Safari 8 dni

Mombasa - Park Narodowy Tsavo West - Lawy Shetani - Źródła Mzima - Park Narodowy Amboseli (2 noce)- Wioska Masajów - Lot balonem na wprost Kilimanjaro - Park Narodowy Tsavo East - Mombasa

 

Safari Tembo - objazdówka 

 

Tembo to słoń w języku Swahili. Zwierzęta te są niesamowicie inteligentne. Wyrażają uczucia i emocje zbliżone do ludzkich takich jak radość, miłość, gniew czy zazdrość. Kenijskie słonie dotkliwie odczuły kłusownictwo z powodu wartości swoich ciosów. Obecnie są chronione prawem i przez strażników parków i rezerwatów. Dodatkowo zwiększająca się świadomość przyrodnicza ludzi przyczynia się do ochrony tych cudownych zwierząt.

Program ten jest stworzony dla osób, które chcą odbyć krótkie safari - ale odbyć je bez pośpiechu - oraz dla tych, którzy pragną odwiedzić wszystkie trzy najlepsze pod względem poszukiwania zwierząt i najpiękniejsze parki narodowe w pobliżu Mombasy!

Program zakłada rozpoczęcie safari wczesnym rankiem. Odbiór z hotelu w Mombasie lub w Diani Beach. Będziemy odwiedzali każdego dnia inny park i w każdym
nich odbywali wieczorny i poranny game drive w poszukiwaniu zwierząt. Pierwszego dnia pojedziemy prosto do górzystego Tsavo West. Drugiego dnia odwiedzimy Amboseli, a następnie Tsavo East. Czwartego dnia po ostatnim, porannym safari udamy się w podróż powrotną do hotelu na wybrzeżu.

Tembo + Amboseli

Park Narodowy Amboseli

mamba+ punda milia objazdówka

Rozległe bagna z ogromną ilością ptaków!

Park Narodowy Amboseli

 

Jest to miejsce, które jest odzwierciedleniem Twoich wizji i marzeń o safari. Dla wielu podróżników to numer 1 w całej Kenii! Amboseli to obszerne równiny porośnięte trawą przemieszane z bagnami, z których wybijają źródła świeżej wody. Mamy szansę zobaczyć tam liczne stada wypasających się na sawannach zwierząt takich jak antylopy impale, gnu, gazele, zebry czy bawoły. Dziesiątki słoni przemierzające równiny są tam dość częstym widokiem. Wisienką na torcie mogą okazać się lwy, które pokazują się tam bardzo często! Niezliczona ilość ptactwa wodnego, a w tle "akacje parasolowate" i najwyższy szczyt Afryki - Kilimanjaro. Monumentalny, górujący nad Amboseli wulkan pokazuje się najczęściej wczesnym świtem i późnym wieczorem - tuż przed zachodem słońca.


Nikt, kto nie widział tej niesamowitej scenerii nie jest sobie w stanie wyobrazić jak wielkie robi ona wrażenie. Zachód słońca nad Amboseli to zdecydowanie obowiązkowy element każdej wyprawy w to miejsce i wyprawy do Afryki w ogóle! Te widoki i intensywne doznania oraz emocje, jakie one budzą towarzyszyć będą w pamięci przez całe życie!

Masai Tembo

Enkang - Wioska Masajów

Enkang  - Wioska Masajów

Pozwól dać się ponieść niesamowitym śpiewom jakie przywitają Nas w wiosce i podejmij wyzwanie w najwyższych skokach z jakich słynie te plemię! Masajowie to jedno z kilku zaledwie konserwatywnie żyjących w swych tradycjach plemię w Kenii. Do niedawna nomadzi - dzisiaj przez obowiązek edukacji dzieci - osadzeni na dłużej w jednym miejscu. Oferują podróżnym wizytę w ich enkangach (wioskach) wraz z pokazem tańca plemiennego kobiet i mężczyzn. Zobaczycie w jakich warunkach mieszkają, co jedzą, czym się leczą i dowiecie się o ich niezwykłych i czasami niezrozumiałych dla nas europejczyków zasadach, tradycjach i kulturze. Miłośnicy fotografii będą mieli okazję zrobić niesamowicie barwne zdjęcia skaczącym masajom, portrety pięknym masajskim kobietom oraz tego egzotycznego dla nas otoczenia i masajskiej rzeczywistości. Znajdzie się również czas na zabawę z dziećmi, które jak to dzieci lubią fikać i brykać wokół przybyszów o zupełnie innym kolorze skóry, oczu i włosów 🙂 Wyszliśmy z założenia, że lepsza jest dla tych dzieci interakcja, zabawa i nawiązanie więzi niż łakocie i plastikowe długopisy - i to naprawdę działa! Ponadto daje niesamowicie piękne doświadczenie dwóm odmiennym od siebie kulturom jak nasza oraz ichniejsza. Sam się przekonaj, że można pomóc w inny sposób 🙂 Na koniec do nabycia lub wymiany będzie również robiona własnoręcznie kolorowa masajska biżuteria i zdobiona masajska galanteria.

Atrakcja dodatkowo płatna 20-25 USD/os.

mamba+punda milia+mbuni

Lawy Shetani

Lawy Shetani

Zaskakujące, mało znane miejsce, a jednak tak bardzo istotne i spektakularne! Jedno z największych na świcie wylewisk zastygłej lawy powstałe niespełna 200 lat temu robi piorunujące wrażenie! Czarne lawy silnie kontrastujące z pomarańczową wręcz ziemią, a w tle najmłodsze góry świata mające zaledwie 500 lat! Z "niedawnymi" wydarzeniami łączą się miejscowe legendy, o których na pewno zechcesz posłuchać!

 

Tembo -Tsavo West

Park Narodowy Tsavo West

punda milia objazdówka

Sanktuarium Nosorożców Ngulia

Park Narodowy Tsavo West

 

Park Tsavo West ma bardzo różnorodne - w większości górzyste ukształtowanie terenu, przez co jest NIEZWYKLE krajobrazowy! Widoki powalają na kolana wielbicieli piękna przyrody! Jest rajem dla obserwatorów ptaków i ornitologów, którzy co roku w okolicach października zjeżdżają się tutaj by obserwować, katalogować i obrączkować dziesiątki gatunków migrującego ptactwa. Również poza tą porą w Tsavo aż roi się od ptaków różnych gatunków.


W parku spotkamy się z rdzawo czerwoną ziemią, która w porze deszczów niesamowicie kontrastuje z bujną zielenią, która rozkwita w tym czasie! Tsavo słynie z tzw. "Czerwonych Słoni z Tsavo", całych wytarzanych w tej rdzawej ziemi. Mamy szansę zobaczyć tu najróżniejsze antylopy jak impale, kudu, koby śniade, bawolce, gnu i największe na świecie elandy. Są też zebry stepowe, likaony, żyrafy masajskie, hipopotamy, bawoły afrykańskie, hieny, guźce i pawiany. Tsavo to niesamowita okazja, by "upolować" lamparta, który lubi kryć się pomiędzy skałami i w bujnych chaszczach. To właśnie tu mamy największe szanse zobaczyć tego najbardziej skrytego kota! Na terenie parku znajduje się również sanktuarium nosorożców czarnych. Teren o powierzchni ok. 60km2.


Tsavo to również wszechobecne olbrzymie, baobaby wyrastające ponad korony pozostałych drzew. Wysokie góry, zachwycające krajobrazy, czerwona ziemia, ogromne baobaby i dzikie zwierzęta sprawiają, że ciężko jest wyjść z zachwytu i ogromnego wrażenia po wizycie w tym miejscu! Park zdecydowanie jest warty odwiedzenia!

mamba+punda milia

Źródła Mzima

Źródła Mzima

Tajemnicze, ukryte w dżungli, tętniące życiem miejsce. Źródło wody pitnej dla Mombasy wybijające spod ziemi i stwarzające osobliwy raj dla wielu gatunków zwierząt jak krokodyle nilowe, hipopotamy, lamparty, słonie, pawiany i werwety. Tam wyjdziemy z samochody
i udamy się na krótki ok 30 minutowy spacer wzdłuż brzegu dwóch powstałych przez źródła jeziorek. Towarzyszyć nam będzie strażnik, który zapewni nam ochronę i wypatrzy nieuchwytne naszym europejskim okiem zaszyte w zieleni i w wodzie zwierzęta. Niesamowita i szansa na zobaczenie hipopotamów z bliska i jedyna na ujrzenie krokodyla! Wokół ścieżki zobaczymy mnóstow ptactwa oraz skaczące i pozujące do zdjęć małe małpy werwety. Miejsce niezwykle zielone i pełne najrózniejszych gatunków roślin. Przyjemny i odświeżający spacer!

zebra+tumbili

Park Narodowy Tsavo East

Park Narodowy Tsavo East

Tsavo East to największy park narodowy w Kenii i jednocześnie jeden z największych na całym kontynencie. Jest to niezwykle gorące miejsce o ciekawym ukształtowaniu terenu. Śmiało można powiedzieć, że Tsavo East jest mieszanką tego wszystkiego, co zobaczyć możemy w innych parkach. Zobaczymy tam piękne, niewysokie góry i wzniesienia, bezgraniczne sawanny usiane akacjami, gęsty busz i fragmenty dżungli, liczne wodopoje oraz wszechobecną rdzawo-czerwoną ziemię. Kenijczycy mówią o tym miejscu "Tsavo to życie!" Faktycznie! spotkać można tu gamę gatunków afrykańskich zwierząt i ptaków. Mamy szansę ujrzeć oczywiście geparda, lamparta i lwa - które w tym parku różnią się trochę od grzywiastych lwów z Amboseli czy Masai Mary. Wiąże się z nimi ciekawa historia, którą możesz obejrzeć w filmie "Cień i Mrok". Spotkać możemy liczne stada zebr i impali. Są też gerenuki, elandy, dik diki, oryksy, koby śniade, bawolce, sassebi, gazele, guźce, strusie somalijskie, żyrafy masajskie, pawiany, bawoły afrykańskie, hieny cętkowane i słonie - Czerwone Słonie z Tsavo.

objazdówka twiga

Przespaceruj się po śnieżnobiałych plażach!

Wypoczynek nad oceanem

Diani Beach słynie z jednych z najpiękniejszych, śnieżnobiałych i szerokich plaż w całej Afryce Wschodniej! Białe plaże silnie kontrastują z barwnymi straganami pełnymi afrykańskich ubrań i rzeźb oraz innych pamiątek! Kurort oferuje szeroką bazę hotelową i gastronomiczną i rozmaitość ofert w zakresie sportów wodnych. Pobliska plaża Galu jest mekką dla Kite i Windsurferów. Diani jest również świetną bazą wypadową do eksplorowania i korzystania z atrakcji turystycznych znajdujących się w okolicy takich jak Wyspa Wasini czy Funzi, Shimba Hills, rzeka Kongo itd. 

1 Dzień

Przylot do Mombasy

Przylot na lotnisko w Mombasie. Witamy Cię na lotnisku i zawozimy prosto do hotelu nad oceanem. Szczegółowy plan dnia ustalimy, gdy znana będzie Ci godzina Twojego przylotu 🙂 Czas na wieczorne animacje w hotelu i odpoczynek po podróży. 
Kolacja i nocleg. 

Zakwaterowanie: Voyager Beach Resort 4* lub w innym, o podobnym standardzie

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

2 Dzień

Park Narodowy Tsavo West

Wczesnym rankiem ok. 5.30 odbieramy Cię z hotelu w Mombasie i ruszamy autostradą w kierunku TSavo West. (ok. 6-7 godzin). Po drodze mijamy ogromne plantacje agawy sizalowej porastające okoliczne wzgórza i góry Taita. Przed południem wjeżdżamy na teren parku i jedziemy do lodży szukając po drodze pierwszych zwierząt (ok.1 h). Dojeżdżamy na lunch, po którym masz czas, by odświeżyć się, odpocząć i pooglądać zwierzęta z balkonu swojego pokoju oraz z tarasu, w okolicy którego znajduje się wodopój 🙂

Tuż przed wyprawą na "polowanie" obsługa lodży zaprasza Cię byś napił się popołudniowej kawy i herbaty (standardowo w każdej lodży) i o godzinie 15.30/16.00 ruszamy na wieczorny game drive po okolicy (ok. 2-2,5h) w poszukiwaniu pierwszych zwierząt - wychodzących z cienia po upalnym dniu słoni, żyraf, antylop czy zebr. W zależności od pogody pojedziemy do Sankturaium Nosorożców Ngulia, które jest w pobliżu lodży.

Powrót na kolację i nocleg.

Zakwaterowanie: Ngulia Safari Lodge 3* lub w innym hotelu, o podobnym standardzie.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

3 Dzień

Park Narodowy Amboseli

 

Po wczesnym śniadaniu, ok 6. 30 pakujemy się do samochodu i wyjeżdżamy z lodży na poranny game drive. O poranku zwierzęta są bardzo aktywne i łatwo je zobaczyć - zwłaszcza lamparty, których w tych okolicach jest bardzo wiele! Jedziemy w kierunku żródeł Mzima (trasa ok. 1,5-2h) gdzie wysiądziemy z samochodu, by odbyć krótki, przyejmny i ciekawy spacer
w poszukiwaniu hipopotamów i krokodyli w dżungli w towarzystwie strażnika parku. Następnie przejeżdżamy do czarnego i rozległego wylewiska law Shetani (ok 40 min) gdzie wyjdziemy z samochodów, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia - czasami widać stamtąd Kilimanjaro! Następnie jedziemy prosto do naszej lodży na lunch. Malwonicza trasa prowadzi przez lokalne drogi pomiędzy miejscowymi wsiami i przysiółkami plemion Maasai, kamba i Taita. Po lunchu czas na relaks i kąpiel w basenie z widokiem na sawanny 🙂

O 16.00 wsiadamy do samochodu i jedziemy na game drive po Amboseli (ok. 2-2,5h) szukać lwów, liczych w tych okolicach stad słoni, antylop gnu, gazeli oraz dużej, DUUUŻEJ ilości ptactwa!

Powrót na kolację, odpoczynek i nocleg.

Zakwaterowanie: Ol Tukai Lodge 5* lub w innym, o podobnym standardzie

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

4 Dzień

Park Narodowy Amboseli

 

Jeszcze przed świtem ok 6.15 wyjeżdżamy na sawannę, by złapać wschód słońca w scenerii rodem z Króla Lwa (ok 1,5-2h)! Powitamy dzień rześkim porankiem podglądając zwierzęta wynurzające się z cienia 🙂 Powrót  do lodży na śniadanie.

O 10.00 wyjazd na kolejne safari (2-2,5h). Powrót do lodży na lunch. Po południu czas na relaks w lodży nad basenem. Dla chętnych możliwość odwiedzenia wioski Masajów (opcjonalnie).

Wieczorem o 16.00 wyjazd na game drive (ok 2-2,5h). Pojedziemy w dalsze zakamarki parku, by zobaczyć rozległe bagna oraz sąsiadujące stepy i sawanny. Zobaczymy jezioro, na którym pojawiają się stada flamingów. Pojedziemy na punkt widokowy skąd roztacza się najpiękniejsza w parku panorama! Przestrzeń Amboseli zachwyca o porankach zwłaszcza, gdy szczęśliwie odsłoni się szczyt Kilimanjaro górujący nad całą okolicą! Powrót na kolację i nocleg.

Zakwaterowanie: Ol Tukai Lodge 5* lub w innym, o podobnym standardzie

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

5 Dzień

Park Narodowy Tsavo East

 

Po wczesnym śniadaniu, ok 7.00 wsiadamy do samochodu i ruszamy w podróż do Tsavo East (ok 4-5h). Będziemy mijali nieduże osady miejscowych plemion zbudowane najczęściej w pobliżu ogromnych Baobaów!! Ogromne plantacje agawy sizalowej robią naprawdę duże wrażenie 🙂 Dojeżdżamy do lodży na wczesny lunch. Czas na kąpiel w basenie z widokiem na sawannę i wodopój oraz obserwację zwierząt z bunkru obserwacyjnego oraz.. praktycznie z każdego miesjca naszej lodży, którą całą śmiało możemy określić jednym wielkim tarasem widokowym 🙂 ! Panorama z tego miejsca na całe Tsavo w dole jest wprost przepiękna!!! 

Po lunchu ok. 16.30 wyjeżdżamy na wieczorny game drive (ok 2-2,5 h)! Poszukamy lamparta, słoni, niebieskoskórych strusiów somalijskich, długoszyich gerenuków i lwów!

Powrót na kolację i nocleg.

Zakwaterowanie: Voi Safari Lodge 3* lub w innym, o podobnym standardzie

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

6 Dzień

Mombasa

 

Po wczesnym śniadaniu o 5.45, o 6.20 pakujemy się do samochodów i wyjeżdżamy na poranny game drive (ok. 2,5-3,5h). Pojedziemy w okolice gdzie spróbujemy "upolować" oryksy, elandy i gereuki czy hieny. Ok. 9.00-10.00 wyjeżdżamy z parku. Zatrzymujemy się na postój, by skorzystać z toalety i zakupić ostatnie pamiątki i ruszamy w kierunku wybrzeża. W zależności od warunków na drodze przewidywany przyjazd do Mombasy w godzinach lunchu. 

Po lunchu czas na relaks na plazy i w basenie! Wieczorem hotel oferuje ciekawe animacje - wspaniałe zakończenie safari!:)

Zakwaterowanie: Voyager Beach Resort 4* lub w innym, o podobnym standardzie

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja (All inclusive)

7 Dzień

Mombasa

 

Dzisiaj śpisz ile chcesz! Jesz posiłki o której chcesz - i robisz co Ci się żywnie podoba 🙂 Ten dzień jest dla Ciebie i do Twojej dyspozycji - sam wiesz jak najlepiej wypocząć 🙂 Możesz skorzystać z atrakcji jakie oferuje hotel - animacji, sportów, basenów. Możesz pójsć na plażę i wskoczyć do oceanu! Wykorzystaj ten dzień w 100% 🙂

Zakwaterowanie: Voyager Beach Resort 4* lub w innym, o podobnym standardzie

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja (All Inlcusive)

8 Dzień

Mombasa

 

Dzisiaj też możesz spać dłużej - masz rano czas na śniadanie i odpoczynek. Z pokoju należy wykwaterować się do ok. 10.00 jednak w dalszym ciągu możesz korzystać z udogodnień hotelu - możesz isć na basen czy na plażę 🙂 Oczywiście w zależności od dostępności wolnych pokoi możesz wynająć sobie pokój dodatkowo na kilka godzin (we własnym zakresie) lub po skończonych kąpielach poprosić o pokój prysznicowy, by przygotować się do podróży do Polski. Przy plaży są restauracje, w których jeżeli będzie to konieczne możesz kupić sobie pyszny lunch 🙂 (wydasz średnio 15 USD/os). Przyjedziemy po Ciebie do hotelu na ok. 4h przed odlotem do Polski i zawieziemy na lotnisko w Mombasie. Zakończenie Safari Tembo - Objazdówka

Wyżywienie: śniadanie.

Zobacz szczegóły

bądź pewien, że wszystko wiesz

1 termin: 12-19.02.2022r. 

Wyjazd zostanie potwierdzony przy uczestnictwie co najmniej 6 osób.

Cena za os. dorosłą dzielącą pokój dwuosobowy - 1680,00 USD/os. + przeloty (czarter między 2500-3100zł)

Cena dla dzieci zależna od wieku dzieci, oraz konfiguracji pokoi - na pewno będzie taniej, ale prosimy o kontakt z informacją kto z kim będzie w pokoju (tylko 2 i 3 os.) oraz w jakim wieku będą dzieci w momencie odbywania podróży?

Dopłata do pokoju jednoosobowego - po wcześniejszym kontakcie z nami:)
Jeżeli planujesz jechać sam i szukasz osoby do dzielenia wspólnego pokoju 2 os. - zapraszamy do kontaktu - może akurat jest kotoś, kto również szuka współlokatora 🙂

Możliwość spania w pokoju 3 os. (do potwierdzenia).

 • Realizacja programu zgodnie z ofertą.
 • Zakwaterowanie w zadbanych, czystych hotelach i lodżach o mieszanym standardzie 3*, 4* i 5* w ocenie organizatora.
 • Wyżywienie 3 razy dziennie. Począwszy od kolacji pierwszego dnia, a skończywszy na lunchu w dniu ostatnim. Posiłki w lodżach w formie bufetu lub a'la carte. Czarna kawa i herbata do każdego posiłku.
 • W hotelu Voyager w Mombasie obowiązuje All Inclusive.
 • Transport zgodnie z programem pojazdem typu Van, z otwieranym dachem. Pojazd nie posiada klimatyzacji.
 • Woda pitna w samochodzie 1L/os dziennie w trakcie trwania całego safari. Woda jest również dostępna w pokojach lodży i hoteli.
 • Obsługa kenijskiego, anglojęzycznego, licencjonowanego przewodnika - kierowcy.
 • Obsługa polskiego, licencjonowanego pilota pełniącego funkcję przewodnika.
 • Udział w safari w grupie liczącej 6-12 osób w maksymalnie dwóch samochodach. Pilot przesiada się między samochodami.
 • Bilety wstępu do Parków Narodowych Amboseli (2 noce), Tsavo West i Tsavo East zgodnie z programem.
 • Opłaty parkowe i muzealne ponoszone przez przewodnika-kierowcę, pilota i organizatora.
 • Transfer do wskazanego hotelu w Mombasie lub w Diani Bach jeżeli zostajesz dłużej na dalszy wypoczynek nad oceanem.
 • Piękne krajobrazy i niezapomniane wspomnienia 🙂
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy, pilota, obsługi hoteli, restauracji itd.
 • Śniadania i lunchu pierwszego dnia oraz lunchu ostatniego dnia. 
 • Atrakcji dodatkowo płatnych wymienionych w programie (balony, wioska masajów, nocne safari).
 • Ubezpieczenia turystycznego (ubezpieczamy na życzenie).
 • Wizy turystycznej wyrabianej wyłącznie online (52 USD)
 • Obowiązkowych testu PCR na covid-19 przed wjazdem do Kenii oraz antygenowego, wymaganego na lotnisku w Polsce.
 • Wydatków własnych.
 • Napojów innych, niż wymienione w "cena obejmuje". 

Ewentualne zmiany w programie wyprawy oczywiście są możliwe i do uzgodnienia indywidualnie. W takim przypadku cena może ulec zmianie.

Po prostu napisz do nas, a zmodyfikujemy program wedle Twojego życzenia 🙂

Przewidujemy, że możesz zechcieć:

 • Wykupić i pojechać z nami tylko na samo 5 dniowe safari:) Czyli noc przed wyjazdem oraz wszystko po przyjeździe chcesz zoragnizować sobie we własnym zakresie. Jest to możliwe-  prosimy o kontakt 🙂
 • Przylecieć do Kenii wcześniej, odpocząć w hotelu nad oceanem i dopiero później pojechać na Safari Tembo - objazdówka. Pomożemy lub doradzimy w organizacji 🙂
 • Przylecieć do Nairobi i stamtąd zjechać do Mombasy, by zacząć safari. Pomożemy w organzacji przelotu/pociągu, transportu i ew noclegu.
 • Poznać lokalną społeczność - spokojnie - będzie taka możliwość 🙂

 

To będzie Twoja wymarzona wyprawa na Safari - nie bój się zrobić z marzenia rzeczywistości!:) NAPISZ DO NAS, zapytaj i pojedź pewny tego, że jedziesz na SWOJĄ wymarzoną wyprawę safari!

 • Najlepiej w miękką torbę podróżną 🙂
 • Nakrycie głowy, okulary pzeciwsłoneczne.
 • Krem z filtrem.
 • Maseczki ochronne na twarz z zapasem (obowiązek noszenia w Kenii).
 • Wygodne buty (np. sandały, tenisówki, klapki).
 • Przewiewne ubrania w naturalnych jasnych kolorach.
 • Zestaw "cieplejszych" ubrań - najlepiej jedną koszulę na długi rękaw lub ciepłą bluzę, parę długich spodni.
 • Lekką, małą, kompaktową kurtkę od deszczu.
 • Kostium kąpielowy.
 • Chustę na szyję lub bufkę.
 • Silny repelent na komary.
 • Podstawowe leki (przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyalergiczne, na żołądek).
 • Dobrą lornetkę.
 • Aparat fotograficzny + baterie i zapasowa karta pamięci.
 • Adapter do gniazdka brytyjskiego.
 • Przydatny może być powerbank.
 • Drona.
 • Plastikowych torebek foliowych.
 • Własnej pościeli.
 • Moskitiery.
 • Ręcznika.
 • Czajnika i żelazka.
 • Cukierków dla dzieci - są lepsze pomysły na prezenty dla uboższych 🙂 zobacz FAQ!

Na wszystkie pytania dotyczące safari odpowiedź znajdziesz TUTAJ 🙂

Obejrzyj krótkie kroniki filmowe z safari.

Zobacz jak wygląda przygoda na safari w Kenii!