Safari 3 dni

Mombasa/Diani Beach - Sanktuarium Taita Hills - Park Narodowy Tsavo East - Wioska Masajów - Mombasa/Diani Beach.

 

Safari Tumbili

 

Tumbili to inaczej małpa w języku suahili. W Kenii spotkamy wiele gatunków małp w tym werwety, colubusy, pawiany oliwkowe i masajskie! Małpy są obecne wszędzie - na sawannach, w buszu, na bagnach, w okolicach domostw, przy drogach. Uznawane są za szkodniki gdyż niszczą uprawy, kradną produkty ze straganów, lubują się w podgryzaniu telefonów i często dobierają się klientom hotelu do drinków - zwłaszcza tych w kieliszkach obtoczonych cukrem 😉

Jest to safari dla Tych, którzy pragną zgłębić przyrodę Kenii w krótkim czasie i w naprawdę bardzo spokojny i przystępny sposób. Odmienne i zachwycające krajobrazy, bliskość przyrody w pobliżu miejsc noclegowych spowoduje nieustępujące, silne doznania zachwytu podróżą!

Kanga+punda milia+mbuni

Spójrz pod nogi i znajdź się w środku świata dzikich zwierząt!

Sanktuarium Taita Hills

To chyba jedno z najsławniejszych miejsc w całej Kenii a to wszystko za sprawą Lodge zbudowanej na palach, pod którą w wodopoju gromadzą się słonie i inne zwierzęta. Teren jest bardzo rozległy i otoczony malowniczymi górami Taita. Znajdziemy tu sawanny, oazy i busz. Nie zabraknie też akacji "parasolowatych" Jednak przede wszystkim przyjeżdżamy tutaj na safari, by poszukać słoni, bawołów, lwów, antylop czy zebr. Sanktuarium oferuje również safari nocne prowadzone przez wyspecjalizowanych w tym kierunku przewodników i kierowców. Samochody posiadają lampy, dzięki którym możemy oglądać nocne życie zwierząt na sawannie co jest niewątpliwie niezapomnianym i pełnym emocji przeżyciem!

PUNDA MILIA+ KANGA+mbuni

Zobacz coś niespotykanego w innych miejscach - nocne safari!

Nocne Safari

Życie na sawannie zaczyna się dopiero po zmierzchu. Słońce już nie pali i zwierzęta wędrują poszukując pożywienia. To jednocześnie bardzo niebezpieczna część dnia dla roślinożerców a sprzyjająca mięsożercom. Nocne safari to wyprawa budząca silne emocje, zwłaszcza kiedy uda zobaczyć się polowanie. Na sawannie jest absolutnie ciemno. jedynym źródłem światła są lampy stanowiące wyposażenie samochodów pozwalające nam oglądać to, co się aktualnie dzieje. Nocne safari jest unikatową wyprawą, zabronioną w większości państwowych parków i rezerwatów. Jednak tutaj w prywatnej własności jaką jest Salt Lick jest to jak najbardziej możliwe. Safari prowadzone jest przez bardzo doświadczonych i wykwalifikowanych lokalnych kierowców i przewodników. Safari zaczyna się tuz po zmierzchu ( w zależności od sezonu) . Atrakcja płatna dodatkowo. Cena zależna od liczy uczestników.

Czerwone słonie z Tsavo East+swara

Zobacz Czerwone Słonie z Tsavo

Park Narodowy Tsavo East

Tsavo East to największy park w Keniii jedenocześnie jeden z największych na całym kontynencie.Jest to niezwykle gorące miejsce o ciekawym ukształtowaniu terenu. Śmiało można powiedzieć,że Tsavo East jest mieszanką tego wszystkiego, co zobaczyć możemyw innych parkach. Zobaczymy tam piękne, niewysokie góry i wzniesienia, bezgraniczne sawanny usiane akacjami, gęsty busz i fragmenty dżungli, liczne wodopoje oraz wszechobecną rdzawoczerwoną ziemię. Kenijczycy mówią o tym miejscu "Tsavo to życie!" Faktycznie! spotkać można tu gamę gatunków afrykańskich zwierząt i ptaków. Mamy szansę ujrzeć oczywiście geparda, lamparta i lwa - które w tym parku różnią się trochę od grzywiastych lwówz Amboseli czy Masai Mary. Wiąże się z nimi ciekawa historia, którą możesz obejrzeć w filmie "Cień i Mrok". Spotkać możemy liczne stada zebr i impali. Są też gerenuki, elandy, dik diki, oryksy, koby śniade, bawolce, sassebi, gazele, guźce, strusie somalijskie, żyrafy masajskie, pawiany,  bawoły afrykańskie, hieny cętkowane i słonie - Czerwone Słoniez Tsavo.

Masai Tembo

Enkang - Wioska Masajów

Enkang  - Wioska Masajów

Pozwól dać się ponieść niesamowitym śpiewom jakie przywitają Nas w wiosce i podejmij wyzwanie w najwyższych skokach z jakich słynie te plemię! Masajowie to jedno z kilku zaledwie konserwatywnie żyjących w swych tradycjach plemię w Kenii. Do niedawna nomadzi - dzisiaj przez obowiązek edukacji dzieci - osadzeni na dłużej w jednym miejscu. Oferują podróżnym wizytę w ich enkangach (wioskach) wraz z pokazem tańca plemiennego kobiet i mężczyzn. Zobaczycie w jakich warunkach mieszkają, co jedzą, czym się leczą i dowiecie się o ich niezwykłych i czasami niezrozumiałych dla nas europejczyków zasadach, tradycjach i kulturze. Miłośnicy fotografii będą mieli okazję zrobić niesamowicie barwne zdjęcia skaczącym masajom, portrety pięknym masajskim kobietom oraz tego egzotycznego dla nas otoczenia i masajskiej rzeczywistości. Znajdzie się również czas na zabawę z dziećmi, które jak to dzieci lubią fikać i brykać wokół przybyszów o zupełnie innym kolorze skóry, oczu i włosów 🙂 Wyszliśmy z założenia, że lepsza jest dla tych dzieci interakcja, zabawa i nawiązanie więzi niż łakocie i plastikowe długopisy - i to naprawdę działa! Ponadto daje niesamowicie piękne doświadczenie dwóm odmiennym od siebie kulturom jak nasza oraz ichniejsza. Sam się przekonaj, że można pomóc w inny sposób 🙂 Na koniec do nabycia lub wymiany będzie również robiona własnoręcznie kolorowa masajska biżuteria i zdobiona masajska galanteria.

Atrakcja dodatkowo płatna 20 USD/os.

 

 

 

1 Dzień

Sanktuarium Taita Hills

 

Wczesnym rankiem ok. 4.00-5.00 odbieramy Cię z hotelu na wybrzeżu i ruszamy autostradą w kierunku Sanktuarium Taita Hills (ok. 6-7 godzin). Około południa wjeżdżamy na teren sanktuarium i jedziemy do lodge szukając po drodze pierwszych zwierząt (ok.1 h). Dojeżdżamy do lodge na lunch, po którym  masz czas by odświeżyć się, odpocząć, i pooglądać zwierzęta w pobliżu tarasów i balkonów lodge.

Tuż przed wyprawą na "polowanie" obsługa lodge zaprasza Cię byś napił się popołudniowej kawy i herbaty (standardowo w każdej lodge) i o godzinie 16.00 ruszamy na wieczorny game drive po okolicy (ok. 2-2,5h) w poszukiwaniu wychodzących z cienia po upalnym popołudniu słoni, żyraf, antylop czy zebr aż do zmierzchu! Powrót na kolację. Dla chętnych możliwość odbycia nocnego game drive (opcjonalnie).

2 Dzień

Park Narodowy Tsavo East

 

O świcie wyjazd na poranny game drive (2-2,5h). Zobaczymy chowające się przed upalnym dniem zwierzęta - to najlepszy czas na game drive! Powrót na śniadanie do lodge, po którym pakujemy się i ruszamy w kierunku Tsavo East (ok. 2 h). Po drodze mijamy olbrzymie plantacje agawy sizalowej.

Wjeżdżamy do parku i rozpoczynamy pierwsze poszukiwanie zwierząt! Przyjazd do lodge na lunch. Czas na kąpiel w basenie z widokiem na sawannę, relaks i obserwację zwierząt w bunkrze przy wodopoju poniżej lodge. O godzinie 16.00 wyjeżdżamy na popołudniowy game drive po okolicy (ok 2-2,5 h), by spróbować "upolować" gerenuki, dik diki, strusia somalijskiego, koby, lwy, żyrafy czy czerwone słonie 🙂 Powrót na kolację, czas na odpoczynek i spacer po ogrodzie z wiodkiem na sawannę Nocleg.

3 Dzień

Mombasa/Diani Beach

 

Po wczesnym śniadaniu, pakujemy się do samochodu i ok 6.15 wyjeżdżamy na poranny game drive (ok. 3-3,5 h). Kiedy świta, Tsavo właśnie żyje ostatnimi wędrówkami i polowaniami, a "ruch na drodze" jest intensywny. Widok świtu kładącego swe złote promienie na czerwonej ziemi - magiczny! Pojedziemy w okolice gdzie spróbujemy "upolować" oryksy, elandy i gereuki czy hieny.

Wyjeżdżamy z parku, zatrzymujemy się na postój, by skorzystać z toalety i zakupić ostatnie pamiątki i ruszamy w kierunku wybrzeża. Dla chętnych wizyta w Enkangu - wiosce plemienia Maasai (opcjonalnie). W zależności od warunków na drodze przewidywany przyjazd do hotelu w godzinach lunchu/po południu.

Zakończenie safari Tumbili.

 • Zakwaterowanie 2 noce w lodgach i obozach 3* i 4* (do wyboru) według oceny organizatora. Wyżywienie 3 razy dziennie ( 2x lunch, 2x kolacja, 2x śniadanie). Kawa, herbata do każdego posiłku.
 • Transport zgodnie z programem pojazdem typu Van, z otwieranym dachem. Pojazd nie posiada klimatyzacji.
 • Woda pitna w samochodzie 1L/os. dziennie w trakcie trwania całego cafari.
 • Obsługa lokalnego, anglojęzycznego, licencjonowanego przewodnika - kierowcy. Przewodnik mówi w języku polskim na komunikatywnym poziomie.
 • Obsługa polskiego pilota pełniącego funkcję przewodnika.
 • Program zgodnie z ofertą.
 • Bilety wstępu do Parku Narodowego Tsavo East, Sanktuarium Taita Hills.
 • Opłaty parkowe ponoszone przez przewodnika-kierowcę i organizatora.
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy czy pilota, obsługi hoteli, restauracji itd.
 • Atrakcji dodatkowo płatnych wymienionych w programie.
 • Gorącego posiłku (lunch) 3 dnia.
 • Ubezpieczenia turystycznego (ubezpieczamy na życzenie).
 • Napojów do posiłków innych niż kawa, herbata.

Jeżeli planujesz wybrać się z nami na safari indywidualnie i chcesz dokonać ewentualnych zmian w programie wyprawy - oczywiście jest możliwe i do uzgodnienia. W takim przypadku cena może ulec zmianie.

Po prostu napisz do nas, a zmodyfikujemy program wedle Twojego życzenia 🙂

Przewidujemy, że możesz zechcieć:

 • Życzyć sobie obsługi jedynie lokalnego przewodnika-kierowcy - bez polskiego pilota.
 • Chcesz zacząć w Malindi lub/i skończyć w Malindi.
 • Podwyższyć lub obniżyć standard miejsca noclegowego.
 • Poznać lokalną społeczność - spokojnie - będzie taka możliwość 🙂

 

To będzie Twoja wymarzona wyprawa na Safari - nie bój się zrobić z marzenia rzeczywistości!:) NAPISZ DO NAS, zapytaj i pojedź pewny tego, że jedziesz na SWOJĄ wyprawę safari!

 • Najlepiej w miękką torbę podróżną 🙂
 • Nakrycie głowy, okulary pzeciwsłoneczne.
 • Krem z filtrem.
 • Wygodne buty (np. sandały, tenisówki, klapki).
 • Przewiewne ubrania w naturalnych jasnych kolorach.
 • Zestaw "cieplejszych" ubrań - najlepiej jedną koszulę na długi rękaw lub ciepłą bluzę, parę długich spodni.
 • Lekką, małą, kompaktową kurtkę od deszczu.
 • Kostium kąpielowy.
 • Chustę na szyję lub bufkę.
 • Silny repelent na komary.
 • Podstawowe leki (przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyalergiczne, na żołądek).
 • Dobrą lornetkę.
 • Aparat fotograficzny + baterie i zapasowa karta pamięci.
 • Adapter do gniazdka brytyjskiego.
 • Przydatny może być powerbank.
 • Drona.
 • Plastikowych torebek foliowych.
 • Własnej pościeli.
 • Moskitiery.
 • Ręcznika.
 • Czajnika i żelazka.
 • Cukierków dla dzieci - są lepsze pomysły na prezenty dla uboższych 🙂 zobacz FAQ!

Na wszystkie pytania dotyczące safari odpowiedź znajdziesz TUTAJ 🙂