Safari 5 dni

Nairobi - Rezerwat Narodowy Masai Mara - lot balonem nad sawanną - wioska plemienia Masai - Park Narodowy Jeziora Nakuru - Jezioro Naivasha - muzeum Elsamere - rejs po jeziorze Naivasha - Centrum Żyraf Lanagata - Nairobi. 

 

Safari Twiga

 

Twiga to żyrafa w języku swahili. Tak cudne zwierzęta, których aż dwa gatunki mamy szansę zobaczyć w trakcie tej wyprawy - zasługują na atencję. Najwyższe ssaki i mające jeden z najdłuższych języków w świecie zwierząt wprawiają w niemy zachwyt każdego kto się tylko znajdzie w ich pobliżu! Nie wydają żadnych dźwięków, które moglibyśmy usłyszeć ludzkim uchem. Wyglądają uroczo jednak potrafią odeprzeć atak drapieżników isilnymi długmi nogami walczą ze sobą brutalnie uderzając się o siebie szyjami nawet z prędkością 100 km/h!

Jest to program dający poczucie pełnej satysfakcji z safari, nawet jeżeli trwa tylko 5 dni! Zobaczycie Królową Safari - Masai Marę wraz z całym bogactwem dzikiej przyrody jaką ona oferuje. Zobaczymy trzy z siedmiu, wielkich jezior Kenii i odbędziemy piesze safari spacerując wśród dzikich zwierząt, co samo w sobie jest niezwykle pięknym i emocjonującym przeżyciem! Przepiękne krajobrazy, adrenalina, barwy i intensywne zapachy na pewno zostawią ślad w postaci pięknych wspomnień, które jak wiemy - są bezcenne!

safari twiga + masai mara express

Masai Mara - Ikona safari w Kenii!

twiga

Wielka Migracja Gnu!

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Rezerwat Masai Mara graniczy z Tanzanią i jest częścią ogromnego terenu, który po stronie tanzańskiej stanowi Narodowy Park Serengeti. Masai Mara i Serengeti to właśnie TE SAWANNY, które widzicie w filmach przyrodniczych produkcji m.in. National Geographic i BBC, których dzikich mieszkańców magnetycznym głosem opisuje nam często Krystyna Czubówna!😊 Rezerwat jest najlepszym miejscem na safari między czerwcem, a wrześniem. W Masai Marze odbywa się wtedy największa na świecie migracja zwierząt. Sawannę z Serengeti do Masai Mary przemierzają setki tysięcy stworzeń różnych gatunków lecz to antylopy gnu pojawiają się tu w największej, niewyobrażalnej ilości. Jest to zjawisko niezwykle rzadkie w naszych czasach, niesamowicie spektakularne i warte ujrzenia na własne oczy! W Masai Marze jest największa populacja lwów w Kenii. Jest tam spora szansa na ujrzenie ciężkiego do „upolowania” lamparta. Występują tam też bardzo rzadkie nosorożce czarne. Ponadto zobaczymy tam słonie i bawoły = czyli razem Wielką Piątkę. Poza nimi ujrzeć możemy zebry, gepardy, strusie, antylopy, gazele, hipopotamy, krokodyle, ogromną ilość ptactwa, żyrafy, hieny i szakale oraz wiele, wiele innych!

 

 

 

 

 

Safari Twiga+MM express

Co może być piękniejszego niż lot balonem nad pasącymi się na sawannie zwierzętami o wschodzie słońca - w Afryce?

MM Express +swara

Luksusowe śniadanie na sawannie w otoczeniu dzikiej przyrody - Wspaniały początek safari!

Lot Balonem nad sawannami Masai Mary

Możliwość odbycia bajecznego lotu balonem nad niekończącymi się sawannami Masai Mary to na pewno niezapomniane przeżycie! Wyjazd wczesnym rankiem ok. 4.00-5.00 rano. Transport samochodem do miejsca stawiania balonu. Tam na Waszych oczach i z Wami w koszu balon unosi się w powietrze w okolicach wschodu słońca barwiącym trawy na czerwono-złoty kolor i ukazującym pasące się zwierzęta tuż pod Waszymi nogami. Obowiązkowa pozycja dla miłośników nieprawdopodobnie pięknych krajobrazów, z której wspomnienia zdecydowanie zostaną w pamięci na całe życie! Okres Wielkiej Migracji jest dla tej atrakcji najbardziej obiecujący przez wzgląd, na ogromne ilości zwierząt na terenie Masai Mary w tym czasie, a wrażenia z lotu o świcie wprost nie do opisania!! Po około godzinnym rejsie balonem lądujecie po środku sawanny i zasiadacie do śniadania pośród dzikiej przyrody. Śniadanie na sawannie to kolejny niesamowicie przyjemny element wyprawy! Stoły zastawione są obrusami, talerzami i sztućcami. Postawione najczęściej pod rozłożystym drzewem akacji "zaczekaj chwilę" o charakterystycznym, parasolowatym kształcie korony, na środku sawanny, z widokiem na stada zwierząt wypasających się w okolicy. Śniadanie jest bardzo smaczne! By dopełnić czaru sytuacji kelnerzy serwują szampana w kieliszkach - dla pełnoletnich 😊 Po posiłku odbieramy Was naszym samochodem i kontynuujemy nasz game drive zgodnie z planem. Przywozimy Wam lunch boxy, gdyż nasze safari tego dnia skończy się w godzinach popołudniowych. Atrakcja dodatkowo płatna 450 USD/os.

Atrakcja płatna dodatkowo 450USD/os.

 

 

Masai Tembo

Poznaj przedstawicieli jednego z najbardziej konserwatywnych plemion w Afryce

Enkang  - Wioska Masajów

Pozwól dać się ponieść niesamowitym śpiewom jakie przywitają Was w wiosce i podejmij wyzwanie w najwyższych skokach z jakich słynie te plemię! Masajowie to jedno z kilku zaledwie konserwatywnie żyjących w swych tradycjach plemię w Kenii. Do niedawna nomadzi - dzisiaj przez obowiązek edukacji - osadzeni na dłużej w jednym miejscu. Oferują podróżnym wizytę w ich enkangach (wioskach) wraz z pokazem tańca plemiennego kobiet i mężczyzn. Zobaczycie w jakich warunkach mieszkają, co jedzą, czym się leczą i dowiecie się o ich niezwykłych i czasami niezrozumiałych dla nas europejczyków zasadach, tradycjach i kulturze. Miłośnicy fotografii będą mieli okazję zrobić niesamowicie barwne zdjęcia skaczącym masajom, portrety pięknym masajskim kobietom oraz tego egzotycznego dla nas otoczenia i masajskiej rzeczywistości. Znajdzie się również czas na zabawę z dziećmi, które jak to dzieci lubią fikać i brykać wokół przybyszów o zupełnie innym kolorze skóry, oczu i włosów 🙂 Do nabycia lub wymiany będzie również kolorowa masajska biżuteria i zdobiona masajska galanteria. Atrakcja dodatkowo płatna 25 USD/os.

Atrakcja dodatkowo płatna ok 20-25 USD/os.

 

 

 

kiboko + chui

Dzikie zwierzęta na wyciągnięcie ręki

chui+kiboko+mama simba

Popłyń w najpiękniejszy rejs jaki dotąd przeżyłeś!

DSC_5258_115

Popłyń w najpiękniejszy rejs jaki dotąd przeżyłeś!

Rejs po jeziorze Naivasha + piesze safari po wyspie Crescent

Jezioro Naivasha – jedno z siedmiu jezior w Wielkim rowie Afrykańskim na terenie Kenii i jednocześnie jedno z dwóch zaledwie, słodkowodnych. Jezioro to zdecydowanie jest jednym z najpiękniejszych, które można zobaczyć w Kenii. Otoczone jest przez jedne z największych plantacji róż na świecie. Nad jeziorem góruje wulkan Longonot, a tuż obok widać imponujące urwiska skalne Parku Narodowego Hells Gate. W czasach kolonialnych znajdowało się tutaj centrum osadnictwa Brytyjczyków przez wzgląd na przyjemny klimat, przez co bardzo dobre warunkido uprawiania roli i hodowli zwierząt. Główną zaletą tego miejsca są walory przyrodnicze. Jezioro i okolice są niezwykle zielone, bogate w różnorodność fauny i flory. W jeziorze mieszka najliczniejsza populacja hipopotamów w Kenii. W okolicach żyje ogromna ilość antylop, zebr i żyraf, które często spacerują po ogrodach okolicznych lodge. Miejsce jest niezwykle zielone i urokliwe. Pozwala odetchnąć po trudach podróży w trakcie safari.

Niewiele osób wie, że jezioro Naivasha było jednym z miejsc nagrywania oscarowego filmu "Pożegnanie z Afryką". Jezioro słynie z przepięknej i bogatej fauny i flory. Gratka zwłaszcza dla miłośników ptactwa, które to zobaczymy na pewno w ogromnych ilościach! Popularnym mieszkańcem jeziora jest bielik afrykański, zimorodek srokaty i żałobny, pelikan baba, kormoran afrykański oraz wiele innych. Na jeziorze znajduje się niewielka wyspa w kształcie półksiężyca. Stanowi ona sanktuarium dla zwierząt. Zostały one tam sprowadzone na potrzeby filmu "Pożegnanie z Afryką". Po zakończeniu zdjęć wywieziono z niej drapieżniki (z wyjątkiem szakali) pozostawiając zwierzęta roślinożerne w swoim własnym raju. Na wyspie Crescent możemy zobaczyć liczne antylopy, zebry i żyrafy wypasające się tuż przy brzegu w towarzystwie niezliczonej ilości ptactwa. Wyspa otoczona jest spektakularnymi widokami. Znajduje się na niej wzgórze stanowiące idealny punkt widokowy na jezioro, wulkan Longonot i skały Hells Gate.

Rejs trwa ok. 1 h. Do jednej łodzi wchodzi maksymalnie 7 osób. Obowiązkowo zakłada się kapoki. W każdej łodzi jest lokalny przewodnik, który opowiada nam o tym, co widzimy do okoła.

Spacer trwa około 1-1,5h, co w zupełności wystarcza na swobodne zwiedzenie tej niewielkiej wyspy. Odbywa się on w obecności lokalnego, uzbrojonego strażnika-przewodnika, który poprowadzi nas przez busz pomiędzy żyrafami, zebrami i antylopami. Rejs po jeziorze, podziwianie niezliczonej ilości ptactwa, hipopotamów z bliska oraz spacer wśród antylop i żyraf na wyspie Crescent jest jednym z najpiękniejszych doświadczeń jakie można przeżyć w Kenii.

safari twiga

Poczuj się jak w Tajemniczym Ogrodzie

Park Narodowy Jeziora Nakuru

Park jednocześnie pełni funkcję sanktuarium dla nosorożców, które są tam całą dobę chronione przez strażników parku. Jest to jedne z niewielu miejsc w Kenii gdzie jest największa szansa na wytropienie tego rzadkiego zwierzęcia. Są tam również piękne „białe” żyrafy Rotschilda, hieny, guźce, zebry, bawoły afrykańskie, koby sing sing, lwy i lamparty. Jezioro słynie również z częstych wizyt licznych stad flamingów, które brodzą alkalicznym jeziorze w poszukiwaniu pożywienia. Park jest ostoją dla ponad 300 gatunków ptaków. Niezwykła gratka dla ich obseratorów!

 

safari twiga +mama simba

Poznaj historię prawdziwej przyjaźni

Muzeum Elsamere

Elsamere - muzeum poświęcone pamięci Joy i George Adamson oraz ich adoptowanych zwierząt. Najsłynniejsze z nich to lwica Elza, której historia została opisana i zekranizowana pod znanym nam wszystkim tytułem „Elza z Afrykańskiego Buszu”. Dodatkowo w muzeum, popołudniem wyświetlany jest krótki film o Adamsonach i ich niezwykłym życiu, które poświęcili na ochronę dzikiej przyrody. Joy była również malarką, która poprzez swą twórczość skatalogowała kenijską roślinność - stworzyła atlas roślin. Muzeum jest położone nad samym jeziorem, można napić się tam wykwintnej kawy i kenijskiej herbaty w domu rodem z czasów kolonialnych. Niezwykła zieleń i sąsiedztwo jeziora pozwala wziąć głęboki oddech i uspokoić serce po adrenalinie tropienia zwierząt po sawannie.

Nairobi express + duma + mama simba

Nakarm i pogłaszcz żyrafę! 🙂

Centrum Edukacji Przyrodniczej Langata

Cudowne miejsce gdzie możesz oddać się przyjemnemu dla oka i duszy karmieniu żyraf będących pod opieką centrum. Rozdawany przez pracowników pokarm oraz tarasy na podwyższeniu wspaniale umilą wam czas i obcowanie z tymi wspaniałymi i najwyższymi zwierzętami świata. Idealne miejsce dla osób kochających kontaktze zwierzętami i na pewno niezapomniany punkt wyprawy!

1 Dzień

Park Narodowy Jeziora Nakuru

Odbiór z hotelu lub z lotniska ok. 7.00. Pakujemy się, wsiadamy do samochodu i ruszamy w kierunku Nakuru (przejazd około 4h). Przyjazd do lodży w pobliżu parku na lunch i odpoczynek. Po południu ok. 15.00 wyjazd na wieczorny game drive do parku Nakuru (ok 2-2,5h) w poszukiwaniu nosorożców, „białych żyraf” i flamingów. Powrót na kolację. Czas na relaks w zaciszu lodge. Nocleg.

2 Dzień

Naivasha - Sanktuarium Wyspy Crescent

Po wczesnym śniadaniu, ok. 7.00 wyjazd do Naivashy (ok 1h) po drodze mijając z góry jezioro Elementaita malowniczo otoczone wulkanami - w tym Śpiącym Wojownikiem. Po dotarciu do przystani i wypłyniemy na jezioro na godzinne, wodne safari odbywając malowniczy, poranny rejs łodziami w poszukiwaniu przybrzeżnych zwierząt i ptactwa. Dopływamy do wyspy Crescent i rozpoczynamy piesze safari spacerując pośród żyraf, zebr i antylop (ok. 1-1,5h). Powrót do lodge na lunch i czas na relaks. W ogrodach lodży przy brzegu, w zależności od poziomu wody jeziora czasami można spotkać antylopy, żyrafy i hipopotamy. Okolica jest niezwykle zielona i urokliwa. Po południu ok 15.00 jedziemy napić się herbaty w ogrodach posiadłości Adamson'ów - Elsamere, z której rozpościera się przepiękna panorama na jezioro i góry je otaczające. Kolacja i nocleg.

3 Dzień

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Po wczesnym śniadaniu, ok. 7.00 wyjeżdżamy w kierunku Masai Mary (ok 6h). Będziemy jechali dnem WIekiego Rowu Afrykańskiego po drodze mijając Wulkany Longonot i Suswa oraz masajskie miasto Narok wraz z okolicznymi wioskami Masajów. Dojeżdżamy do lodge w pbliżu rezerwatu na lunch. Czas na odświeżenie po podróży i odpoczynek w otoczeniu przyrody rozpościerającej się dookoła Twojego namiotu. Ok godziny 16.00 ruszamy na wieczorny game drive w poszukiwaniu zwierząt (ok. 2-2,5h). Wieczorem po upalnym dniu zwierzęta wychodzą z ukrycia i szykują się do nocnego żerowania i polowania. Będziemy jeździć samochodem po okolicy w poszukiwaniu słoni, żyraf, antylop, zebr i drapieżników! Powrót na kolację, odpoczynek i nocleg.

4 Dzień

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Po wczesnym śniadaniu (możliwym w formie pakietów), wsiadamy do samochodu i o 6.30 wyjazd na game drive (ok.7-9h). Wyjeżdżamy od razu po porannym posiłku, by zaraz o świcie dostać szansę wytropienia drapieżników w trakcie polowania i mieć czas, by dojechać w najdalsze zakątki rezerwatu Masai Mary. Przerwa na lunch w formie pakietu. Dla chętnych (opcjonalnie) popołudniowa wizyta w wiosce plemienia Maasai. Odpoczynek, kolacja i nocleg.

Istnieje również możliwość rozpoczęcia Safari od niezapomnianego i bardzo widokowego lotu balonem nad sawannami Masai Mary (opcjonalnie).

5 Dzień

Nairobi

Po wczesnym śniadaniu, ok 7.00 ruszamy w drogę powrotną do Nairobi. Po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym by ostatni raz spojrzeć na dno Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Następny postój na lunch w lokalnej restauracji, po którym odwiedzimy Centrum Żyraf by oddać się przyjemnemu dla oka i duszy karmieniu tych najwyższych zwierząt na świecie! Transfer do hotelu lub na lotnisko w Nairobi. Zakończenie Safari Twiga.

 • Zakwaterowanie w hotelach i lodżach 3* i 4*
 • Wyżywienie 3x dziennie + kawa i herbara do każdego posiłku począwszy od lunchu 1 dnia, a skończywszy na lunchu w dniu ostatnim.
 • Realizacja programu zgodnie z ofertą.
 • Transport zgodnie z programem pojazdem typu Van, z otwieranym dachem. Pojazd nie posiada klimatyzacji. Gwarantowane miejsce prze oknie.
 • Woda pitna w samochodzie 1L/os. dziennie w trakcie trwania całego Safari.
 • Uczestnictwo w grupie maksymalnie liczącej 12 osób w dwóch samochodach. Pilot przesiada się pomiędzy samochodami. 
 • Obsługa lokalnego, anglojęzycznego, licencjonowanego przewodnika - kierowcy. Przewodnik mówi w języku polskim na komunikatywnym poziomie.
 • Obsługa licencjonowanego, polskiego pilota pełniącego funkcję polskiego przewodnika.
 • Bilety wstępu do Rezerwatu Narodowego Masai Mara, Parku Narodowego Jeziora Nakuru, Muzeum Elsamere, Sanktuarium Crescent, Centrum Edukacji Przyrodniczej Langata oraz rejs łodzią po jeziorze Naivasha. 
 • Zakwaterowanie i opłaty parkowe ponoszone przez przewodnika-kierowcę, pilota i organizatora.
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy, pilota, obsługi hoteli, restauracji itd.
 • Atrakcji dodatkowo płatnych wymienionych w programie.
 • Ubezpieczenia turystycznego (ubezpieczamy na życzenie).
 • Wizy krajowej ok. 51 USD
 • Ew. testów na Covid-19
 • Śniadania pierwszego dnia i kolacji ostatniego dnia wyprawy.

Jeżeli pragniesz wybrać się sam  lub z rodziną czy znajomymi napisz do nas! Dobierzemy odopowiedni termin i wycenimy safari odpowiednio do Twoich potrzeb.Przewidujemy, że możesz też zechcieć:

 • Od razu po naszym Safari Twiga lecieć z Nairobi prosto do Polski.
 • Zacząć Safari Twiga po pobycie w hotelu nad oceanem - możemy zorganizować Ci transfer z wybrzeża do Nairobi byś mógł pojechać z nami na wyprawę.
 • Życzyć sobie obsługi jedynie lokalnego przewodnika-kierowcy - bez polskiego pilota.
 • Po Safari Twiga spędzić resztę podróży w hotelu w Malindi zamiast w Mombasie czy Diani. Zorganizujemy Ci wtedy transfer z Mombasy do Malindi.
 • Zmienić punkty wyprawy takie jak Centrum Żyraf na inne, które mogą Cię bardziej inetersować lub całkowicie z nich zrezygnować jak np. Muzeum Dom Karen Blixen. 
 • Podwyższyć lub obniżyć standard miejsca noclegowego.
 • Poznać lokalną społeczność - spokojnie - będzie taka możliwość 🙂

 

To będzie Twoja wymarzona wyprawa na Safari - nie bój się zrobić z marzenia rzeczywistości!:) NAPISZ DO NAS, zapytaj i pojedź pewny tego, że jedziesz na SWOJĄ wyprawę safari!

 • Najlepiej w miękką torbę podróżną 🙂
 • Nakrycie głowy, okulary pzeciwsłoneczne.
 • Krem z filtrem.
 • Wygodne buty (np. sandały, tenisówki, klapki).
 • Przewiewne ubrania w naturalnych jasnych kolorach.
 • Zestaw "cieplejszych" ubrań - najlepiej jedną koszulę na długi rękaw lub ciepłą bluzę, parę długich spodni.
 • Lekką, małą, kompaktową kurtkę od deszczu.
 • Kostium kąpielowy.
 • Chustę na szyję lub bufkę.
 • Silny repelent na komary.
 • Podstawowe leki (przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyalergiczne, na żołądek).
 • Dobrą lornetkę.
 • Aparat fotograficzny + baterie i zapasowa karta pamięci.
 • Adapter do gniazdka brytyjskiego.
 • Przydatny może być powerbank.
 • Drona.
 • Plastikowych torebek foliowych.
 • Własnej pościeli.
 • Moskitiery.
 • Ręcznika.
 • Czajnika i żelazka.
 • Cukierków dla dzieci - są lepsze pomysły na prezenty dla uboższych 🙂 zobacz FAQ!

Na wszystkie pytania dotyczące safari odpowiedź znajdziesz TUTAJ 🙂

Zapiski z Safari

Zobacz jak wspominają nasze wyprawy inni podróżnicy!