Safari 9 dni

Nairobi - Centrum Żyraf - Jezioro Naivasha - Elsamere - piesze safari na wyspie Crescent - rejs po jeziorze - Park Narodowy Jeziora Nakuru - Rezerwat Narodowy Masai Mara - wioska masajów - lot balonem - Nairobi - podróż pociągiem Madaraka - zwiedzanie Mombasy - wypoczynek w Diani Beach - wizyta w wiosce Mibiboni - kąpiele morskie - Mombasa - Nairobi

 

 Objazdówka - Safari Twiga

 

Twiga to żyrafa w języku swahili. Tak cudne zwierzęta, których aż dwa gatunki mamy szansę zobaczyć w trakcie tej wyprawy - zasługują na atencję. Najwyższe ssaki i mające jeden z najdłuższych języków w świecie zwierząt wprawiają w niemy zachwyt każdego kto się tylko znajdzie w ich pobliżu! Nie wydają żadnych dźwięków, które moglibyśmy usłyszeć ludzkim uchem. Wyglądają uroczo jednak potrafią odeprzeć atak drapieżników isilnymi długmi nogami walczą ze sobą brutalnie uderzając się o siebie szyjami nawet z prędkością 100 km/h!

Jest to optymalny i niedługi program, dający poczucie pełnej satysfakcji z safari! Zobaczysz Królową Safari - Masai Marę wraz z całym bogactwem dzikiej przyrody jaką to miejsce oferuje! Zobaczymy trzy z siedmiu, wielkich jezior Kenii i odbędziemy piesze safari spacerując wśród dzikich zwierząt, co samo w sobie jest niezwykle ekscytującym przeżyciem! Przepiękne krajobrazy, adrenalina, barwy i intensywne zapachy na pewno zostawią ślad w postaci pięknych wspomnień, które jak wiemy - są bezcenne!

 

safari twiga + masai mara express

Masai Mara - Ikona safari w Kenii!

objazdówka twiga

Największe zagęszczenie lwów w Kenii!

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Rezerwat Masai Mara graniczy z Tanzanią i jest częścią ogromnego terenu, który po stronie tanzańskiej stanowi Narodowy Park Serengeti. Masai Mara i Serengeti to właśnie TE SAWANNY, które widzicie w filmach przyrodniczych produkcji m.in. National Geographic i BBC, których dzikich mieszkańców magnetycznym głosem opisuje nam często Krystyna Czubówna!😊 Rezerwat jest najlepszym miejscem na safari między czerwcem, a wrześniem. W Masai Marze odbywa się wtedy największa na świecie migracja zwierząt. Sawannę z Serengeti do Masai Mary przemierzają setki tysięcy stworzeń różnych gatunków lecz to antylopy gnu pojawiają się tu w największej, niewyobrażalnej ilości. Jest to zjawisko niezwykle rzadkie w naszych czasach, niesamowicie spektakularne i warte ujrzenia na własne oczy! W Masai Marze jest największa populacja lwów w Kenii. Jest tam spora szansa na ujrzenie ciężkiego do „upolowania” lamparta. Występują tam też bardzo rzadkie nosorożce czarne. Ponadto zobaczymy tam słonie i bawoły = czyli razem Wielką Piątkę. Poza nimi ujrzeć możemy zebry, gepardy, strusie, antylopy, gazele, hipopotamy, krokodyle, ogromną ilość ptactwa, żyrafy, hieny i szakale oraz wiele, wiele innych!

 

 

 

 

 

objazdówka twiga

Co może być piękniejszego niż lot balonem nad pasącymi się na sawannie zwierzętami o wschodzie słońca - w Afryce?

MM Express +swara

Luksusowe śniadanie na sawannie w otoczeniu dzikiej przyrody - Wspaniały początek safari!

Lot Balonem nad sawannami Masai Mary

Możliwość odbycia bajecznego lotu balonem nad niekończącymi się sawannami Masai Mary to na pewno niezapomniane przeżycie! Wyjazd wczesnym rankiem ok. 4.00-5.00 rano. Transport samochodem do miejsca stawiania balonu. Tam na Waszych oczach i z Wami w koszu balon unosi się w powietrze w okolicach wschodu słońca barwiącym trawy na czerwono-złoty kolor i ukazującym pasące się zwierzęta tuż pod Waszymi nogami. Obowiązkowa pozycja dla miłośników nieprawdopodobnie pięknych krajobrazów, z której wspomnienia zdecydowanie zostaną w pamięci na całe życie! Okres Wielkiej Migracji jest dla tej atrakcji najbardziej obiecujący przez wzgląd, na ogromne ilości zwierząt na terenie Masai Mary w tym czasie, a wrażenia z lotu o świcie wprost nie do opisania!! Po około godzinnym rejsie balonem lądujecie po środku sawanny i zasiadacie do śniadania pośród dzikiej przyrody. Śniadanie na sawannie to kolejny niesamowicie przyjemny element wyprawy! Stoły zastawione są obrusami, talerzami i sztućcami. Postawione najczęściej pod rozłożystym drzewem akacji "zaczekaj chwilę" o charakterystycznym, parasolowatym kształcie korony, na środku sawanny, z widokiem na stada zwierząt wypasających się w okolicy. Śniadanie jest bardzo smaczne! By dopełnić czaru sytuacji kelnerzy serwują szampana w kieliszkach - dla pełnoletnich 😊 Po posiłku odbieramy Was naszym samochodem i kontynuujemy nasz game drive zgodnie z planem. Przywozimy Wam lunch boxy, gdyż nasze safari tego dnia skończy się w godzinach popołudniowych. Atrakcja dodatkowo płatna 450 USD/os.

Atrakcja płatna dodatkowo 450USD/os.

 

 

Masai Tembo

Poznaj przedstawicieli jednego z najbardziej konserwatywnych plemion w Afryce

Enkang  - Wioska Masajów

Pozwól dać się ponieść niesamowitym śpiewom jakie przywitają Was w wiosce i podejmij wyzwanie w najwyższych skokach z jakich słynie te plemię! Masajowie to jedno z kilku zaledwie konserwatywnie żyjących w swych tradycjach plemię w Kenii. Do niedawna nomadzi - dzisiaj przez obowiązek edukacji - osadzeni na dłużej w jednym miejscu. Oferują podróżnym wizytę w ich enkangach (wioskach) wraz z pokazem tańca plemiennego kobiet i mężczyzn. Zobaczycie w jakich warunkach mieszkają, co jedzą, czym się leczą i dowiecie się o ich niezwykłych i czasami niezrozumiałych dla nas europejczyków zasadach, tradycjach i kulturze. Miłośnicy fotografii będą mieli okazję zrobić niesamowicie barwne zdjęcia skaczącym masajom, portrety pięknym masajskim kobietom oraz tego egzotycznego dla nas otoczenia i masajskiej rzeczywistości. Znajdzie się również czas na zabawę z dziećmi, które jak to dzieci lubią fikać i brykać wokół przybyszów o zupełnie innym kolorze skóry, oczu i włosów 🙂 Do nabycia lub wymiany będzie również kolorowa masajska biżuteria i zdobiona masajska galanteria. Atrakcja dodatkowo płatna 25 USD/os.

Jeżeli powątpiewasz w etykę tego typu atrakcji spróbuj spojrzeć na to w zupełnie inny sposób. Odwiedzając osadę Maasai wspierasz finansowo cały odwiedzany klan - dajesz im zarobić samodzielnie, w uczciwy sposób. W surowych warunkach gdzie mieszkają mają wręcz znikome możliwości sposobu na zarobek, zdobycie jedzenia i wody. Potraktuj to jako możliwość poznania wciąż żywej choć szybko zanikającej kultury jednego z kenijskich plemion w sposób, na który oni się zgadzają - bez ingerencji w ich prywatność - i na ich własnych zasadach i w sposób przez nich zaplanowany 🙂 

Atrakcja dodatkowo płatna ok 20-25 USD/os.

kiboko + chui

Dzikie zwierzęta na wyciągnięcie ręki

chui+kiboko+mama simba

Popłyń w najpiękniejszy rejs jaki dotąd przeżyłeś!

DSC_5258_115

Popłyń w najpiękniejszy rejs jaki dotąd przeżyłeś!

twiga objazdówka

Poczuj bliskość z dziką przyrodą!

Rejs po jeziorze Naivasha + piesze safari po wyspie Crescent

Jezioro Naivasha – jedno z siedmiu jezior w Wielkim rowie Afrykańskim na terenie Kenii i jednocześnie jedno z dwóch zaledwie, słodkowodnych. Jezioro to zdecydowanie jest jednym z najpiękniejszych, które można zobaczyć w Kenii. Otoczone jest przez jedne z największych plantacji róż na świecie. Nad jeziorem góruje wulkan Longonot, a tuż obok widać imponujące urwiska skalne Parku Narodowego Hells Gate. W czasach kolonialnych znajdowało się tutaj centrum osadnictwa Brytyjczyków przez wzgląd na przyjemny klimat, przez co bardzo dobre warunkido uprawiania roli i hodowli zwierząt. Główną zaletą tego miejsca są walory przyrodnicze. Jezioro i okolice są niezwykle zielone, bogate w różnorodność fauny i flory. W jeziorze mieszka najliczniejsza populacja hipopotamów w Kenii. W okolicach żyje ogromna ilość antylop, zebr i żyraf, które często spacerują po ogrodach okolicznych lodge. Miejsce jest niezwykle zielone i urokliwe. Pozwala odetchnąć po trudach podróży w trakcie safari.

Niewiele osób wie, że jezioro Naivasha było jednym z miejsc nagrywania oscarowego filmu "Pożegnanie z Afryką". Jezioro słynie z przepięknej i bogatej fauny i flory. Gratka zwłaszcza dla miłośników ptactwa, które to zobaczymy na pewno w ogromnych ilościach! Popularnym mieszkańcem jeziora jest bielik afrykański, zimorodek srokaty i żałobny, pelikan baba, kormoran afrykański oraz wiele innych. Na jeziorze znajduje się niewielka wyspa w kształcie półksiężyca. Stanowi ona sanktuarium dla zwierząt. Zostały one tam sprowadzone na potrzeby filmu "Pożegnanie z Afryką". Po zakończeniu zdjęć wywieziono z niej drapieżniki (z wyjątkiem szakali) pozostawiając zwierzęta roślinożerne w swoim własnym raju. Na wyspie Crescent możemy zobaczyć liczne antylopy, zebry i żyrafy wypasające się tuż przy brzegu w towarzystwie niezliczonej ilości ptactwa. Wyspa otoczona jest spektakularnymi widokami. Znajduje się na niej wzgórze stanowiące idealny punkt widokowy na jezioro, wulkan Longonot i skały Hells Gate.

Rejs trwa ok. 1 h. Do jednej łodzi wchodzi maksymalnie 7 osób. Obowiązkowo zakłada się kapoki. W każdej łodzi jest lokalny przewodnik, który opowiada nam o tym, co widzimy do okoła.

Spacer trwa około 1-1,5h, co w zupełności wystarcza na swobodne zwiedzenie tej niewielkiej wyspy. Odbywa się on w obecności lokalnego, uzbrojonego strażnika-przewodnika, który poprowadzi nas przez busz pomiędzy żyrafami, zebrami i antylopami. Rejs po jeziorze, podziwianie niezliczonej ilości ptactwa, hipopotamów z bliska oraz spacer wśród antylop i żyraf na wyspie Crescent jest jednym z najpiękniejszych doświadczeń jakie można przeżyć w Kenii.

 

 

 

 

 

safari twiga

Poczuj się jak w Tajemniczym Ogrodzie

Park Narodowy Jeziora Nakuru

Park jednocześnie pełni funkcję sanktuarium dla nosorożców, które są tam całą dobę chronione przez strażników parku. Jest to jedne z niewielu miejsc w Kenii gdzie jest największa szansa na wytropienie tego rzadkiego zwierzęcia. Są tam również piękne „białe” żyrafy Rotschilda, hieny, guźce, zebry, bawoły afrykańskie, koby sing sing, lwy i lamparty. Jezioro słynie również z częstych wizyt licznych stad flamingów, które brodzą alkalicznym jeziorze w poszukiwaniu pożywienia. Park jest ostoją dla ponad 300 gatunków ptaków. Niezwykła gratka dla ich obseratorów!

 

safari twiga +mama simba

Poznaj historię prawdziwej przyjaźni

twiga objazdówka

Poczuj magię tego miejsca!

Muzeum Elsamere

Elsamere - muzeum poświęcone pamięci Joy Adamson - przyrodniczki i działaczki na rzecz ochrony zwierząt. Ona i jej mąż George Adamson adoptowali osierocone, dzikie koty - wychowywali je, a następnie pomagali odnaleźć się w środowiksu naturalnym. Najsłynniejszy z nich to lwica Elza, której historia została opisana i zekranizowana pod znanym nam wszystkim tytułem „Elza z Afrykańskiego Buszu”. Historia Joy, jej miłości do zwierząt, a szczególnie do Elzy jest mało znana, a zdecydowanie warta uwagi i rozgłosu! Dodatkowo w muzeum wyświetlany jest krótki film w formie wywiadu z Joy i Georgem o ich niezwykłym życiu, które poświęcili na ochronę dzikiej przyrody. Joy była również malarką, która poprzez swą twórczość skatalogowała kenijską roślinność tworząc atlas roślin oraz namalowała potrety przedstawicieli grup etnicznych Wschodniej Afryki. Muzeum jest położone nad samym brzegiem. Można napić się smacznej kawy i kenijskiej herbaty w zaciszu przepięknie położonego ogrodu i ślicznej panoramy na jezioro - oraz w towarzystwie dzikich zwierząt swobodnie porszających się po posiadłości. Niezwykła zieleń i sąsiedztwo Naivashy pozwalają wziąć głęboki oddech i uspokoić serce po adrenalinie tropienia zwierząt po sawannie.

 

 

 

 

Nairobi express + duma + mama simba

Nakarm i pogłaszcz żyrafę! 🙂

Centrum Edukacji Przyrodniczej Langata

Cudowne miejsce gdzie możesz oddać się przyjemnemu dla oka i duszy karmieniu żyraf będących pod opieką centrum. Rozdawany przez pracowników pokarm oraz tarasy na podwyższeniu wspaniale umilą wam czas i obcowanie z tymi wspaniałymi i najwyższymi zwierzętami świata. Idealne miejsce dla osób kochających kontakt ze zwierzętami i na pewno niezapomniany punkt wyprawy!

 

 

 

Mama Simba

Zobacz zabytkową część miasta!

Mama Simba

Zrób zdjęcie pod symbolem miasta!

 

Zwiedzanie Mombasy - Mombasa CityTour

 

Drugie największe miasto w Kenii, zbudowane na wyspie o podłożu z koralowca. Jedno z pierwszych miejsc odkrytych przez Europejczyków w XV w. Znajduje się tutaj zabytkowa część miasta z budynkami z okresu świetności kultury suahili i panowania omańskiego na wybrzeżu wschodnim Afryki. Znajdziemy tutaj portugalski Fort Jesus, najstarszy meczet w kraju, pierwszy hotel w Kenii, budynki z czasów kolonialnych w tym budynek poczty głównej i stary port. Warto zobaczyć też Mama Ngina Water Front - pasaż nad zatoką idący wzdłuż parku kilkusetletnich Baobabów. Po drugiej stronie ujrzeć można niesławny, wiecznie pełen ludzi prom, będący jak dotąd jedynym połączeniem lądu z południową częścią wybrzeża czyli m.in. Diani Beach. Symbolem miasta jest konstrukcja słoniowych Kłów, wybudowanych na cześć Królowej Elżbiety. Obok znajduje się też park zieleni, w którym spotkamy nietypowe dla aglomeracji miejskiej stworzenia.. a jakie? trzeba przyjechać i samemu sprawdzić 🙂

 

mama simba

Zobacz ile czasu oraz wkładu pracy potrzeba, by zrobić afrykańskie dzieła sztuki

Akamba - manufaktura rzeźb afrykańskich

Spółdzielnia założona przez członków plemienia Kamba. Prywatny teren, na którym znajduje się część mieszkalna (niedostępna dla podróżnych), część warsztatowa i sklep z wyrobami. Ludzie Kamba słyną ze zdolności rzeźbiarskich - to głównie oni są największym producentem rzeźb w kraju. Rzemieślnictwo to cecha charakterystyczna tej grupy etnicznej. Mieszkające rodziny w Akambie wspólnie tworzą rzeźby, które są potem eksportowane na cały świat i sprzedawane w galeriach. Mężczyźni siedzą na gołej ziemi pod szałasami z makuti i blachy i własnoręcznie tworzą dzieła sztuki! Kobiety i dzieci w wolnym czasie przychodzą i pomagają malując, bejcując i szlifując żyrafy, nosorożce i drewniane ozdoby. Oryginalne wyroby można zakupić w sklepie na terenie manufaktury. Chyba nie ma lepszej pamiątki, niż ta spod dłuta artysty!

objazdówka twiga

Przespaceruj się po śnieżnobiałych plażach!

Wypoczynek nad oceanem

Diani Beach słynie z jednych z najpiękniejszych, śnieżnobiałych i szerokich plaż w całej Afryce Wschodniej! Białe plaże silnie kontrastują z barwnymi straganami pełnymi afrykańskich ubrań i rzeźb oraz innych pamiątek! Kurort oferuje szeroką bazę hotelową i gastronomiczną i rozmaitość ofert w zakresie sportów wodnych. Pobliska plaża Galu jest mekką dla Kite i Windsurferów. Diani jest również świetną bazą wypadową do eksplorowania i korzystania z atrakcji turystycznych znajdujących się w okolicy takich jak Wyspa Wasini czy Funzi, Shimba Hills, rzeka Kongo itd. 

1 Dzień

Nairobi

Przylot do Nairobi - transfer do hotelu, kolacja (w przypadku późnego przylotu możliwa w formie pakietu) i nocleg. Szczegółowy plan dnia uzależniony od godziny przylotu do Kenii.

Zakwaterowanie: w hotelu Royal Tulip Caanan lub w innym o podobnym standardzie. 

Wyżywienie: kolacja.

2 Dzień

Naivasha

Po wczesnym śniadaniu odbiór z hotelu ok. 8.15. Pakujemy się, wsiadamy do samochodu i ruszamy dać żyrafom śniadanie! 🙂 Spędimy ok. 1 h karmiąc zwierzęta peletami i eksplorując Centrum Żyraf. Następnie ok. 10.00 wyjeżdżamy w kierunku Naivashy (przejazd około 2-3h). Będziemy zjeżdżali na dno Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie! Przyjazd do lodży na lunch i odpoczynek. W ogrodach lodży przy brzegu, w zależności od poziomu wody jeziora czasami można spotkać antylopy, żyrafy i hipopotamy.

Po południu w ok. 16.00 pojedziemy dowiedzieć się wszystkiego, co tylko możemy o wzruszającej historii życia dwóch kobiet - Joy i lwicy Elzy z Afrykańskiego Buszu - w pobliskim muzeum Elsamere! Odpoczniemy w zaciszu pięknego ogrodu przy pysznej, intensywnej w smaku kenijskiej herbacie i kawie. Powrót na kolację. Czas na relaks w zaciszu lodży. Nocleg.

Zakwaterowanie: w hotelu Lake Naivasha Sopa Resort lub w innym, o podobnym standardzie. 

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

3 Dzień

Park Narodowy Jeziora Nakuru

Po wczesnym śniadaniu, o 7.30 wyjazd do przystani nad jeziorem. Tam odbędziemy wodne safari przez około godzinę odbywając poranny, malowniczy rejs łodziami w poszukiwaniu hipopotamów i ptactwa. Dopływamy do wyspy Crescent i rozpoczynamy piesze safari spacerując pośród żyraf, zebr i antylop (ok. 1,5h). Wejdziemy na miejsce stanowiące punkt widokowy, by zrobić pamiątkowe zdjęcia. Powrót łodzią do przystani i przejazd do Nakuru (ok. 1,5-2h). Po drodze mijamy malownicze jezioro Elementaita i górujący nad nim wulkan "Śpiący Wojownik". Czas na lunch i relaks w zielonym zaciszu lodży.

Ok. 16.00 czas na pierwszy game drive po parku Nakuru (ok 2-2,5 h) w poszukiwaniu nosorożców, „białych" żyraf ugandyjskich, flamingów i lwów. Tego dnia rozpoczynamy poszukiwania Wielkiej Piątki! Zatopimy się w głębokiej zieleni i różnorodności zwierząt w pięknej scenerii jeziora! Powrót na kolację.
Czas na relaks i nocleg.

Zakwaterowanie: w hotelu Lion Hill Sarova Game Lodge lub w innym, o podobnym standardzie.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

4 Dzień

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Po wczesnym śniadaniu ok. 6.30/7.00 wyjeżdżamy w kierunku Masai Mary. Będziemy jechali przez zielone wzgórza lasów Mau - najbardziej deszczowego, a tym samym najbardziej urodzajnego i zielonego obszaru w Kenii oraz przez masajskie miasto Narok wraz z okolicznymi wioskami Masajów. Dojeżdżamy do lodży na lunch. Będziesz miał czas na to, by się odświeżyć po drodze i odpocząć w zaciszu przyrody rozpościerającej się dookoła Twojego namiotu.

O godzinie 15.30/16.00 ruszamy na nasz game drive w poszukiwaniu zwierząt (ok. 2-2,5h). Wieczorem po upalnym dniu zwierzęta wychodzą z ukrycia i szykują się do nocnego żerowania i polowania. Będziemy jeździć samochodem po okolicy w poszukiwaniu słoni, żyraf, antylop, zebr gepardów i lwów!
Powrót na kolację, odpoczynek i nocleg.

Zakwaterowanie: w hotelu La Maison Royale Masai Mara lub w innym, o podobnym standardzie.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

5 Dzień

Rezerwat Narodowy Masai Mara

Po wczesnym śniadaniu wsiadamy do samochodu i o 6.00/6.30 ruszamy na game drive (ok.7-9h). Wyjeżdżamy od razu po porannym posiłku, by zaraz o świcie dostać szansę wytropienia drapieżników w trakcie polowania i mieć czas, by dojechać w najdalsze zakątki rezerwatu Masai Mary. Zatrzymamy się na lunch w formie pakietu urządzając sobie piknik na sawannie w cieniu rołzożystej robinii 🙂  Powrót do lodży na odpoczynek. Kolacja i nocleg. Dla chętnych (opcjonalnie) popołudniowa wizyta w wiosce plemienia Maasai.

Tego dnia istnieje również możliwość rozpoczęcia Safari od niezapomnianego i bardzo widokowego lotu balonem nad sawannami Masai Mary (opcjonalnie).

Zakwaterowanie: w hotelu La Maison Royale Masai Mara lub w innym, o podobnym standardzie.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

 

6 Dzień

Mombasa

Po wczesnym śniadaniu (możliwym w formie pakietów) ok 6.00/6.30 ruszamy w drogę powrotną do Nairobi (ok 5-6h). Będziemy jechać dniem Wielkiego Rowu mijając po drodze wulkany Suswa i Longonot. Zatrzymamy się na lunch w lokalnej, klimatycznej restauracji, po którym udamy się prosto na stację kolejową Madaraki gdzie musimy być o 14.00, by na spokojnie odprawić się przed odjazdem pociagu o 15.00. Rozpoczynamy malowniczą podróż przez pół Kenii(ok. 5,5h)! Przyjazd do Mombasy późnym wieczorem ok 20.00. Transfer do hotelu - kolacja i nocleg.

Zakwaterowanie: w hotelu Voyager Beach Resort lub w innym, o podobnym standardzie.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

 

 

7 Dzień

Mombasa - Diani Beach

Po wczesnym śniadaniu, ok. 7.00 wykwaterowanie i przejazd na wyspę Mombasa. Zwiedzanie zaczniemy od Mama Ngina Waterfront, pasażu przy którym znajduje się Park Baobabów. Jest to miejsce, w którym mieszkańcy miasta spędzają wolny czas po pracy zajadając się owocami tych ogromnych, kilkusetletnich drzew. Następnie wejdziemy z lokalnym przewodnikiem do fortu Jesus wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Zobaczymy najstarszy meczet w Kenii oraz pierwszy, zabytkowy hotel w tym kraju. Stary Port wraz z zabytkowym budynkiem poczty. Przejdziemy się spacerem na lokalny, prawie stuletni bazar MacKinnon, w którym zanurzymy się zapachach przypraw i kawy oraz owoców i warzyw. Następnie pojedziemy zobaczyć symbol miasta - kły słonia oraz park Kenyatty, w którym znajdziemy przyrodniczy ewenement. Jaki? Niespodzianka! na koniec wizyta w manufakturze rzeźb Akamba gdzie przyjrzymy się ręcznemu tworzeniu drewnianych arcydzieł.

Transfer do hotelu na południowym wybrzezu w pobliżu Diani Beach na późny lunch. Wolne popołudnie i czas na kąpiele w oceanie oraz relaks na terenie hotelu. Kolacja, nocleg.

Zakwaterowanie: w hotelu Jacaranda Indian Ocean Beach Resort lub w innym, o podobnym standardzie.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

8 Dzień

Diani Beach

Dzisiaj śpisz jak długo tylko zechesz! 🙂 Przed południem masz czas dla siebie na relaks i odpoczynek na plaży i w basenie kozystając z wygód oferowanych przez hotel 🙂

Po południu jeżeli będziesz chętny - wsiądziemy w tuk tuki i pojedziemy do pobliskiej wsi spotkać się z miejscową ludnością. Wizyta ta nie narzuca nam ram tego, co mamy zobaczyć - to będzie swobodna wizyta. Przejdziemy się po okolicy, oglądając miejscowe domy i odwiedzając tatejszych mieszkańców. Może napijemy się czegoś lokalnego w miejscowej "mecie", albo spróbujemy lokalnych potraw czy przekąsek. Spędzimy czas z ludźmi Digo poznając ich kulturę i codzienność. Opiekuje się nimi i wspiera ich polskie małżeństwo prowadzące niewielką, acz mądrze i etycznie pomagającą fundację "Kenia Asante Sana Polska". Odwiedzając wioskę wesprzemy miejscową ludność i działalność fundacji.

Po wizycie pełnej emocji i intensywnych wrażeń wynikających z różnic pomiędzy tym, co widzimy w hotelu, a tym, co za jego murem żegnamy się z poznanymi kenijczykami i wracamy do hotelu na kolację i nocleg.

Zakwaterowanie: w hotelu Jacaranda Indian Ocean Beach Resort lub w innym, o podobnym standardzie.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

9 Dzień

Diani Beach

Śniadanie i wykwaterowanie do godziny 10.00/11.00. Osoby, które decydują się zostać jeszcze kilka dni nad oceanem (do ustalenia) zaraz po wykwaterowaniu zostają odwiezione samochodem do właściwego hotelu. Osoby wylatujące do Polski,w zależności od obłożenia w hotelu mogą wykupić sobie przedłużenie doby hotelowej lub poprosić o pokój prysznicowy.

O odpowiedniej godzinie dobranej do czasu wylotu (ok 5-6h przed planowanym odlotem samolotu) transferna lotnisko. Przed wylotem z Mombasy - jeszcze w hotelu lub po drodze w lokalnej restauracji (w zależności od godziny wylotu) - zjemy gorący lunch. Chcemy mieć pewność, że wylecisz w długą podróż do Polski najedzony i pełen sił. Przelot z Mombasy do Nairobi. Transfer na odpowiedni terminal i wylot z Nairobi do Polski.

Zakończenie Safari Twiga

Wyżywienie: śniadanie, lunch.

Wyjazd zostanie potwierdzony przy uczestnictwie co najmniej 6 osób.

Cena za os. dorosłą dzielącą pokój dwuosobowy 2465,00 USD/os.

Dopłata do singla + 390,00 USD/os.  

termin I: 8-16.01.2022r.

 • Realizacja programu zgodnie z ofertą.
 • Zakwaterowanie w hotelach i lodżach 3*-5*
 • Wyżywienie 3 razy dziennie. Począwszy od kolacji pierwszego dnia, a skończywszy na lunchu w dniu ostatnim. Posiłki możliwe w lokalnych restauracjach i jadłodajniach lub w formie pakietów na wynos. Czarna kawa i herbata do każdego posiłku w trakcie safari dzień 1-7. Napoje w hotelu w Diani Beach (dzień 7-9) płatne dodatkowo.
 • Transport zgodnie z programem pojazdem typu Van, z otwieranym dachem. Pojazd nie posiada klimatyzacji. Gwarantowane miejsce prze oknie.
 • Woda pitna w samochodzie 1L/os. dziennie w trakcie trwania całego Safari (woda dostępna jest również bezpłatnie w pokojach lodży).
 • Uczestnictwo w grupie maksymalnie liczącej 12 osób w dwóch samochodach. Pilot przesiada się pomiędzy samochodami. 
 • Obsługa lokalnego, anglojęzycznego, licencjonowanego przewodnika - kierowcy.
 • Obsługa licencjonowanego, polskiego pilota pełniącego funkcję polskiego przewodnika.
 • Bilety wstępu do Rezerwatu Narodowego Masai Mara, Parku Narodowego Jeziora Nakuru, Muzeum Elsamere, Sanktuarium Crescent, Centrum Edukacji Przyrodniczej Langata, Fort Jesus oraz rejs łodzią po jeziorze Naivasha. 
 • Zakwaterowanie i opłaty parkowe ponoszone przez przewodnika-kierowcę, pilota i organizatora.
 • Bilety klasy ekonomicznej na przejazd pociagiem Madaraka na trasie Nairobi-Mombasa.
 • Bilety klasy ekonomicznej na przelot samolotem na trasie Mombasa-Nairobi.
 • Usługa licencjonowanego przewodnika po Mombasie.
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy, pilota, obsługi hoteli, restauracji itd.
 • Atrakcji dodatkowo płatnych wymienionych w programie.
 • Ubezpieczenia turystycznego (ubezpieczamy na życzenie).
 • Wizy krajowej ok. 51 USD
 • Ew. testów na Covid-19
 • Napoi nieuwzględnionych w "cena obejmuje" oraz napoi w trakcie posiłków w hotelu w Diani Beach.
 • Śniadania i lunchu pierwszego dnia i kolacji ostatniego dnia wyprawy.
 • Przelotów Polska-Kenia, Kenia-Polska.

Jeżeli pragniesz wybrać się sam lub z rodziną czy znajomymi napisz do nas! Dobierzemy odopowiedni termin i wycenimy safari odpowiednio do Twoich potrzeb. Przewidujemy, że możesz też zechcieć:

 • Przedłużyć pobyt w hotelu nad oceanem.
 • Zacząć Safari Twiga po pobycie w hotelu nad oceanem - możemy zorganizować Ci transfer z wybrzeża do Nairobi byś mógł pojechać z nami na wyprawę.
 • Życzyć sobie obsługi jedynie lokalnego przewodnika-kierowcy - bez polskiego pilota.
 • Po Safari Twiga spędzić resztę podróży w hotelu w Malindi zamiast w Mombasie czy Diani. Zorganizujemy Ci wtedy transfer z Mombasy do Malindi.
 • Zmienić punkty wyprawy takie jak Centrum Żyraf na inne, które mogą Cię bardziej inetersować jak np. Muzeum Dom Karen Blixen lub całkowicie z nich zrezygnować. 
 • Podwyższyć lub obniżyć standard miejsca noclegowego.
 • Poznać lokalną społeczność - spokojnie - będzie taka możliwość 🙂

 

To będzie Twoja wymarzona wyprawa na Safari - nie bój się zrobić z marzenia rzeczywistości!:) NAPISZ DO NAS, zapytaj i pojedź pewny tego, że jedziesz na SWOJĄ wyprawę safari!

 • Najlepiej w miękką torbę podróżną 🙂
 • Nakrycie głowy, okulary pzeciwsłoneczne.
 • Krem z filtrem.
 • Wygodne buty (np. sandały, tenisówki, klapki).
 • Przewiewne ubrania w naturalnych jasnych kolorach.
 • Zestaw "cieplejszych" ubrań - najlepiej jedną koszulę na długi rękaw lub ciepłą bluzę, parę długich spodni.
 • Lekką, małą, kompaktową kurtkę od deszczu.
 • Kostium kąpielowy.
 • Chustę na szyję lub bufkę.
 • Silny repelent na komary.
 • Podstawowe leki (przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyalergiczne, na żołądek).
 • Dobrą lornetkę.
 • Aparat fotograficzny + baterie i zapasowa karta pamięci.
 • Adapter do gniazdka brytyjskiego.
 • Przydatny może być powerbank.
 • Drona.
 • Plastikowych torebek foliowych.
 • Własnej pościeli.
 • Moskitiery.
 • Ręcznika.
 • Czajnika i żelazka.
 • Cukierków dla dzieci - są lepsze pomysły na prezenty dla uboższych 🙂 zobacz FAQ!

Na wszystkie pytania dotyczące safari odpowiedź znajdziesz TUTAJ 🙂

Zapiski z Safari

Zobacz jak wspominają nasze wyprawy inni podróżnicy!