Safari 8 dni

Termin: 12-19 lutego 2022r.

Nairobi - Rezerwat Narodowy Samburu - wioska plemienia Samburu - Równik - Rezerwat Ol Pejeta - Spotkanie oko w oko z nosorożcami - Wodospad Thompsona -  Park Narodowy Jeziora Nakuru - Rezerwat Narodowy Masai Mara - lot balonem nad sawanną - wioska plemienia Maasai - Nairobi.

 

Safari Chui

 

Chui - to lampart w języku Suahili. Lamparty to najbardziej intrygujące, tajemnicze, wręcz mistyczne koty ze wszystkich jakie spotykamy w Kenii. Wytropienie ich jest rzeczą trudną, przez co napotkany lampart stanowi wisienkę na torcie każdego safari! Na szczęście w każdym z odwiedzanych miejsc, mamy szansę je odszukać, a zwłaszcza Samburu jest miejscem, w którym widuje się je najczęściej!

Safari Chui skierowane jestdo osób nastawionych na obserwaję dzikich zwierząt i "upolowanie" Wielkiej Piątki, Brzydkiej Piątki i Piątki Samburu 😉 Program skupiony głównie na jeżdżeniu po parkach i rezerwatach - omija muzea i tego typu atrakcje turystyczne. Idealny dla obserwatorów i fotografów dzikiej przyrody gdyż będziemy mieć ogromną szansę zobaczenia całego przekroju - w zdecydowanej większości - wszystkich gatunków zwierząt i ptaków występujących w Kenii!

Począwszy od występujących tylko w jendej części świata i skrajnie zagrożonych wyginięciem północnych gatunków zwierząt z Samburu lub niezwykle trudnych do "upolowania" jak np. zebra grevy czy żyrafa siatkowana i kudu wielkie - przez ostatnie dwa północne nosorożce białe chodzące po ziemi oraz pozostałe wszystkie gatunki nosorożców żyjacych w Kenii, niezliczone gatunki ptaków i flamingi w Nakuru - aż do szerokiej gamy antylop i kotów drapieżnych w Masai Marze. Zobaczysz wszystkie 3 gatunki żyraf występujące w Kenii - podobnie jak oba gatunki zebr! Niezwykła gratka dla przyrodników!! 

zebry + chui

Wytrop niezwykle rzadką zebrę grevy'ego

chui

Odszukaj trzeci gatunek żyrafy w trakcie swojego safari!

Rezerwat Narodowy Samburu

Samburu są to suche, w większości półpustynne równiny ciągnące się na północ od góry Kenia. Co jakiś czas w oddali możemy zobaczyć poszczególne góry, wzniesienia i wulkany zwiększające jednak wrażenie pustki jaka rozciąga się dookoła. Region ten jest niesamowicie gorący. W najchłodniejszych okresach temperatura sięga najniżej „tylko” 20 stopni Celsjusza. Jedyny cień pod jakim możemy się schować dają nieliczne i skupione głównie w okolicach źródeł wody kolczaste, rozłożyste drzewa Akacji Parasolowatych, Akacje „Gwiżdżące”, Sykomory oraz palmy Doum. Tereny te zamieszkiwane są w największej ilości przez grupy etniczne Samburu, Rendille i Borana. To właśnie od plemiona Samburu swoją nazwę wzięła ta kraina. Samburu w języku polskim znaczy „Motyle”. Tak w języku Maa nazywają siebie samych członkowie tego barwnego, konserwatywnego plemiona nomadów. Jest cicho, pusto, bardzo spokojnie i dziko. Spotkać tu możemy rzadko występujące, niezwykle piękne zebry greyv'ego, żyrafy siatkowane, oryksy, kudu wielkie i przede wszystkim lamparty - których populacja w tych okolicach jest stosunkowo liczna. Nad rzeką Ewaso Ngiro mamy szansę ujrzeć krokodyle nilowe, pijące wodę słonie, odpoczywające w cieniu drzew lwy. Rezerwat jest również idealnym miejscem do podziwiania ogromnej ilości ptactwa. Fauna i flora całkowicie odmienna od pozostałej części Kenii jest zdecydowanie warta podziwiania!

 

 

 

Widać, że to bardziej "nowoczesne" kobiety Samburu. Tradycyjnie kobiety - zwłaszcza jeżeli zamężne - noszą krótko ścięte włosy.

Poznaj barwnych ludzi "motyli"!

Mężczyźni Samburu witają w wiosce

Poznaj barwnych ludzi "motyli"!

Wioska plemienia Samburu

Samburu to konserwatywne plemię, podobnie jak Masai, wywodzące się z ludów Nilockich. Ludzie Samburu żyją na bardzo mało urodzajnych i suchych terenach, znacznie oddalonych od cywilizacji. Konsekwentnie kultywują swoje tradycje i styl życia. Barwne i wojownicze plemię nomadów walczy z surowymi warunkami klimatycznymi o wodę i jedzenie. Mieszkają w skromnie zbudowanych maniatach, których budulcem jest zazwyczaj blacha i drewno, Ich ubiór charakteryzuje się intensywną kolorystyką. Kobiety zaś słyną z silnego charakteru i dążeń emancypacyjnych. Kilkanaście z nich porzuciło mężczyzn i wraz z dziećmi osiedliło się osobno w izolacji od mężów zarabiając na życie i edukację potomstwa, wyrabiając biżuterię oraz przyjmując turystów. Wioski żeńskie i te, w których żyją pełne rodziny żyją po sąsiedzku. Warto odwiedzić jedną z nich, poznać ich mieszkańców i gospodarstwo oraz nietypowy taniec i gry "planszowe" jakimi urozmaicają sobie czas. Zostaniesz zaproszony do maniaty, gdzie wraz z gospodarzem porozmawiasz i dowiesz się jak wygląda życie w Samburu. Miłośnicy fotografii będą mieli okazję zrobić niesamowicie barwne zdjęcia, portrety smukłym wojownikom lub niezależnym, nomadzkim kobietom. Do nabycia będzie również unikatowa biżuteria i zdobiona koralikami galanteria.

 

 

Atrakcja płatna dodatkowo 25 USD/os.

 

 

Ol Pejeta mama simba

Jest takie miejsce, gdzie w spokoju żyje ponad 130 nosorożców!

Rezerwat Ol Pejeta

Rezerwat przyrody non-profit, usytuowany na równiku. Zajmuje się ochroną zwierząt zagrożonych wyginięciem. Zapewnia schronienie dla szympansów i generuje dochody poprzez turystykę przyrodniczą i dodatkowe przedsięwzięcia w celu ponownego inwestowania w ochronę przyrody i rozwój społeczności. Rezerwat szczyci się największym sanktuarium czarnych nosorożców w Afryce Wschodniej , a w 2013 roku osiągnął kamień milowy populacji wynoszący 100 czarnych nosorożców. Znajdują się tam również dwa pozostałe na świecie północne nosorożce białe, które zostały tam przeniesione z zoo Dvůr Králové w Czechach. W 2020r. urodziło się 21 cieląt nosorożców - 17 czarnych i 4 białe nosorożce.

Chui

Stań jedną nogą na północy, a drugą na południu!

Równik - Nanyuki - Góra Kenia

 

Na trasie Samburu-Nairobi, mniej więcej w połowie drogi znajduje się miejsce, które dzieli na pół kulę ziemską. Nanyuki, w którym to przechodzi Równik. Miejsce jest oznaczone odpowiednim znakiem, warto więc zatrzymać się i zrobić sobie tam pamiątkowe zdjęcie! Kontynując trasę po pewnym czasie zobaczyć w oddali możemy również najwyższy szczyt w Kenii - Kenię. Specyficzny mikroklimat powoduje, iż góra często zasłania się chmurami, więc najlepszym okresem na to by mieć szansę zobaczyć poszarpany szczyt Kenii jest w pora sucha.

 

Thomson's Falls, Kenya

Zobacz zapierający dech w piersiach wodospad

Punkt widokowy na wodospad Thompsona

Nyahururu to miejscowość położona na wysokości ok. 2360m n.p.m w górach Aberdare w Centralnej Kenii. Słynie z niezwykle wysokiego na 72 m, spadającego smukłą kaskadą wodospadu nazwanego od jego odkrywcy Josepha Thompsona. Skaliste i jednocześnie zielone i otoczenie zachęca do krótkiego postoju by w niedalekiej odległości napawać się widokiem masy spadającej z wysoka wody i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

mama simba + chui

przyłap nosorożca na bagnach

Safari Twiga

odszukaj "białe zyrafy"

Park Narodowy Jeziora Nakuru

Teren parku stanowią dzikie, górzyste i podmokłe tereny otaczające jedno z jezior Wielkiej Doliny Ryftowej. Park jednocześnie pełni funkcję sanktuarium dla nosorożców, które będąc zagrożone skrajnym wyginięciem są tutaj pod stałą obserwacją strażników, którzy pilnując ich bezpieczeństwa chodzą za zwierzętami krok w krok przez całą dobę. Jest to jedne z niewielu miejsc w Kenii gdzie jest największa szansa na wytropienie tego rzadkiego zwierzęcia. Park Narodowy Jeziora Nakuru przylega wręcz do jednego z największych miast w Kenii - Nakuru. Jest to aż drugi park narodowy w tym kraju, który leży w bezpośrednim sąsiedztwie do dużego miasta co stanowi ewenement światowy. Jednak bliskie sąsiedztwo w niczym nie odbiera piękna i spokoju tego miejsca. Park przez większą cześć roku jest nieprawdopodobnie zielony, a to dzięki wszędobylskiej w tych terenach akacji nazywanej drzewem gorączkowym, której jaskrawozielony kolor widoczny jest w tych okolicach praktycznie wszędzie! Pośrodku pagórkowatego parku znajdziemy jezioro alkaliczne w niektórych miesiącach oblegane przez liczne stada flamingów! Są tam również piękne „białe” żyrafy Rothshilda, hieny, guźce, zebry, bawoły afrykańskie, koby, lwy i lamparty. Park jest ostoją dla ponad 300 gatunków ptaków – głównie żyjących w wodnych okolicach - takich jak warzęcha, kormorany, czaple, żurawie, pelikany, zimorodki, kaczki, czajki it.. Niezwykła gratka dla ich obserwatorów! Nie spotkamy tam jednak słoni. Ilość zwierząt, gęsta zieleń i tajemnicza sceneria jeziora oraz jego otoczenia zauracza od pierwszego wejrzenia.

 

 

safari twiga + masai mara express

Masai Mara - Ikona safari w Kenii!

Safari Twiga + chui +kifaru

Masai Mara - Ikona safari w Kenii!

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Rezerwat Masai Mara graniczy z Tanzanią i jest częścią ogromnego terenu, który po stronie tanzańskiej stanowi Narodowy Park Serengeti. Masai Mara i Serengeti to właśnie TE SAWANNY, które widzicie w filmach przyrodniczych produkcji m.in. National Geographic i BBC, których dzikich mieszkańców magnetycznym głosem opisuje nam często Krystyna Czubówna!😊

Rezerwat jest najlepszym miejscem na safari między czerwcem, a wrześniem. W Masai Marze odbywa się wtedy największa na świecie migracja zwierząt. Sawannę z Serengeti do Masai Mary przemierzają setki tysięcy stworzeń różnych gatunków lecz to antylopy gnu pojawiają się tu w największej, niewyobrażalnej ilości. Jest to zjawisko niezwykle rzadkie w naszych czasach, niesamowicie spektakularne i warte ujrzenia na własne oczy!

W Masai Marze jest największa populacja lwów w Kenii. Jest tam spora szansa na ujrzenie ciężkiego do „upolowania” lamparta. Występują tam też bardzo rzadkie nosorożce czarne. Ponadto zobaczymy tam słonie i bawoły = czyli razem Wielką Piątkę. Poza nimi ujrzeć możemy zebry, gepardy, strusie, antylopy, gazele, hipopotamy, krokodyle, ogromną ilość ptactwa, żyrafy, hieny i szakale oraz wiele, wiele innych!

Safari Twiga+MM express

Co może być piękniejszego niż lot balonem nad pasącymi się na sawannie zwierzętami o wschodzie słońca - w Afryce?

MM Express +swara

Luksusowe śniadanie na sawannie w otoczeniu dzikiej przyrody - Wspaniały początek safari!

Lot Balonem nad sawannami Masai Mary

Możliwość odbycia bajecznego lotu balonem nad niekończącymi się sawannami Masai Mary to na pewno niezapomniane przeżycie! Wyjazd wczesnym rankiem ok. 4.00-5.00 rano. Transport samochodem do miejsca stawiania balonu. Tam na Waszych oczach i z Wami w koszu balon unosi się w powietrze w okolicach wschodu słońca barwiącym trawy na czerwono-złoty kolor i ukazującym pasące się zwierzęta tuż pod Waszymi nogami. Obowiązkowa pozycja dla miłośników nieprawdopodobnie pięknych krajobrazów, z której wspomnienia zdecydowanie zostaną w pamięci na całe życie! Okres Wielkiej Migracji jest dla tej atrakcji najbardziej obiecujący przez wzgląd, na ogromne ilości zwierząt na terenie Masai Mary w tym czasie, a wrażenia z lotu o świcie wprost nie do opisania!! Po około godzinnym rejsie balonem lądujecie po środku sawanny i zasiadacie do śniadania pośród dzikiej przyrody. Śniadanie na sawannie to kolejny niesamowicie przyjemny element wyprawy! Stoły zastawione są obrusami, talerzami i sztućcami. Postawione najczęściej pod rozłożystym drzewem akacji "zaczekaj chwilę" o charakterystycznym, parasolowatym kształcie korony, na środku sawanny, z widokiem na stada zwierząt wypasających się w okolicy. Śniadanie jest bardzo smaczne! By dopełnić czaru sytuacji kelnerzy serwują szampana w kieliszkach - dla pełnoletnich 😊 Po posiłku odbieramy Was naszym samochodem i kontynuujemy nasz game drive zgodnie z planem. Przywozimy Wam lunch boxy, gdyż nasze safari tego dnia skończy się w godzinach popołudniowych. Atrakcja dodatkowo płatna 450 USD/os.

 

Atrakcja płatna dodatkowo 450 USD/os.

 

Masai Tembo

Poznaj przedstawicieli jednego z najbardziej konserwatywnych plemion w Afryce

Enkang  - Wioska Masajów

Pozwól dać się ponieść niesamowitym śpiewom jakie przywitają Nas w wiosce i podejmij wyzwanie w najwyższych skokach z jakich słynie te plemię! Masajowie to jedno z kilku zaledwie konserwatywnie żyjących w swych tradycjach plemię w Kenii. Do niedawna nomadzi - dzisiaj przez obowiązek edukacji dzieci - osadzeni na dłużej w jednym miejscu. Oferują podróżnym wizytę w ich enkangach (wioskach) wraz z pokazem tańca plemiennego kobiet i mężczyzn. Zobaczycie w jakich warunkach mieszkają, co jedzą, czym się leczą i dowiecie się o ich niezwykłych i czasami niezrozumiałych dla nas europejczyków zasadach, tradycjach i kulturze. Miłośnicy fotografii będą mieli okazję zrobić niesamowicie barwne zdjęcia skaczącym masajom, portrety pięknym masajskim kobietom oraz tego egzotycznego dla nas otoczenia i masajskiej rzeczywistości. Znajdzie się również czas na zabawę z dziećmi, które jak to dzieci lubią fikać i brykać wokół przybyszów o zupełnie innym kolorze skóry, oczu i włosów 🙂 Wyszliśmy z założenia, że lepsza jest dla tych dzieci interakcja, zabawa i nawiązanie więzi niż łakocie i plastikowe długopisy - i to naprawdę działa! Ponadto daje niesamowicie piękne doświadczenie dwóm odmiennym od siebie kulturom jak nasza oraz ichniejsza. Sam się przekonaj, że można pomóc w inny sposób 🙂 Na koniec do nabycia lub wymiany będzie również robiona własnoręcznie kolorowa masajska biżuteria i zdobiona masajska galanteria.

 

Atrakcja dodatkowo płatna 20-25 USD/os.

Nairobi express + duma + mama simba

Otrzymaj całusa od żyrafy 😉

 

Centrum Żyraf Langata

Cudowne miejsce gdzie możesz oddać się przyjemnemu dla oka i duszy karmieniu żyraf będących pod opieką centrum. Rozdawany przez pracowników pokarm oraz tarasy na podwyższeniu wspaniale umilą wam czas i obcowanie z tymi wspaniałymi i najwyższymi zwierzętami świata. Idealne miejsce dla osób kochających kontaktze zwierzętami i na pewno niezapomniany punkt wyprawy!

 

 

1 Dzień

Nairobi

Przylot do Nairobi - witamy Cię na lotnisku i zawozimy do hotelu. Czas na odpoczynek, kolację i nocleg. Szczegółowy plan dnia uzależniony od godziny przylotu. 

Zakwaterowanie: skromny 3*, czysty hotel. Możliwość podwyższenia standardu zakwaterowania do Royal Tulip Caanan 

Wyżywienie: kolacja.

2 Dzień

Rezerwat Narodowy Buffalo Springs

Odbiór z hotelu po wczesnym śniadaniu ok. 6.30, pakujemy się, wsiadamy do samochodu i ruszamy w kierunku Samburu. Po drodze mijamy zielone plantacje kawy, bananów i mango porastające pagórki i dolinki wzdłuż trasy. Wspianmy się w górę na wysokość ponad 2400 m n.p.m. drogą wiodącą po zboczach najwyższej góry w Kenii - Kenii. Przy sprzyjającej aurze zatrzymamy się na pamiątkowe zdjęcie w dogodnym miejscu. Następnie zjeżdżamy w dół na sawanny i stepy Samburu - wjeżdżamy w inny świat. Krajobraz zmieni się diamteralnie. Na bramie Rezerwatu Buffalo Springs podnosimy dach samochodu do góry i jadąc do lodży szukamy pierwszych dzikich zwierząt. Zakwaterowanie, lunch i odpoczynek. Tuż przed wyprawą na "polowanie" obsługa lodge zaprasza Cię byś napił się popołudnowej kawy i herbaty (standardowo każdego dnia).

Około 16.00 wyjazd na wieczorne safari (2-2,5h) Zaczynamy poszukiwanie Wielkiej Piątki! W buszu kryją sięlwy, lamparty, słonie, zebry dwóch gatunków, piękne żyrafy siatkowane, orysky i wiele innych!

ZakwaterowanieAshnil Samburu Camp lub w inny w podobnym standardzie.

Wyżywienie: lunch, kolacja

3 Dzień

Rezerwat Narodowy Samburu

Ponieważ Samburu jest naprawdę gorącym miejscem, rozkładamy sobie safari na dwa razy. Wczesnym świtem ok. godz. 6.15 wyjazd na poranny Game Drive (ok. 2,5 h). Zastaniemy zwierzęta w buszu jeszcze przed świtem! Wyruszymy w poszukiwaniu lampartów, zebr grevy'ego i żyraf siatkowanych. Wschód słońca nad Samburu oraz długimi, wysokimi palmami doum robi kolosalne wrażenie!

Powrót na późne śniadanie. Czas na relaks w upalne południe w zaciszu lodge, lunch. Około 16.00 wyjazd na wieczorne safari (ok. 2-2,5h). Tego dnia istnieje również możliwość odwiedzenia wioski plemiona Samburu (opcjonalnie dla chętnych) przed lunchem. Powrót na kolację, nocleg.

Zakwaterowanie: w Ashnil Samburu Camp lub w innym w podobnym standardzie.

Wyżywienie: śiadanie, lunch, kolacja

4 Dzień

Rezerwat Ol Pejeta

Po śniadaniu, pakujemy się do samochodu i ruszamy w kierunku Ol Pejeta. Naszy celem jest dziś równik! Przyjazd do lodge na lunch. Odpoczynek i ok.16.00 wyjazd na popołudniowe safari po sawannie (ok. 2,5h) w poszukiwaniu nosorożców. Ol Pejeta znajduje się u podnóży góry Kenia i znajduje się dokładnie na równiku! Tego popołudnia możliwa jest wizyta w wydzielonej części, by zobaczyć ostatnie dwa żyjące północne nosorożce białe i usłyszeć ich historię (atrakcja dodatkowo płatna, jej realizacja zależna jest od sytuacji pandemicznej i obostrzeń).

Zakwaterowanie: w Sweetwaters Serena Camp lub w innym w podobnym standardzie.

Wyżywienie: śiadanie, lunch, kolacja

5 Dzień

Park Narodowy Jeziora Nakuru

Po wczesnym śniadaniu ok 6.15 wyjazd w kierunku Nakuru (przejazd około 6h). Wrócimy na półkulę południową kierując się na wodospad Thomspona. Tam na punkcie widkokowym zrobimy postój na pamiątkowe zdjęcia z kaskadą wody w tle. Przyjazd na lunch i odpoczynek.

Ok. 16.00 wyjazd na wieczorny game drive po parku Nakuru (ok 2-2,5 h) w poszukiwaniu nosorożców, „białych żyraf” i flamingów. Powrót na kolację. Czas na relaks w zaciszu lodge. Nocleg.

Zakwaterowanie: Sarova Lion Hill Game Lodge lub w inny w podobnym standardzie.

Wyżywienie: śiadanie, lunch, kolacja

6 Dzień

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Po wczesnym śniadaniu ok. 6.30/7.00 wyjeżdżamy w kierunku Masai Mary. Będziemy jechali przez zielone wzgórza lasów Mau - najbardziej deszczowego, a tym samym najbardziej urodzajnego i zielonego obszaru w Kenii oraz przez masajskie miasto Narok wraz z okolicznymi wioskami Masajów. Dojeżdżamy do lodży na lunch. Będziesz miał czas na to, by się odświeżyć po drodze i odpocząć w zaciszu przyrody rozpościerającej się dookoła Twojego namiotu.

O godzinie 15.30/16.00 ruszamy na nasz game drive w poszukiwaniu zwierząt (ok. 2-2,5h). Wieczorem po upalnym dniu zwierzęta wychodzą z ukrycia i szykują się do nocnego żerowania i polowania. Będziemy jeździć samochodem po okolicy w poszukiwaniu słoni, żyraf, antylop, zebr i drapieżników! Powrót na kolację, odpoczynek i nocleg.

ZakwaterowanieSiana Springs Tented Camp, lub w inny w podobnym standardzie.

Wyżywienie: śiadanie, lunch, kolacja

7 Dzień

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Po wczesnym śniadaniu ok godz. 6.30 wsiadamy do samochodu i wyjeżdżamy na game drive (ok.7-9h). Wyjeżdżamy od razu po porannym posiłku, by zaraz o świcie dostać szansę wytropienia drapieżników w trakcie polowania i mieć czas, by dojechać w najdalsze zakątki rezerwatu Masai Mary. Przerwa na lunch (lunch box) w formie pikniku na sawannie 🙂 Będziemy podziwiać dzikie zwierzęta na rozległych sawannach Masai Mary przy kubku gorącej popłudniowej kawy. Powrót do lodży, czas na odpocynek i nocleg. 

* Dla chętnych (opcjonalnie) popołudniowa wizyta w wiosce plemienia Maasai. * Istnieje również możliwość rozpoczęcia Safari od niezapomnianego i bardzo widokowego lotu balonem nad sawannami Masai Mary (opcjonalnie).

Zakwaterowanie: Siana Springs Tented Camp, lub w inny w podobnym standardzie.

Wyżywienie: śiadanie, lunch, kolacja

8 Dzień

Nairobi

Po wczesnym śniadaniu ok. 7.00 wyjazd w kierunku Nairobi. Po dordze zatrzymamy się na punkcie widokowym na Wielki Rów Afrykański, by po raz ostatni zobaczyć widok na jego panoramę z wulkanami na dnie. Lunch zjemy w lokalnej, klimatycznej restauracji, po którym pojedziemy z wizytą w Centrum Edukacji Przyrodniczej Langata. Czas na karmienie żyraf i odpoczynek przy pysznej kenijskiej kawie w ogrodzie Centrum. Transfer na lotnisko lub do wskazanego hotelu w Nairobi. 

Zakończenie safari Chui. 

Wyżywienie: śiadanie, lunch.

Zobacz szczegóły

bądź pewien, że wszystko wiesz

Termin 1:  12-19.02.2022r. sobota - sobota.

Wyjazd zostanie potwierdzony przy uczestnictwie co najmniej 6 osób. Cena za os. dorosłą dzielącą pokój dwuosobowy: 2090,00 USD/os. Dopłata do singla 460,00 USD/os.
 • Realizacja programu zgodnie z ofertą.
 • Zakwaterowanie w hotelach/lodżach w mieszanym standardzie 3*-5* w ocenie organizatora.
 • Wyżywienie 3 razy dziennie. Począwszy od kolacji pierwszego dnia, a skończywszy na lunchu w dniu ostatnim. Czarna kawa i herbata do każdego posiłku.
 • Transport zgodnie z programem pojazdem typu Van, z otwieranym dachem. Pojazd nie posiada klimatyzacji.
 • Woda pitna w samochodzie 1L/os. dziennie w trakcie trwania całego Safari. Woda dostępna jest również w lodżacg i hotelach.
 • Obsługa kenisjkiego anglojęzycznego, licencjonowanego przewodnika - kierowcy.
 • Obsługa polskiego pilota pełniącego funkcję przewodnika.
 • Uczestnictwo w grupie maksymalnie 12 osób jadących w dwóch samochodach. Pilot przesiada się między samochodami. Gwarancja miejsca przy oknie. 
 • Bilety wstępu do Rezerwatów Narodowych Masai Mara, Samburu, Buffalo Springs, Parku Narodowego Jeziora Nakuru, Rezerwatu Ol Pejeta, Wodospad Thompson'a, Centrum Żyraf. 
 • Opłaty parkowe ponoszone przez przewodnika-kierowcę, pilota i organizatora.
 • Piękne krajobrazy i niezapomniane wspomnienia. 🙂
 • Przelotów do Kenii i spowrotem (ok 2500-3000zł). Pomagamy znaleźć odpowiedni lot.
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy, pilota, obsługi hoteli, restauracji itd.
 • Śniadania i lunchu pierwszego dnia, kolacji ostatniego dnia. 
 • Atrakcji dodatkowo płatnych wymienionych w programie.
 • Ubezpieczenia turystycznego (ubezpieczamy na życzenie).
 • Testów na Covid-19.
 • Wydatków własnych.
 • Wizy krajowej.

Ewentualne zmiany w programie wyprawy oczywiście są możliwe i do uzgodnienia indywidualnie. W takim przypadku cena może ulec zmianie.

Po prostu napisz do nas, a zmodyfikujemy program wedle Twojego życzenia 🙂

Przewidujemy, że możesz zechcieć:

 • Pojechać na wyprawę z rodziną lub znajomymi na wyłączność. 
 • Zwiększyć standard hotelu w Nairobi. 
 • Usunąć z programu pierwszy nocleg w hotelu w Nairobi. Jeżelu jedziesz ze znajomymi lub rodziną na tę wyprawę na wyłączność - dl anas nie ma problemu 🙂
 • Zacząć Safari Chui po pobycie w hotelu nad oceanem - możemy zorganizować Ci transfer z wybrzeża do Nairobi byś mógł pojechać z nami na wyprawę.
 • Życzyć sobie obsługi jedynie lokalnego przewodnika-kierowcy - bez polskiego pilota.
 • Po Safari Chui spędzić resztę podróży w hotelu w Malindi,w Mombasie czy w Diani. Zorganizujemy Ci wtedy transfer do Mombasy i z lotniska/stacji kolejowej do hotelu.
 • Zmienić punkty wyprawy na takie, które mogą Cię bardziej inetersować lub całkowicie z nich zrezygnować.
 • Podwyższyć lub obniżyć standard miejsca noclegowego.
 • Poznać lokalną społeczność - spokojnie - będzie taka możliwość 🙂
 

To będzie Twoja wymarzona wyprawa na Safari - nie bój się zrobić z marzenia rzeczywistości!:) NAPISZ DO NAS, zapytaj i pojedź pewny tego, że jedziesz na SWOJĄ wymarzoną wyprawę safari!

 • Najlepiej w miękką torbę podróżną 🙂
 • Nakrycie głowy, okulary pzeciwsłoneczne.
 • Krem z filtrem.
 • Maseczki ochronne na twarz z zapasem (obowiązek noszenia w Kenii).
 • Wygodne buty (np. sandały, tenisówki, klapki).
 • Przewiewne ubrania w naturalnych jasnych kolorach.
 • Zestaw "cieplejszych" ubrań - najlepiej jedną koszulę na długi rękaw lub ciepłą bluzę, parę długich spodni.
 • Lekką, małą, kompaktową kurtkę od deszczu.
 • Kostium kąpielowy.
 • Chustę na szyję lub bufkę.
 • Silny repelent na komary.
 • Podstawowe leki (przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyalergiczne, na żołądek).
 • Dobrą lornetkę.
 • Aparat fotograficzny + baterie i zapasowa karta pamięci.
 • Adapter do gniazdka brytyjskiego.
 • Przydatny może być powerbank.
 • Drona.
 • Plastikowych torebek foliowych.
 • Własnej pościeli.
 • Moskitiery.
 • Ręcznika.
 • Czajnika i żelazka.
 • Cukierków dla dzieci - są lepsze pomysły na prezenty dla uboższych 🙂 zobacz FAQ!

Na wszystkie pytania dotyczące safari odpowiedź znajdziesz TUTAJ 🙂