Safari 3 dni

Mombasa/Diani Beach - Park Narodowy Tsavo East - Park Narodowy Amboseli - Wioska Masajów - Lot balonem w cieniu Kilimanjaro - Mombasa/Diani Beach.

 

Safari Swara

 

Swara to antylopa w języku Suahili. Antylopy są nieodłącznym elementem krajobrazu Kenii. Spotkać je możemy nie tylko w parkach narodowych czy rezerwatach, ale również przebiegające przez drogę i pasące się w pobliżu domostw i osad ludzkich. Znajdziemy je również w okolicach miast. Antylopy w Kenii są naprawdę wszędzie. Dopełniają piękna widoku innych bardziej popularnych i oczekiwanych na safari zwierząt jak słonie, żrafy, zebry czy lwy. W Kenii znajdziemy około 15 gatunków tych zwierząt, co sprawia, że różnorodność fauny podczas safari w Kenii jest naprawdę bogata!

Safari dla tych, którzy w krótkim czasie chcą poczuć i doświadczyć różnorodności Kenii odwiedzając miejsca ujęte w tym programie!

Czerwone słonie z Tsavo East+swara

Zobacz Czerwone Słonie z Tsavo

Park Narodowy Tsavo East

Tsavo East to największy park w Keniii jedenocześnie jeden z największych na całym kontynencie.Jest to niezwykle gorące miejsce o ciekawym ukształtowaniu terenu. Śmiało można powiedzieć,że Tsavo East jest mieszanką tego wszystkiego, co zobaczyć możemyw innych parkach. Zobaczymy tam piękne, niewysokie góry i wzniesienia, bezgraniczne sawanny usiane akacjami, gęsty busz i fragmenty dżungli, liczne wodopoje oraz wszechobecną rdzawoczerwoną ziemię. Kenijczycy mówią o tym miejscu "Tsavo to życie!" Faktycznie! spotkać można tu gamę gatunków afrykańskich zwierząt i ptaków. Mamy szansę ujrzeć oczywiście geparda, lamparta i lwa - które w tym parku różnią się trochę od grzywiastych lwówz Amboseli czy Masai Mary. Wiąże się z nimi ciekawa historia, którą możesz obejrzeć w filmie "Cień i Mrok". Spotkać możemy liczne stada zebr i impali. Są też gerenuki, elandy, dik diki, oryksy, koby śniade, bawolce, sassebi, gazele, guźce, strusie somalijskie, żyrafy masajskie, pawiany,  bawoły afrykańskie, hieny cętkowane i słonie - Czerwone Słoniez Tsavo.

Tembo + Amboseli

Park Narodowy Amboseli

Park Narodowy Amboseli

Miejsce, które jest odzwierciedleniem Twoich wizji i marzeń o safari. Dla wielu podróżników to numer 1 w całej Kenii! Amboseli to obszerne równiny porośnięte trawą przemieszane z bagnami, z których wybijają źródła świeżej wody. Mamy szansę zobaczyć tam liczne stada wypasających się na sawannach zwierząt takich jak antylopy impale, gnu, gazele, zebry czy bawoły. Setki słoni przemierzające równiny. Wisienką na torcie mogą okazać się lwy, które pokazują się tam nader często! Niezliczone ilość ptactwa, a w tle "akacje parasolowate" i najwyższy szczyt Afryki - Kilimanjaro. Monumentalny, górujący nad Amboseli, wygasły wulkan pokazuje się najczęściej wczesnym świtem i późnym wieczorem - tuż przed zachodem słońca. Nikt, kto nie widział tej niesamowitej scenerii nie jest sobie w stanie wyobrazic jak wielkie robi ona wrażenie. Zachód słońca nad Amboseli to zdecydowanie obowiązkowy element każdej wyprawy w to miejsce! Te widoki, intensywne doznania oraz emocje, jakie one budzą towarzyszyć Ci będą w pamięci przez całe życie!

Masai Tembo

Enkang - Wioska Masajów

Enkang  - Wioska Masajów

Pozwól dać się ponieść niesamowitym śpiewom jakie przywitają Nas w wiosce i podejmij wyzwanie w najwyższych skokach z jakich słynie te plemię! Masajowie to jedno z kilku zaledwie konserwatywnie żyjących w swych tradycjach plemię w Kenii. Do niedawna nomadzi - dzisiaj przez obowiązek edukacji dzieci - osadzeni na dłużej w jednym miejscu. Oferują podróżnym wizytę w ich enkangach (wioskach) wraz z pokazem tańca plemiennego kobiet i mężczyzn. Zobaczycie w jakich warunkach mieszkają, co jedzą, czym się leczą i dowiecie się o ich niezwykłych i czasami niezrozumiałych dla nas europejczyków zasadach, tradycjach i kulturze. Miłośnicy fotografii będą mieli okazję zrobić niesamowicie barwne zdjęcia skaczącym masajom, portrety pięknym masajskim kobietom oraz tego egzotycznego dla nas otoczenia i masajskiej rzeczywistości. Znajdzie się również czas na zabawę z dziećmi, które jak to dzieci lubią fikać i brykać wokół przybyszów o zupełnie innym kolorze skóry, oczu i włosów 🙂 Wyszliśmy z założenia, że lepsza jest dla tych dzieci interakcja, zabawa i nawiązanie więzi niż łakocie i plastikowe długopisy - i to naprawdę działa! Ponadto daje niesamowicie piękne doświadczenie dwóm odmiennym od siebie kulturom jak nasza oraz ichniejsza. Sam się przekonaj, że można pomóc w inny sposób 🙂 Na koniec do nabycia lub wymiany będzie również robiona własnoręcznie kolorowa masajska biżuteria i zdobiona masajska galanteria.

Atrakcja dodatkowo płatna 20 USD/os.

 

 

 

Swara

A może taki wschód słońca?

MM Express +swara

Zjedz najpiekniejsze sniadanie w swoim życiu

Lot Balonem nad sawannami Amboseli u stóp Kilimanjaro

Możliwość odbycia bajecznego lotu balonem w cieniu samego Kilimanjaro nad bagnami i sawannami to coś, czego nie zapomni się do końca życia! Wyjazd wczesnym rankiem ok. 4.00-5.00 rano. Transport samochodem do miejsca stawiania balonu. Tam na Twoich oczach i z Tobą w koszu balon unosi się w powietrze w okolicach wschodu słońca barwiącym trawy na czerwono-złoty kolor i ukazującym pasące się zwierzęta tuż pod Twoimi nogami. Obowiązkowa pozycja dla miłośników nieprawdopodobnie pięknych krajobrazów, z której wspomnienia zdecydowanie zostaną w pamięci na całe życie! Stada słoni pod nogami oraz odsłaniające się zza chmur Kilimanjaro na linii waszych oczu to chyba najpiekniejsza forma safari! Po około godzinnym rejsie balonem lądujesz po środku sawanny i zasiadasz do śniadania pośród dzikiej przyrody. Śniadanie na sawannie to kolejny niesamowicie przyjemny element wyprawy! Stoły zastawione są obrusami, talerzami i sztućcami. Kelnerzy podchodzą i podają Ci posiłek do stołu, a Ty smacznie go jedząc oglądasz wędrujące i wypasające się nieopodal dzikie zwierzęta. By dopełnić czaru sytuacji kelnerzy serwują szampana w kieliszkach - dla pełnoletnich 😊 Po posiłku odbieramy Was naszym samochodem i kontynuujemy rozkład dnia.

Atrakcja dodatkowo płatna 450 USD/os.

1 Dzień

Park Narodowy Tsavo East

 

Wczesnym rankiem ok. 4/5.00 rano odbieramy Cię z hotelu na wybrzeżu i ruszamy autostradą w kierunku Parku Tsavo (ok. 4-5 godzin). Wjeżdżamy na teren Tsavo i jedziemy do lodge szukając po drodze pierwszych zwierząt (ok. 2-3h). Po przyjeździe lunch i czas na to, by odświeżyć się, odpocząć, pójść na basen i pooglądać zwierzęta chodzące wokół lodge.

Tuż przed wyprawą na drugie "polowanie" obsługa zaprasza Cię byś napił się popołudniowej kawy i herbaty (standardowo w każdej lodge) i o godzinie 16.00 ruszamy na wieczorny game drive po okolicy (ok. 2-2,5h) w poszukiwaniu wychodzących z cienia po upalnym dniu słoni, żyraf, antylop czy zebr. Powrót na kolację, odpoczynek i nocleg.

2 Dzień

Park Narodowy Amboseli

 

Po wczesnym śniadaniu, ok 6.15 pakujemy się do samochodu i wyjeżdżamy z lodge na poranny game drive. O poranku zwierzęta są bardzo aktywne i łatwiej je zobaczyć (ok. 1,5-2h). Przejazd do Amboseli (ok. 5-6h) do lodge na lunch. Po dordze mijamy rozległe plantacje agawy sizalowej, wioski plemion Taita, Maasai i Kamba przeplatane ogromnymi baobabami. Dla chętnych możliwość odwiedzenia wioski Masajów, która jest w pobliżu naszej lodge. Po lunchu czas na relaks i kąpiel w basenie.

O 16.00 wsiadamy do samochodu i jedziemy na game drive po Amboseli (ok. 2-2,5h) szukać lwów, słoni, antylop gnu, gazeli oraz dużej ilości ptactwa. Podziwiamy niezwykły zachód słońca i najliczniejszy wtedy "ruch" zwierząt na sawannach parku. Powrót na kolację, odpoczynek i nocleg.

3 Dzień

Mombasa/Diani Beach

 

Po wczesnym śniadaniu pakujemy się do samochodów i o 6.15 wyjeżdżamy na poranny game drive (ok. 1,5- 2,5 h) po to, by złapać ten wyjątkowy wschód słońca nad sawannami Amboseli! Pojedziemy w okolice gdzie spróbujemy "upolować" strusie, słonie hieny czy guźce! Wyjeżdżamy z parku i ruszamy w drogę powrotną do Mombasy/Diani Beach (ok. 8-10h).

Tego dnia możliwe jest odbycie malowniczego rejsu balonem o poranku (opcjonalnie)!

W trakcie przejazdu na jednym z postojów po południu jeżeli tylko będziesz miał takie życzenie, zatrzymamy się w miejscu, gdzie będziesz mógł zjaeść gorący lunch (dodatkowo płatny +/- 10 USD/os.) w lokalnej restauracji. Będzie też czas by zakupić ostatnie pamiątki. Planowany przyjazd do Mombasy - ok. 18.00, do Diani Beach ok. 19.00.

Zakończenie Safari Swara.

 • Zakwaterowanie 2 noce w lodgach i obozach 3* i 4* według oceny organizatora. Wyżywienie 3 razy dziennie ( 2x lunch, 2x kolacja, 2x śniadanie). Kawa, herbata do każdego posiłku.
 • Transport zgodnie z programem pojazdem typu Van, z otwieranym dachem. Pojazd nie posiada klimatyzacji.
 • Woda pitna w samochodzie 1L/os. dziennie w trakcie trwania całego cafari.
 • Obsługa lokalnego, anglojęzycznego, licencjonowanego przewodnika - kierowcy. Przewodnik mówi w języku polskim na komunikatywnym poziomie.
 • Obsługa polskiego pilota pełniącego funkcję przewodnika.
 • Program zgodnie z ofertą.
 • Bilety wstępu do Parku Narodowego Tsavo East, Parku Narodowego Amboseli.
 • Opłaty parkowe ponoszone przez przewodnika-kierowcę i organizatora.
 • Zwyczajowych napiwków dla  kierowcy czy pilota, obsługi hoteli, restauracji itd.
 • Atrakcji dodatkowo płatnych wymienionych w programie.
 • Gorącego posiłku (lunch) 3 dnia.
 • Ubezpieczenia turystycznego (ubezpieczamy na życzenie).
 • Napojów do posiłków innych niż kawa, herbata.

Jeżeli planujesz wybrać się z nami na safari indywidualnie i chcesz dokonać ewentualnych zmian w programie wyprawy - oczywiście jest możliwe i do uzgodnienia. W takim przypadku cena może ulec zmianie.

Po prostu napisz do nas, a zmodyfikujemy program wedle Twojego życzenia 🙂

Przewidujemy, że możesz zechcieć:

 • Życzyć sobie obsługi jedynie lokalnego przewodnika-kierowcy - bez polskiego pilota.
 • Chcesz zacząć w Malindi lub/i skończyć w Malindi.
 • Podwyższyć lub obniżyć standard miejsca noclegowego.
 • Poznać lokalną społeczność - spokojnie - będzie taka możliwość 🙂
 

To będzie Twoja wymarzona wyprawa na Safari - nie bój się zrobić z marzenia rzeczywistości!:) NAPISZ DO NAS, zapytaj i pojedź pewny tego, że jedziesz na SWOJĄ wyprawę safari!

 • Najlepiej w miękką torbę podróżną 🙂
 • Nakrycie głowy, okulary pzeciwsłoneczne.
 • Krem z filtrem.
 • Wygodne buty (np. sandały, tenisówki, klapki).
 • Przewiewne ubrania w naturalnych jasnych kolorach.
 • Zestaw "cieplejszych" ubrań - najlepiej jedną koszulę na długi rękaw lub ciepłą bluzę, parę długich spodni.
 • Lekką, małą, kompaktową kurtkę od deszczu.
 • Kostium kąpielowy.
 • Chustę na szyję lub bufkę.
 • Silny repelent na komary.
 • Podstawowe leki (przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyalergiczne, na żołądek).
 • Dobrą lornetkę.
 • Aparat fotograficzny + baterie i zapasowa karta pamięci.
 • Adapter do gniazdka brytyjskiego.
 • Przydatny może być powerbank.
 • Drona.
 • Plastikowych torebek foliowych.
 • Własnej pościeli.
 • Moskitiery.
 • Ręcznika.
 • Czajnika i żelazka.
 • Cukierków dla dzieci - są lepsze pomysły na prezenty dla uboższych 🙂 zobacz FAQ!

Na wszystkie pytania dotyczące safari odpowiedź znajdziesz TUTAJ 🙂