynkowa opcja dla każdego! 🙂

1 Dzień

Nairobi

Przylot do Nairobi - transfer do hotelu, kolacja i nocleg. Szczegółowy plan dnia uzależniony od godziny przylotu do Kenii.

Zakwaterowanie: w skromnym, czystym i wygodnym 3* hotelu Wyżywienie: kolacja.

2 Dzień

Naivasha

Po wczesnym śniadaniu, odbiór z hotelu o 7.00 i wyjazd w kierunku Naivashy (przejazd około 2-3h). Trasa będzie bardzo krajobrazowa gdyż zaraz po wyjeździe z Nairobi będziemy zjeżdżać na dno Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Zatrzymamy się na punkcie wiodkowym, by zrobić pamiątkowe zdjęcie. Po drodze zatrzymamy się również w niewielkim kościółku zbudowanym przez włochów, jeńców wojennych w czasie II Wojny Światowej. Przyjazd do lodży na lunch. Czas na relaks, kąpiel w basenie i spacery w przybrzeżnym ogrodzie. Czasami można spotkać tam swobodnie spacerujące po nim antylopy, żyrafy i hipopotamy!

Po południu ok. 16.00 jedziemy odwiedzić muzeum Elsamere poświęcone pamięci Joy Adamson oraz adoptowanej przez nią lwicy Elzy. Zrelaksujemy się w ogrodach pięknej posiadłości, po której często wypasają się zebry i guźce. Zatopimy się w historii ewenementu miłości między drapieżnymi kotami, a człowiekiem! W drodze powrotnej możliwość zrobienia zakupów spożywczych. Kolacja, Nocleg.

Zakwaterowanie: w Lake Naivasha Sopa Resort lub w innym, o podobnym standardzie. Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

3 Dzień

Park Narodowy Jeziora Nakuru

Po wczesnym śniadaniu o 7.30 wyjazd do przystani nad jeziorem. Tam odbędziemy wodne safari przez około godzinę odbywając poranny, malowniczy rejs łodziami w poszukiwaniu przybrzeżnych zwierząt i ptactwa. Dopływamy do wyspy Crescent i rozpoczynamy piesze safari spacerując pośród żyraf, zebr i antylop (ok. 1,5h). Wejdziemy na miejsce stanowiące punkt widokowy, by zrobić pamiątkowe zdjęcia. Powrót łodzią do przystani i przejazd do Nakuru (ok. 2h). Czas na lunch i relaks w zielonym zaciszu lodży. 

Ok. 16.00 czas na pierwszy game drive po parku Nakuru (ok 2-2,5 h) w poszukiwaniu nosorożców, „białych żyraf”, flamingów i lwów. Tego dnia rozpoczynamy poszukiwania Wielkiej Piątki! Zatopimy się w głębokiej zieleni i różnorodności zwierząt w pięknej scenerii jeziora! Powrót na kolację. Czas na relaks i nocleg.

Zakwaterowanie: w Sarova Lion Hill Game Lodge lub w innym, o podobnym standardzie. Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

4 Dzień

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Po wczesnym śniadaniu ok. 6.30/7.00 wyjeżdżamy w kierunku Masai Mary. Będziemy jechali przez zielone wzgórza lasów Mau - najbardziej deszczowego, a tym samym najbardziej urodzajnego i zielonego obszaru w Kenii oraz przez masajskie miasto Narok wraz z okolicznymi wioskami Masajów. Dojeżdżamy do lodży na lunch. Będziesz miał czas na to, by się odświeżyć po drodze i odpocząć w zaciszu przyrody rozpościerającej się dookoła Twojego namiotu.

O godzinie 15.30/16.00 ruszamy na nasz game drive w poszukiwaniu zwierząt (ok. 2-2,5h). Wieczorem po upalnym dniu zwierzęta wychodzą z ukrycia i szykują się do nocnego żerowania i polowania. Będziemy jeździć samochodem po okolicy w poszukiwaniu słoni, żyraf, antylop, zebr i drapieżników! Powrót na kolację, odpoczynek i nocleg.

Zakwaterowanie: w La Maison Royale Masai Mara lub w innym, o podobnym standardzie. Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

5 Dzień

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Po wczesnym śniadaniu ok godz. 6.30 wsiadamy do samochodu i wyjeżdżamy na game drive (ok.7-9h). Wyjeżdżamy od razu po porannym posiłku, by zaraz o świcie dostać szansę wytropienia drapieżników w trakcie polowania i mieć czas, by dojechać w najdalsze zakątki rezerwatu Masai Mary. Przerwa na lunch w formie pakietu.

Dla chętnych (opcjonalnie) popołudniowa wizyta w wiosce plemienia Masai. Istnieje również możliwość rozpoczęcia Safari od niezapomnianego i bardzo widokowego lotu balonem nad sawannami Masai Mary (opcjonalnie). Odpoczynek i nocleg. 

Zakwaterowanie: La Maison Royale Masai Mara lub w innym, o podobnym standardzie Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

6 Dzień

Nairobi

Po wczesnym śniadaniu, ok 7.00 przejazd do Nairobi (ok 5-6h). Będziemy jechali dnem Wiekiego Rowu Afrykańskiego, po drodze mijając Wulkany Longonot i Suswa oraz masajskie miasto Narok wraz z okolicznymi wioskami Masajów. Po przyjeździe do Nairobi odpoczniemy i zjemy lunch w lokalnej, klimatycznej restauracji, po którym odwiedzimy dom Karen Blixen gdzie pospacerujemy po kolonialnych wnętrzach i poznamy fakty mniej znane o ekscentrycznej postaci pisarki i malarki. Następnie udamy się do Centrum Żyraf, by na koniec dnia oddać się przyjemnemu dla duszy i odprężającemu karmieniu żyraf 🙂 Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Zakwaterowanie: w skromny, czystym i wygodnym hotelu 3* Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

7 Dzień

Park Narodowy Amboseli

Po wczesnym śniadaniu ok. 7.00 przejazd w kierunku Parku Narodowego Amboseli (w zależności od korków ok. 5-7h). Po drodze będziemy mijać pola tarasowe Machakos i budowane przez Chińczyków techno-city - Konzę. Krajobraz zmieni się diametralnie! Przyjazd na lunch do lodży, czas na odpoczynek w zielonym ogrodzie i pośród odgłosów zwierząt na bagnach za ogrodzeniem. W tym raju u stóp Kilimanjaro spędzimy kolejne dwie noce! 

Ok. 16.00 wyjazd na pierwszy, wieczorny game drive (ok. 2-2,5h) po parku w poszukiwaniu zwierząt. Wieczorem po upalnym dniu zwierzęta wychodzą z ukrycia i szykują się do nocnego żerowania i polowania. Przy dobrej aurze odsłoni nam się najwyższy szczyt na kontynencie! Kolacja, czas na relaks i nocleg.

Zakwaterowanie: Ol Tukai Lodge lub w innym, o podobnym standardzie Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

8 Dzień

Park Narodowy Amboseli

Jeszcze przed świtem ok 6.15 wyjeżdżamy na sawannę, by złapać wschód słońca w scenerii rodem z Króla Lwa (ok 1,5-2h)! Powrót na śniadanie. O 10.00 wyjazd na kolejne safari (2-2,5h). Powrót na lunch. Po południu czas na relaks w lodży nad basenem. Dla chętnych możliwość odwiedzenia wioski Masajów (opcjonalnie).

Wieczorem o 16.00 wyjazd na game drive (ok 2-2,5h). Pojedziemy w dalsze zakamarki parku, by zobaczyć rozległe bagna oraz sąsiadujące stepy i sawanny. Zobaczymy jezioro, na którym pojawiają się stada flamingów. Pojedziemy na punkt widokowy skąd roztacza się najpiękniejsza w parku panorama! Przestrzeń Amboseli zachwyca o porankach zwłaszcza, gdy szczęśliwie odsłoni się szczyt Kilimanjaro górujący nad całą okolicą! Powrót na kolację i nocleg.

Zakwaterowanie: Ol Tukai Lodge lub w innym, o podobnym standardzie Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

9 Dzień

Park Narodowy Tsavo West

Po wczesnym śniadaniu, ok 6.30 pakujemy się do samochodu i wyjeżdżamy do Tsavo West. Będziemy mijać wioski plemion Taita, Maasai i Kamba. Po drodze, zatrzymamy się na jednym z największych na świecie wylewisk lawy - Shetani. Zobaczymy najmłodze góry świata Chyulu Hills, które stanowią sąsiadujący z Tsavo, park narodowy i pięknie uzupełniają niesamowity krajobraz czarnych law! Wyjdziemy z samochodu, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przy odrobinie szczęścia i dobrej aury mamy stamtąd okazję ostatni raz zobaczyć Dach Afryki. Następnie pojedziemy zobaczyć urokliwą oazę źródeł Mzima i odbyć w otaczającej je gęstej dżungli krótki, przyjemny spacer w poszukiwaniu krokodyli i hipopotamów. Dojeżdżamy do lodży po dordze poszukując pierwszych zwierząt. Górskie tereny tego parku zaskoczą nas odmiennością od tego co dotąd widzieliśmu! Po lunchu w lodży czas na relaks i obserwację zwierząt przy wodopoju tuż przy tarasie.

O 16.00 wsiadamy do samochodu i jedziemy na wieczorny game drive (ok. 2-2,5h). Poszukamy lampartów, słoni i żyraf. W tym celu odwiedzimy sanktuarium nosorożców znajdujące się nieopodal lodży. Powrócimy do lodży na kolację i nocleg.

Zakwaterowanie: Ngulia Safari Lodge lub w innym, o podobnym standardzie Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

10 Dzień

Mombasa

Po wczesnym śniadaniu ok. 6.30 pakujemy się do samochodów i wyjeżdżamy na ostatnie safari w trakcie naszej wyprawy (ok 1,5-2h). Przejazd do Mombasy (ok. 6-7h). Po drodze mijać będziemy malownicze góry Taita i olbrzymie plantacje agawy sizalowej. Przyjazd do hotelu w porze lunchu. Po południu będziesz mieć czas na kąpiele w oceanie i spacery po bielutkiej plaży w cieniu palm. Woda z kokosa prosto z drzewa wzmocni twój organizm w kontakcie z wilgocią i słońcem Mombasy! Niesamowite orzeźwienie! Kolacja i nocleg.

Zakwaterowanie: Voyager Beach Resort lub w innym, o podobnym standardzie Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

11 Dzień

Mombasa - odpoczynek nad oceanem

Hasło dzisiejszego dnia - leżing na plażingu! 🙂 Mamy za sobą intensywne safari - czas na zasłużony odpoczynek. Kąpiele w oceanie, spacery po plaży czy leżenie bykiem na leżaku przy basenie mają być dzisiaj celebrowane w każdej minucie! 

* Chętnych zapraszamy na wieczorny rejs tradycyjną, drewnianą łodzią dhow o zachodzie słońca! (opcjonalnie)

Zakwaterowanie: Voyager Beach Resort lub w innym, o podobnym standardzie Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

12 Dzień

Zwiedzanie Mombasy -> Nairobi

Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietów) ok.7.00 wykwaterowanie i przejazd na wyspę Mombasa. Zwiedzanie zaczniemy od Mama Ngina Waterfront - pasażu przy którym znajduje się Park Baobabów. Jest to miejsce, w którym mieszkańcy miasta spędzają wolny czas po pracy zajadając się owocami tych ogromnych, kilkusetletnich drzew. Następnie wejdziemy z lokalnym przewodnikiem do fortu Jesus wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy najstarszy meczet w Kenii oraz pierwszy hotel w tym kraju mający ponad 100 lat! Stary Port wraz z zabytkowym budynkiem poczty. Przejdziemy się spacerem na lokalny, zabytkowy market MacKinnon, w którym zanurzymy się zapachach przypraw i kawy oraz owoców i warzyw. Następnie pojedziemy zobaczyć symbol miasta - kły słonia oraz ogrody Uhuru Kenyatty, w którym znajdziemy przyrodniczy ewenement. Jaki? Niespodzianka!

Przerwa na wczesny lunch w lokalnej, skromnej restauracji, by zaraz po nim udać się do manufaktury rzeźb Akamba gdzie przyjrzymy się ręcznemu tworzeniu drewnianych arcydzieł. Transfer na lotnisko w Mombasie. Lot powrotny do Nairobi. Wylot do Polski. Zakończenie safari Baba Simba

* Opcjonalnie - możliwość organizacji transferu do wskazanego hotelu w Mombasie lub w Diani Beach. Możliwość wykupienia dodatkowego pobytu nad oceanem w Diani Beach lub w Mombasie.

Wyżywienie: śniadanie, lunch

Zobacz szczegóły

bądź pewien, że wszystko wiesz

Termin 1.       4-15.01.2022r.
Wyjazd zostanie potwierdzony przy uczestnictwie co najmniej 6 osób. Cena za os. dorosłą dzielącą pokój dwuosobowy - 3200,00 USD/os. + przeloty (ok. 2500zł) Dopłata do singla - 680,00 USD/os.  
 • Realizacja programu zgodnie z ofertą.
 • Zakwaterowanie w zadbanych, czystych i w większości luksusowych hotelach/lodżach w mieszanym standardzie 3*-5* w ocenie organizatora.
 • Wyżywienie 3 razy dziennie. Począwszy od kolacji pierwszego dnia, a skończywszy na lunchu w dniu ostatnim. Posiłki w lodżach w formie bufetu lub a'la carte. Poisłki w restauracjach i jadłodajniach w formie a'la carte. Czarna kawa i herbata do każdego posiłku.
 • Transport zgodnie z programem pojazdem typu Van, z otwieranym dachem. Pojazd nie posiada klimatyzacji.
 • Woda pitna w samochodzie 1L/os dziennie w trakcie trwania całego safari.
 • Obsługa kenijskiego, anglojęzycznego, licencjonowanego przewodnika - kierowcy.
 • Obsługa polskiego, licencjonowanego pilota pełniącego funkcję przewodnika.
 • Udział w safari w grupie liczącej 6-12 osób w maksymalnie dwóch samochodach. Pilot przesiada się między samochodami. 
 • Bilety wstępu do Rezerwatu Narodowego Masai Mara, Parków Narodowych Jeziora Nakuru, Amboseli i Tsavo, Sanktuarium Crescent, Centrum Żyraf, muzeum Karen Blixen, muzeum Elsamere, fortu Jesus. Rejs po jeziorze Naivasha. Obsługa przewodnika w Mombasie. 
 • Opłaty parkowe i muzealne ponoszone przez przewodnika-kierowcę, pilota i organizatora.
 • Bilety lotnicze klasy ekonomicznej na przelot Mombasa- Nairobi.
 • Transfer do wskazanego hotelu w Mombasie lub w Diani Bach jeżeli zostajesz dłużej na dalszy wypoczynek nad oceanem. 
 • Piękne krajobrazy i niezapomniane wspomnienia 🙂
 • Przelotów z do Kenii i spowrotem. Pomagamy w znalezieniu odpowiedniego lotu.
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy, pilota, lokalnych przewodników, obsługi hoteli, restauracji itd.
 • Śniadania, lunchu pierwszego dnia. Kolacji ostatniego dnia.
 • Atrakcji dodatkowo płatnych wymienionych w programie.
 • Ubezpieczenia turystycznego (ubezpieczamy na życzenie).
 • Wizy krajowej.
 • Ewentualnego testu PCR na covid19.
 • Wydatków własnych
 • Napojów innych niż wymienionych w "cena obejmuje".

Jeżeli planujesz wybrać się z nami na safari indywidualnie i chcesz dokonać ewentualnych zmian w programie wyprawy - oczywiście jest możliwe i do uzgodnienia. W takim przypadku cena może ulec zmianie.

Po prostu napisz do nas, a zmodyfikujemy program wedle Twojego życzenia 🙂

Przewidujemy, że możesz zechcieć:

 • Zacząć Safari Baba Simba po pobycie w hotelu nad oceanem - możemy odwrócić kolejność wyprawy.
 • Życzyć sobie obsługi jedynie lokalnego przewodnika-kierowcy - bez polskiego pilota.
 • Po Safari Baba Simba spędzić więcej dni w hotelu nad oceanem - możemy zaoferować Ci kilka propozycji na wypoczynek 🙂
 • Zmienić punkty wyprawy na takie, które mogą Cię bardziej inetersować lub całkowicie z nich zrezygnować.
 • Podwyższyć lub obniżyć standard miejsca noclegowego.
 • Poznać lokalną społeczność - spokojnie - będzie taka możliwość 🙂
 

To będzie Twoja wymarzona wyprawa na Safari - nie bój się zrobić z marzenia rzeczywistości!:) NAPISZ DO NAS, zapytaj i pojedź pewny tego, że jedziesz na SWOJĄ wymarzoną wyprawę safari!

 • Najlepiej w miękką torbę podróżną 🙂
 • Nakrycie głowy, okulary pzeciwsłoneczne.
 • Krem z filtrem.
 • Maseczki ochronne na twarz z zapasem (obowiązek noszenia w Kenii).
 • Wygodne buty (np. sandały, tenisówki, klapki).
 • Przewiewne ubrania w naturalnych jasnych kolorach.
 • Zestaw "cieplejszych" ubrań - najlepiej jedną koszulę na długi rękaw lub ciepłą bluzę, parę długich spodni.
 • Lekką, małą, kompaktową kurtkę od deszczu.
 • Kostium kąpielowy.
 • Chustę na szyję lub bufkę.
 • Silny repelent na komary.
 • Podstawowe leki (przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyalergiczne, na żołądek).
 • Dobrą lornetkę.
 • Aparat fotograficzny + baterie i zapasowa karta pamięci.
 • Adapter do gniazdka brytyjskiego.
 • Przydatny może być powerbank.
 • Drona.
 • Plastikowych torebek foliowych.
 • Własnej pościeli.
 • Moskitiery.
 • Ręcznika.
 • Czajnika i żelazka.
 • Cukierków dla dzieci - są lepsze pomysły na prezenty dla uboższych 🙂 zobacz FAQ!

Na wszystkie pytania dotyczące safari odpowiedź znajdziesz TUTAJ 🙂