Safari 2 dni

Mombasa/Diani Beach - Sanktuarium Taita Hills - Wioska Masajów - Mombasa/Diani Beach.

 

Safari Kanga

 

 

Dwudniowe Safari jest idealne dla Ciebie jeżeli jesteś tak zmęczony pracą i wytęskniony urlopu - pragniesz po prostu odpocząć i leżeć
nad oceanem w cieniu palm - i przeraża Cię myśl wyjazdu gdzieś dalej i na dłużej niż te dwa dni 😉 A może masz bardzo małe dzieci,
których nie chcesz ciągnąć nigdzie dalej, bo wiesz, że może to być dla nich i dla Ciebie uciążliwe. Wiemy też, że możesz mieć problemy zdrowotne, które uniemożliwiają Ci dalsze podróże lub zwyczajnie się ich obawiasz. Jednocześnie masz z tyłu głowy, że to jednak Kenia - że tak blisko i tak niewiele trzeba by zobaczyć dzikie zwierzęta na wolności ! Aż szkoda nie skorzystać z okazji i nie pojechać na safari! Nie wiesz nawet jak dobrze to rozumiemy 🙂

Zapraszamy Cię więc do wspólnego "wypadu" do Sanktuarium Taita Hills - prywatnej posiadłości, będącej azylem dla zwierząt, blisko położonej względem twojego hotelu na wybrzeżu! Wyjedź z nami jednego dnia, a drugiego już po południu będziesz leżał z powrotem na leżaku z głową pełną wspomnień i obrazów dzikich zwierząt przed oczami! 😀 To takie łatwe, takie proste i takie szybkie! Niczym się nie przejmuj, niczym nie martw tylko usiądź i przeczytaj program wyprawy w kilka minut! 🙂

Kanga - to perliczka w języku swahili. Są trzy rodzaje perliczek w Kenii, a podczas tego safari masz okazję zobaczyć aż dwa z nich! Perlicę zwyczajną, sępią i czubatą. Perlice żyją głownie na ziemi. Szukają pożywienia i zajmują się pootmstwem kryjąc się w trawach i buszu za dnia a wieczorem wzlatują w korony drzew by tam bezpieczniej przenocować. Niezwykle barwne o pięknym upierzeniu nadają barw często wyschniętym trawom kenijskich sawann 🙂

Kanga+punda milia+mbuni

Spójrz pod nogi i znajdź się w środku świata dzikich zwierząt!

Sanktuarium Taita Hills

To chyba jedno z najsławniejszych miejsc w całej Kenii a to wszystko za sprawą Lodge zbudowanej na palach, pod którą w wodopoju gromadzą się słonie i inne zwierzęta. Teren jest bardzo rozległy i otoczony malowniczymi górami Taita. Znajdziemy tu sawanny, oazy i busz. Nie zabraknie też akacji "parasolowatych" Jednak przede wszystkim przyjeżdżamy tutaj na safari, by poszukać słoni, bawołów, lwów, antylop czy zebr. Sanktuarium oferuje również safari nocne prowadzone przez wyspecjalizowanych w tym kierunku przewodników i kierowców. Samochody posiadają lampy, dzięki którym możemy oglądać nocne życie zwierząt na sawannie co jest niewątpliwie niezapomnianym i pełnym emocji przeżyciem!

PUNDA MILIA+ KANGA+mbuni

Zobacz coś niespotykanego w innych miejscach - nocne safari!

Nocne Safari

Życie na sawannie zaczyna się dopiero po zmierzchu. Słońce już nie pali i zwierzęta wędrują poszukując pożywienia. To jednocześnie bardzo niebezpieczna część dnia dla roślinożerców a sprzyjająca mięsożercom. Nocne safari to wyprawa budząca silne emocje, zwłaszcza kiedy uda zobaczyć się polowanie. Na sawannie jest absolutnie ciemno. jedynym źródłem światła są lampy stanowiące wyposażenie samochodów pozwalające nam oglądać to, co się aktualnie dzieje. Nocne safari jest unikatową wyprawą, zabronioną w większości państwowych parków i rezerwatów. Jednak tutaj w prywatnej własności jaką jest Salt Lick jest to jak najbardziej możliwe. Safari prowadzone jest przez bardzo doświadczonych i wykwalifikowanych lokalnych kierowców i przewodników. Safari zaczyna się tuz po zmierzchu ( w zależności od sezonu) . Atrakcja płatna dodatkowo. Cena zależna od liczy uczestników.

Masai Tembo

Enkang - Wioska Masajów

Enkang  - Wioska Masajów

 

Pozwól dać się ponieść niesamowitym śpiewom jakie przywitają Cię w wiosce i podejmij wyzwanie w najwyższych skokach z jakich słynie te plemię! Masajowie to jedno z kilku zaledwie konserwatywnie żyjących w swych tradycjach plemię w Kenii. Do niedawna nomadzi - dzisiaj przez obowiązek edukacji dzieci- osadzeni na dłużej w jednym miejscu. Oferują podróżnym wizytę w ich enkangach (wioskach) wraz z pokazem tańca plemiennego kobiet i mężczyzn. Zobaczycie w jakich warunkach mieszkają, co jedzą, czym się leczą
i dowiecie się o ich niezwykłych i czasami niezrozumiałych dla nas europejczyków zasadach, tradycjach i kulturze. Miłośnicy fotografii będą mieli okazję zrobić niesamowicie barwne zdjęcia skaczącym masajom, portrety pięknym masajskim kobietom oraz tego egzotycznego dla nas otoczenia i masajskiej rzeczywistości. Znajdzie się również czas na zabawę z dziećmi, które jak to dzieci lubią fikać i brykać wokół przybyszów o zupełnie innym kolorze skóry, oczu
i włosów 🙂 Wyszliśmy z założenia, że lepsza jest dla tych dzieci interakcja, zabawa i nawiązanie więzi niż łakocie i plastikowe długopisy - i to naprawdę działa! Ponadto daje niesamowicie piękne doświadczenie dwóm odmiennym od siebie kulturom jak nasza oraz ichniejsza. Sam się przekonaj, że można pomóc w inny sposób 🙂 Na koniec do nabycia lub wymiany będzie również robiona własnoręcznie kolorowa masajska biżuteria i zdobiona masajska galanteria.

Atrakcja dodatkowo płatna 20 USD/os.

 

 

 

1 Dzień

Sanktuarium Taita Hills

 

Odbiór z hotelu ok 4.30/5.00. Warto w przeddzień wyjazdu zamówić w hotelu budzenie (wake-up call) oraz pakiet śniadaniowy (breakfast box). Zaczynamy safari przejazdem (ok 6-7h) z wybrzeża do Sanktuarium Taita Hills. Po drodze zatrzymamy się na postój, gdzie będziesz mógł usiąść, zjeść swoje przywiezione z hotelu jedzenie i napić się kawy lub herbaty w miejscowym barze.

Na bramie sanktuarium otwieramy dach naszego auta i  obieramy azymut w kierunku naszej lodge robiąc nasz pierwszy game drive (ok. 1,5-2h) i szukając pierwszych zwierząt! Mamy szansę zobaczyć słonie, żyrafy, antylopy a może nawet i hieny czy lwy:) Zobaczymy, co nas zaskoczy na drodze! Dojeżdżamy do lodge na lunch. Teraz masz czas wolny na to, by odpocząć po porannej trasie, zrelaksować się i obserwować zwierzęta z tarasów i mostów zawieszonymi pomiędzy budynkami, które często pojawiają się w pobliżu lodge.

Ok 16.00 wsiadamy dosamochodu i ruszamy na wieczorny game-drive (2-2,5h) aż do zmierzchu! Przed wyjazdem obsługa lodge zaprosi cię na popołudniową kawę czy herbatę przed safari. Już za bramą lodge mamy szansę zobaczyć kolejne zwierzęta! Zachody słońca w Kenii na safari to niezapomnaine chwile. Aby oddać chwili cześć będziemy celebrować widoki przy lampce czegoś mocniejszego 😉 Takie ulotne chwile relaksu po "polowaniu" i w pięknym miejscu pozostają w pamięci na długo! Powrót do lodge. Kolacja, czas na relaks i obserwacje zwierząt i nocleg.

2 Dzień

Mombasa/Diani Beach

 

Wczesnym świtem ok. 6.15 ruszamy na poranny game drive (ok. 2-2,5h.). Wyjeżdżamy wcześnie ponieważ chcemy "upolować" lwy, które najbardziej lubią tę właśnie godzinę. Zwierzęta korzystają jeszcze z ostatnich chwil błogosławionego chłodu nocy i szukają schronienia przed nadchodzącym, upalnym słońcem. Wracamy do lodge na śniadanie. Wyjeżdżamy z parku i jedziemy odwiedzić wioskę Masajów żyjących w pobliżu (opcjonalnie dla chętnych). Po odwiedzinach u jednego z najbardziej konserwatywnie żyjących plemion w Kenii zatrzymamy się na postój, by zakupić ostatnie pamiątki i odpocząć przed trasą powrotną do hotelu. Planowany przyjazd do hotelu - w godzinach lunchu/po południu.

Zakończenie safari Kanga

 • Transport zgodnie z programem, pojazdem typu Van z otwieranym dachem. Pojazd nie posiada klimatyzacji.
 • Wodę pitną w samochodzie 1 L/os. dziennie w trakcie trwania całego Safari.   
 • Obsługę lokalnego, anglojęzycznego, licencjonowanego przewodnika- kierowcy. Przewodnik mówi w języku polskim na komunikatywnym poziomie.
 • Obsługę polskiego pilota pełniącego funkcję przewodnika.
 • Realizacja programu zgodnie z ofertą.1
 • 1 nocleg w Taita Salt Lick Lodge, śniadanie, ciepły lunch, ciepła kolacja. Kawa i herbata do każdego posiłku.
 • Bilety wstępu do Sanktuarium Taita Hills.
 • Opłaty dodatkowe, w tym opłaty parkowe ponoszone przez kierowcę-przewodnika i organizatora.    
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy czy pilota, obsługi hoteli, restauracji itd. 
 • Atrakcji dodatkowo płatnych wymienionych w programie.
 • Ubezpieczenia turystycznego (ubezpieczamy na życzenie).

Jeżeli planujesz wybrać się z nami na safari indywidualnie i chcesz dokonać ewentualnych zmian w programie wyprawy - oczywiście jest możliwe i do uzgodnienia. W takim przypadku cena może ulec zmianie.

Po prostu napisz do nas, a zmodyfikujemy program wedle Twojego życzenia 🙂

Przewidujemy, że możesz zechcieć:

 • Od razu po naszym Safari Tembo lecieć z Mombasy prosto do Polski - zorganiuzujemy wszystko tak, by Twoje bagaże czekały w hotelu tylko na odbiór przed wylotem. W niektórych hotelach można skorzystać z tzw. pokoi prysznicowych już po wykwaterowaniu z pokoju, a tuż przed transferem na lotnisko. Jest to do ustalenia. Możemy zorganizować Ci transfer z hotelu na lotnisko.
 • Życzyć sobie obsługi jedynie lokalnego przewodnika-kierowcy - bez polskiego pilota.
 • Po Safari Pumba spędzić resztę podróży w hotelu w Malindi zamiast w Mombasie czy Diani. Zorganizujemy Ci wtedy transfer z Mombasy do Malindi.
 • Zmienić punkt wyprawy Tsavo East na Sanktuarium Taita Hills.
 • Podwyższyć lub obniżyć standard miejsca noclegowego.
 • Poznać lokalną społeczność - spokojnie - będzie taka możliwość 🙂

 

To będzie Twoja wymarzona wyprawa na Safari - nie bój się zrobić z marzenia rzeczywistości!:) NAPISZ DO NAS, zapytaj i pojedź pewny tego, że jedziesz na SWOJĄ wyprawę safari!

 • Najlepiej w miękką torbę podróżną 🙂
 • Nakrycie głowy, okulary pzeciwsłoneczne.
 • Krem z filtrem.
 • Wygodne buty (np. sandały, tenisówki, klapki).
 • Przewiewne ubrania w naturalnych jasnych kolorach.
 • Zestaw "cieplejszych" ubrań - najlepiej jedną koszulę na długi rękaw lub ciepłą bluzę, parę długich spodni.
 • Lekką, małą, kompaktową kurtkę od deszczu.
 • Kostium kąpielowy.
 • Chustę na szyję lub bufkę.
 • Silny repelent na komary.
 • Podstawowe leki (przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyalergiczne, na żołądek).
 • Dobrą lornetkę.
 • Aparat fotograficzny + baterie i zapasowa karta pamięci.
 • Adapter do gniazdka brytyjskiego.
 • Przydatny może być powerbank.
 • Drona.
 • Plastikowych torebek foliowych.
 • Własnej pościeli.
 • Moskitiery.
 • Ręcznika.
 • Czajnika i żelazka.
 • Cukierków dla dzieci - są lepsze pomysły na prezenty dla uboższych 🙂 zobacz FAQ!

Na wszystkie pytania dotyczące safari odpowiedź znajdziesz TUTAJ 🙂