Safari 7 dni

Nairobi - Rezerwat Narodowy Samburu - Rezerwat Narodowy Buffalo Springs - wioska plemienia Samburu - sierociniec słoni Reteti - Równik - Rezerwat Ol Pejeta - spotkanie z ostatnimi północnymi nosorożcami białymi na ziemi - spotkanie z czarnym nosorożcem Baraką - lecznica zwierząt Fairmont Mount Kenya Safari Club - Nairobi.

 

Safari Choroa

 

Choroa to nic innego jak oryks w języku kiswahili! To zagrożona wyginięciem, jedna z większych antylop w Afryce. Występują na suchych, półpustynnych i pustynnych terenach. Potrafi wytrzymać bez wody kilka dni. Piją ją kiedy jest dostępna i magazynują w organiźmie podwyższając temperaturę ciała, by sie jak najmniej pocić i jej nie wytracać. Pozsykują wodę także z liści, młodych pędów i bulw, do których podobnie jak do wody potrafią się dokopać. Ich rogi rosną nawet do aż 1,5 m! Zwierzęta te padały częstą ofiarą kłusowników przez wzgląd na ich rogi, skóry i bardzo smaczne mięso. Wyprawa na Safari Choroa jest odpowiednia dla osób, których interesuje nie tylko podziwianie zwierząt - ale bezpośredni kontakt z nimi! Powolne tempo, nieduże odległości i dłuższy pobyt w jednym miejscu, komfortowe zakwaterowanie w stylu safari sprwia, że to idealna opcja dla rodzin z dziećmi i osób starszych - ale oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych, bo program przyciąga zainteresowanych w każdym wieku! 😉
choroa

Spójrz w oczy królowi wszystkich zwierząt!

Choroa

Zobacz najpiękniejszy gatunek żyrafy na ziemi występujący tylko w tej części świata!

Rezerwat Narodowy Samburu

 

Samburu są to suche, w większości półpustynne równiny ciągnące się na północ od góry Kenia. Co jakiś czas w oddali możemy zobaczyć poszczególne góry, wzniesienia i wulkany zwiększające jednak wrażenie pustki jaka rozciąga się dookoła. Region ten jest niesamowicie gorący. W najchłodniejszych okresach temperatura sięga najniżej „tylko” 20 stopni Celsjusza. Jedyny cień pod jakim możemy się schować dają nieliczne i skupione głównie w okolicach źródeł wody kolczaste, rozłożyste drzewa Akacji Parasolowatych, Akacje „Gwiżdżące”, Sykomory oraz palmy Doum. Tereny te zamieszkiwane są w największej ilości przez grupy etniczne Samburu, Rendille i Borana. To właśnie od plemiona Samburu swoją nazwę wzięła ta kraina. Samburu w języku polskim znaczy „Motyle”. Tak w języku Maa nazywają siebie samych członkowie tego barwnego, konserwatywnego plemiona nomadów. Jest cicho, pusto, bardzo spokojnie i dziko. Spotkać tu możemy rzadko występujące, niezwykle piękne zebry greyv'ego, żyrafy siatkowane, oryksy, kudu wielkie i przede wszystkim lamparty - których populacja w tych okolicach jest stosunkowo liczna. Nad rzeką Ewaso Ngiro mamy szansę ujrzeć krokodyle nilowe, pijące wodę słonie, odpoczywające w cieniu drzew lwy. Rezerwat jest również idealnym miejscem do podziwiania ogromnej ilości ptactwa. Fauna i flora całkowicie odmienna od pozostałej części Kenii jest zdecydowanie warta podziwiania!

 

 

Mama Simba

Tylko tutaj zobaczysz Zebry Grevy!

Mama Simba + chui

Wytrop niemal nieuchwytnego lampata!

Rezerwat Narodowy Buffalo Springs

 

Rezerwaty Buffalo Springs i Samburu tworzyły kiedyś jeden kompleks, podzielony później na dwa osobne rezerwaty, których granica przechodzi wzdłuż rzeki Ewaso Ngiro. Według wierzeń miejscowej ludności na teren obecnego rezerwatu spadła kiedyś bomba, która rozerwała ziemię, z której czeluści wybiło gorące bawole źródło - krystalicznie czysta woda, do której schodzą się i zwierzęta i ludzie, by napoić się i umyć. Buffalo Springs słynie z ogromnej ilości lampartów, które kryją się gęstwinie lasów galeriowych wzdłuż rzeki Ewaso Ngiro. Można spotkać tu dość spore ilości zebr grevy, liczne stada oryksów beisa, gerenuki, liczne antylopy, lwy, słonie, żyrafy siatkowane i bardzo rzadkie hieny pręgowane! Równiny Buffalo Springs upodobały sobie również liczne gatunki naziemnych i rzadkich ptaków jak dzioborogi kafryjskie, sekretarze, najcięższe latające ptaki - dropy olbrzymie, wodne, rzadko spotykane kulony, dławigady czy warzęchy. Wzdłuż rzeki mamy szansę zobaczyć też krokodyle wylegujące się na brzegu "błotnistej wody"! Buffalo Springs to w przeważającej części równiny i sawanny jednak o bogatej faunie i florze zdecydowanie wartej zobaczenia!!

 

 

Choroa

Małe słonie są jak dzieci - uwielbiają się bawić ze sobą!

Choroa

Zobacz karmienie małych słoni

Sanktuarium Słoni Reteti

 

Niewielki teren usytuowany w otulinie Rezerwatu Namunyak. Ośrodek, który zajmuje się osieroconymi słoniami oraz innymi młodymi zwierzętami, które znajdą się w potrzebie. To właśnie od pracowników tego miejsca zależy to, czy sierotom uda się przeżyć. Naszą grupą zaopiekuje się przewodnik, który towarzyszć nam będzie przez cały czas trwania wizyty i opowiadał nam będzie o każdym słoniu, który przebywa obecnie w sierocińcu. Jedyna forma odwiedzin przez turystów tego miejsca - to obserwacja karmienia słoni ze specjalnego podestu. Forma zwiedzania podyktowana jest tylko i wyłącznie bezpieczeństwem i dobrą kondycją psychiczną słoni. Maluchy po kolei wołane są przez swoich opiekunów, którzy opowiadają historię poszczególnych podopiecznych. Słoniątka gdy już się najedzą, napiją zaczynają zabawę i taplają w błocie urządzając sobie ochronną kąpiel dla skóry przed słońcem. Widok bawiących się maluchów to miód dla oczu i duszy! To niezwykła radość i przyjemność oglądanie szczęśliwych i zdrowych słoni! Odwiedzając sanktuarium wspierasz finansowo ochronę słoni i opiekę nad sierotami, w tym tak mało turystycznym miejscu. Wizyta wzbudza wiele silnych i pozytwynych emocji! Polecamy! 🙂

 

 

 

 

Widać, że to bardziej "nowoczesne" kobiety Samburu. Tradycyjnie kobiety - zwłaszcza jeżeli zamężne - noszą krótko ścięte włosy.

Poznaj barwnych ludzi "motyli"!

Mężczyźni Samburu witają w wiosce

Zobacz co sprawia ludzi szczęśliwymi w Kenii

Wioska plemienia Samburu

 

Samburu to konserwatywne plemię, podobnie jak Masai, wywodzące się z ludów Nilockich. Ludzie Samburu żyją na bardzo mało urodzajnych i suchych terenach, znacznie oddalonych od cywilizacji. Konsekwentnie kultywują swoje tradycje i styl życia. Barwne i wojownicze plemię nomadów walczy z surowymi warunkami klimatycznymi o wodę i jedzenie. Mieszkają w skromnie zbudowanych maniatach, których budulcem jest zazwyczaj blacha i drewno, Ich ubiór charakteryzuje się intensywną kolorystyką. Kobiety zaś słyną z silnego charakteru i dążeń emancypacyjnych. Kilkanaście z nich porzuciło mężczyzn i wraz z dziećmi osiedliło się osobno w izolacji od mężów zarabiając na życie i edukację potomstwa, wyrabiając biżuterię oraz przyjmując turystów. Wioski żeńskie i te, w których żyją pełne rodziny żyją po sąsiedzku. Warto odwiedzić jedną z nich, poznać ich mieszkańców i gospodarstwo oraz nietypowy taniec i gry "planszowe" jakimi urozmaicają sobie czas. Zostaniesz zaproszony do maniaty, gdzie wraz z gospodarzem porozmawiasz i dowiesz się jak wygląda życie w Samburu. Miłośnicy fotografii będą mieli okazję zrobić niesamowicie barwne zdjęcia, portrety smukłym wojownikom lub niezależnym, nomadzkim kobietom. Do nabycia będzie również unikatowa biżuteria i zdobiona koralikami galanteria.

 

Atrakcja płatna dodatkowo: 25 USD/os.

 

Ol Pejeta mama simba

Jest takie miejsce, gdzie w spokoju żyje ponad 140 nosorożców!

Rezerwat Ol Pejeta

Rezerwat przyrody non-profit, usytuowany na równiku. Zajmuje się ochroną zwierząt zagrożonych wyginięciem. Zapewnia schronienie przede wszytskim dla nosorożców i szympansów ale swobodnie i bezpiecznie żyją tu również pozostałe zwierzęta jak słonie, lwy, żyrafy, zebry, antylopy, hieny, guźce czy bawoły i lamparty. Generuje dochody poprzez turystykę przyrodniczą i dodatkowe przedsięwzięcia w celu ponownego inwestowania w ochronę przyrody i rozwój społeczności. Rezerwat szczyci się największym sanktuarium czarnych nosorożców w Afryce Wschodniej, a w 2013 roku osiągnął kamień milowy populacji wynoszący 100 czarnych nosorożców. Znajdują się tam również dwa pozostałe na świecie północne nosorożce białe, które zostały tam przeniesione z zoo Dvůr Králové w Czechach. W 2020r. urodziło się 21 cieląt nosorożców - 17 czarnych i 4 białe nosorożce.

Mama Simba

Kiedy Fatu lub Najin - dwie ostatnie na świecie - pozwolą się dotknąć - pogłaszcz!

Mama Simba

Zobacz w oczy reliktowi całego gatunku!

Spotkanie z dwoma ostatnimi północnymi nosorożcami białymi!

 

W 2009 roku organizacja Ol Pejeta Conservancy przyjęła pod swoje skrzydła cztery północne nosorożce białe, które zostały sprowadzone z zoo Dvůr Králové w Czechach. Dwa ostatnie samce tego gatunku Suni i Sudan zmarły w 2014 i w 2018 roku, pozostawiając na świecie tylko dwie samice - Fatu i Najin. Żyją one w wydzielonym obszarze o powierzchni 700 akrów. Odwiedzający mają niepowtarzalną okazję spotkać te niezwykłe nosorożce z bliska i usłyszeć ich niesamowitą historię od opiekuna, który zajmuje się nimi przez całą dobę. Na wydzielony teren wjeżdża się własnym pojazdem, a opiekun wywołuje zwierzęta, - które jeżeli mają ochotę - podchodzą lub nie, bliżej do samochodu i czasami dają się dotknąć przez okno 🙂 Samice są przyzwyczajone do ludzi i samochodów, a o bezpieczeństwo podróżnych dba ich opiekun. Nosorożce nie są w żaden sposób zmuszane do podejścia do samochodu - cieszymy się ich widokiem nawet jeżeli zdecydują się pozostać w odległości, zajmując się sobą i jedzeniem trawy 😉 Wszystkie dochody z wizyty są ponownie inwestowane w ciągłe wysiłki mające na celu utrzymanie gatunku będącego na skraju wyginięcia.

Atrakcja dodatkwo płatna ok 65 USD/os. (dzieci ok 35 USD/os.) i zależna od sytuacji pandemicznej.

 

 

Mama Simba

Baraka jest sympatycznym, potulnym wielkoludem - chętnie podjada zieleninę przyniesioną przez turystów - jeżeli ma na to ochotę! 😉

Wizyta u Baraki - czarnego nosorożca

Niewidomy samiec nosorożca czarnego - Baraka, żyje w wydzielonej zagrodzie na terenie rezerwatu Ol Pejeta. Ma łagodne usposobienie i chętnie odpoczywa w pobliżu ogrodzenia, do którego podchodzą odwiedzający. Gdy ma dobry nastrój to wstaje i wychyla głowę poza nie by sięgnąć do zielonego przysmaku od podróżnych i daje się pogłaskać. Wizyta u Baraki nie jest odpłatna i zależy tylko i wyłącznie od chęci podróżnych i samego zainteresowanego 🙂

 

 

Chui

Stań jedną nogą na północy, a drugą na południu!

Równik - Nanyuki - Góra Kenia

 

Na trasie Samburu-Nairobi, mniej więcej w połowie drogi znajduje się miejsce, które dzieli na pół kulę ziemską. Nanyuki, w którym to przechodzi Równik. Miejsce jest oznaczone odpowiednim znakiem. Takie miejsce znajduje się między innymi przy trasie z Samburu do nairobi w Nyanuki oraz w rezerwacie Ol Pejeta, gdzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z najwyższym szczytem Kenii - górą Kenią w tle. Specyficzny mikroklimat powoduje, iż góra często zasłania się chmurami, więc najlepszym okresem na to by mieć szansę zobaczyć poszarpany szczyt Kenii jest w pora sucha i wczesne poranki - np. w trakcie safari po rezerwacie 🙂

 

choroa + tandala

Bezpośredni kontakt ze zwierzętami 🙂

Lecznica dla zwierząt Fairmont Mount Kenya Safari Club

 

Lecznica i sierociniec dla zwierząt - dom dla zagrożonych bongo górskich, których jest mniej niż 300 na całym świecie! To niezwykle rzadka okazja, by zobaczyć tak piękne i nieliczne antylopy! Ośrodek jest również domem dla zranionych, zaniedbanych, maltretowanych lub przestraszonych dzikich zwierząt, gdzie opiekuje się nimi grupa specjalistów po to, aby wypuścić je potem z powrotem na wolność. Opiekunowie z pasją opowiadają niesamowite historie każdego ze zwierząt przebywających pod ich skrzydłami. Pozwalają na bezpośredni, bezpieczny kontakt z niektórymi z nich, co sprawia, że wizyta ma głębszy wymiar 🙂 Odbędziemy spacer wśród zwierząt, z których niektóre chodzą wolno po terenie lecznicy, do których można podejść, dotknąć czy nakarmić np. antylopy elanda i bongo, guźce, małpy czy ogromny żółw lądowy o imieniu Speedy Gonzales 😉 Za wydzielonym ogrodzeniem zobaczymy też inne, bardziej groźne zwierzęta z bliska takie jak bawoły, hipopotamy, lamparty czy gepardy.

 

 

 

Nairobi express + duma + mama simba

Otrzymaj całusa od żyrafy 😉

Centrum Żyraf Langata

 

Cudowne miejsce gdzie możesz oddać się przyjemnemu dla oka i duszy karmieniu żyraf będących pod opieką centrum. Rozdawany przez pracowników pokarm oraz tarasy na podwyższeniu wspaniale umilą wam czas i obcowanie z tymi wspaniałymi i najwyższymi zwierzętami świata. Idealne miejsce dla osób kochających kontaktze zwierzętami i na pewno niezapomniany punkt wyprawy!

 

 

1 Dzień

Nairobi

Przywitamy Cię na lotnisku w Nairobi i zaiweziemy do hotelu na noc. Po drodze omówimy sobie kolejny dzień podróży do Samburu! Czas na odpoczynek i relaks. Kolacja i nocleg.

Zakwaterowanie: w Hotelu Royal Tulip Caanan lub w innym, o podobnym standardzie.

Wyżywienie: kolacja

2 Dzień

Rezerwat Narodowy Buffalo Springs

Odbiór z hotelu po wczesnym śniadaniu ok. 6.30, pakujemy się, wsiadamy do samochodu i ruszamy w kierunku Samburu. Po drodze mijamy zielone plantacje kawy, bananów i mango porastające pagórki i dolinki wzdłuż trasy. Wspianmy się w górę na wysokość ponad 2400 m n.p.m. drogą wiodącą po zboczach najwyższej góry w Kenii - Kenii. Przy sprzyjającej aurze zatrzymamy się na pamiątkowe zdjęcie w dogodnym miejscu. Następnie zjeżdżamy w dół na sawanny i stepy Samburu - wjeżdżamy w inny świat. Krajobraz zmieni się diamteralnie. Na bramie Rezerwatu Buffalo Springs podnosimy dach samochodu do góry i jadąc do lodży szukamy pierwszych dzikich zwierząt. Zakwaterowanie, lunch i odpoczynek. Tuż przed wyprawą na "polowanie" obsługa lodge zaprasza Cię byś napił się popołudnowej kawy i herbaty (standardowo każdego dnia).

Około 16.00 wyjazd na wieczorne safari (2-2,5h) Zaczynamy poszukiwanie Wielkiej Piątki! W buszu kryją sięlwy, lamparty, słonie, zebry dwóch gatunków, piękne żyrafy siatkowane, orysky i wiele innych!

Zakwaterowanie: w Ashnil Samburu Camp na terenie rezerwatu,  lub w innym, w podobnym standardzie.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja

3 Dzień

Rezerwat Narodowy Samburu

Ponieważ Samburu jest naprawdę gorącym miejscem, rozkładamy sobie safari na dwa razy. Wczesnym świtem ok. godz. 6.15 wyjazd na poranny Game Drive (ok. 3,5-4,5h) po rezerwacie Samburu.  Zastaniemy zwierzęta w buszu jeszcze przed świtem! Wyruszymy w poszukiwaniu lampartów, zebr grevy'ego i żyraf siatkowanych. Wschód słońca nad Samburu oraz długimi, wysokimi palmami doum robi kolosalne wrażenie! Śniadanie w postaci pakietów, zapewniamy gorącą kawę i herbatę 🙂

Powrót na lunch. Czas na relaks w upalne południe w zaciszu lodge, lunch. Około 16.00 wyjazd na wieczorne safari (ok. 2-2,5h) po Buffalo Springs. Idealny czas na lampart!! kto wie..? 🙂 Powrót na kolację, nocleg. 

Tego dnia, po game drive w rezerwacie Samburu istnieje również możliwość odwiedzenia wioski plemiona Samburu (opcjonalnie dla chętnych) przed lunchem. 

Zakwaterowanie: w Ashnil Samburu Camp na terenie rezerwatu,  lub w innym, w podobnym standardzie.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja

4 Dzień

Rezerwat Narodowy Samburu + Sanktuarium Słoni Reteti

Po wczesnym śniadaniu ok 6.30 (możliwe w formie pakietów) wyjazd do Reteti. (ok 1,5-2,5 h). Wizytę zaczynamy punktualnie o 8.30 rano zgodnie z harmonogramem dnia słoni (ok 1,5h). Przyjrzymy się małym słoniom wybiegającym na plac po mleko a następnie zabawnie taplających się w błocie, brykających i bawiących się ze sobą 😉 Powrót na lunch i relaks nad basenem w pięknym otoczeniu przyrody Samburu!

O 16.00 wieczorny, ostatni game drive (ok 2-2,5h) po rezerwacie. Kontynujemy poszukiwanie żyraf siatkowanych, lampartów i lwów!Zachód słońca? Przy dobrej aurze - jeden z najpiękniejszych w Kenii! Powrót na kolację, nocleg.

Zakwaterowanie: w Ashnil Samburu Camp na terenie rezerwatu,  lub w innym, w podobnym standardzie.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja

5 Dzień

Rezerwat Ol Pejeta

Po śniadaniu, pakujemy się do samochodu i ruszamy w kierunku Ol Pejeta (ok 2-3h). Naszym celem jest dziś równik i płaskowyż Laikipia! Przyjazd do lodży na lunch. Odpoczynek i ok. 16.00 wyjazd na popołudniowe safari po sawannie (ok. 2,5h) w poszukiwaniu nosorożców. Ol Pejeta znajduje się u podnóży góry Kenia i dokładnie na równiku! Tego popołudnia możliwa jest wizyta w wydzielonej części, by zobaczyć ostatnie dwa żyjące północne nosorożce białe i usłyszeć ich historię (atrakcja dodatkowo płatna, jej realizacja zależna jest od sytuacji pandemicznej i obostrzeń).

Zakwaterowanie: w Sweetwaters Serena Camp na terenie rezerwatu lub w innym, w podobnym standardzie.

Wyżywienie: śiadanie, lunch, kolacja

6 Dzień

Rezerwat Ol Pejeta

O świcie ok 6.15 wyjeżdżamy na poranne safari po rezerwacie (ok 1,5-2h). To jest najlepszy czas by ujrzeć nieśmiałą górę Kenię! Staniemy na równiku by zrobić pamiątkowe zdjęcie o wschodzie słońca! Wracamy do lodży na pełne śniadanie, po którym ok 10.00 udamy się do lecznicy Fairmont (1h drogi), by zobaczyć rzadkie antylopy bongo górskie (na całym świecie jest ich niespełna 300 sztuk), poobcować ze zwierzętami takimi jak antylopy, gepardy, strusie, małpy, guźce - odbywającymi proces rekonwalescencji.

Powrót na lunch i czas na relaks w lodży. O 16.00 wyjazd na wieczorny ostatni game drive połączony z wizytą u niewodomego nosorożca czarnego Baraki. Baraka, jeżeli ma dobry nastrój podchodzi do ogrodzenia i pozwala się nakarmić oraz pogłaskać 🙂 Czas na ostatnie poszukiwanie zwierząt!

Zakwaterowanie: w Sweetwaters Serena Camp na terenie rezerwatu lub w innym, w podobnym standardzie.

Wyżywienie: śiadanie, lunch, kolacja

7 Dzień

Nairobi + Centrum Żyraf Langata

Po wczesnym śniadaniu, ok 7.00 ruszamy w drogę powrotną do Nairobi (ok 4-5h). Po drodze zatrzymamy się na gorący posiłek w klimatycznej, lokalnej restauracji, po którym odwiedzimy Centrum Żyraf, by oddać się przyjemnemu dla oka i duszy karmieniu tych najwyższych zwierząt na świecie!

Transfer na lotnisko/stację kolejową lub do wskazanego hotelu w Nairobi. Zakończenie safari Choroa.

Wyżywienie: śniadanie i lunch przed podróżą do Polski lub na dalszą część wypoczynku nad oceanem.  

 

Zobacz szczegóły

bądź pewien, że wszystko wiesz

Termin 1: 21-27.02.2022r.  Jesteśmy elastyczni - napisz kiedy chciałbyś pojechać a postaramy się dostosować termin tej wyprawy do twoich potrzeb 🙂

Wyjazd zostanie potwierdzony przy uczestnictwie co najmniej 6 osób.

Cena za os. dorosłą dzielącą pokój dwuosobowy 1895,00 USD/os.

Dopłata do singla 470,00 USD/os.

 • Realizacja programu zgodnie z ofertą.
 • Zakwaterowanie w hotelach/lodżach 4* - 5* w ocenie organizatora.
 • Wyżywienie 3 razy dziennie. Począwszy od kolacji pierwszego dnia, a skończywszy na lunchu w dniu ostatnim. Czarna kawa i herbata do każdego posiłku.
 • Transport zgodnie z programem pojazdem typu Van, z otwieranym dachem. Pojazd nie posiada klimatyzacji.
 • Woda pitna w samochodzie 1L/os. dziennie w trakcie trwania całego Safari.
 • Obsługa kenisjkiego anglojęzycznego, licencjonowanego przewodnika - kierowcy. 
 • Obsługa polskiego pilota pełniącego funkcję przewodnika.
 • Udział w safari w grupie liczącej 6-12 osób w maksymalnie dwóch samochodach. Pilot przesiada się między samochodami. Grupa potwierdzona przy uczestnictwie conajmniej 6 osób (jeden samochód).
 • Bilety wstępu do Rezerwatów Narodowych Samburu i Buffalo Springs, Rezerwatu Ol Pejeta, Sierociniec Słoni Reteti, Lecznica Fairmont, Centrum Żyraf. 
 • Opłaty parkowe ponoszone przez przewodnika-kierowcę, pilota i organizatora.
 • Piękne krajobrazy i niezapomniane wspomnienia. 🙂
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy, pilota, obsługi hoteli, restauracji itd.
 • Śniadania pierwszego dnia, kolacji ostatniego dnia. 
 • Atrakcji dodatkowo płatnych wymienionych w programie.
 • Ubezpieczenia turystycznego (ubezpieczamy na życzenie).
 • Testów na Covid-19
 • Wydatków własnych
 • Wizy krajowej

Ewentualne zmiany w programie wyprawy oczywiście są możliwe i do uzgodnienia indywidualnie. W takim przypadku cena może ulec zmianie.

Po prostu napisz do nas, a zmodyfikujemy program wedle Twojego życzenia 🙂

Przewidujemy, że możesz zechcieć:

 • Usunąć z programu pierwszy nocleg w Nairobi i znaleźć coś we własnym zakresie. Jest to mozliwe jeżeli jedziesz na safari Choroa na wyłączność, ale przed dokonaniem rezerwacji prosimy o konsultację, by wybrać hotel w odpowiedniej lokalizacji przez wzgląd na logistykę podróży do Samburu następnego dnia. Nairobi jest tak bardzo zakorkowanym miastem, że lokalizacja hotelu ma tu kluczowe znaczenie. 
 • Zacząć Safari Choroa po pobycie w hotelu nad oceanem - możemy zorganizować Ci transfer z wybrzeża do Nairobi byś mógł pojechać z nami na wyprawę.
 • Życzyć sobie obsługi jedynie lokalnego przewodnika-kierowcy - bez polskiego pilota.
 • Po Safari Choroa spędzić resztę podróży w hotelu w Malindi,w Mombasie czy w Diani. Zorganizujemy Ci wtedy transfer z Nairobi do Mombasy, a następnie z lotniska/stacji kolejowej w Mombasie do hotelu.
 • Zmienić punkty wyprawy na takie, które mogą Cię bardziej inetersować lub całkowicie z nich zrezygnować.
 • Podwyższyć lub obniżyć standard miejsca noclegowego.
 • Poznać lokalną społeczność - spokojnie - będzie taka możliwość 🙂

 

To będzie Twoja wymarzona wyprawa na Safari - nie bój się zrobić z marzenia rzeczywistości!:) NAPISZ DO NAS, zapytaj i pojedź pewny tego, że jedziesz na SWOJĄ wymarzoną wyprawę safari!

 • Najlepiej w miękką torbę podróżną 🙂
 • Nakrycie głowy, okulary pzeciwsłoneczne.
 • Krem z filtrem.
 • Maseczki ochronne na twarz z zapasem (obowiązek noszenia w Kenii).
 • Wygodne buty (np. sandały, tenisówki, klapki).
 • Przewiewne ubrania w naturalnych jasnych kolorach.
 • Zestaw "cieplejszych" ubrań - najlepiej jedną koszulę na długi rękaw lub ciepłą bluzę, parę długich spodni.
 • Lekką, małą, kompaktową kurtkę od deszczu.
 • Kostium kąpielowy.
 • Chustę na szyję lub bufkę.
 • Silny repelent na komary.
 • Podstawowe leki (przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyalergiczne, na żołądek).
 • Dobrą lornetkę.
 • Aparat fotograficzny + baterie i zapasowa karta pamięci.
 • Adapter do gniazdka brytyjskiego.
 • Przydatny może być powerbank.
 • Drona.
 • Plastikowych torebek foliowych.
 • Własnej pościeli.
 • Moskitiery.
 • Ręcznika.
 • Czajnika i żelazka.
 • Cukierków dla dzieci - są lepsze pomysły na prezenty dla uboższych 🙂 zobacz FAQ!

Na wszystkie pytania dotyczące safari odpowiedź znajdziesz TUTAJ 🙂

Galeria Filmów z Samburu i Ol Pejeta!

Zobacz jakie wspaniałe rzeczy czekają Cię na wyprawie Safari Choroa